Acoustique Quality

Acoustique Quality

Firma Acoustique Quality została założona w 1995 roku i kontynuuje swoją działalność do dnia dzisiejszego.

Główną działalnością firmy w tym czasie był rozwój i produkcja głośników sprzedawanych pod własną marką AQ - Acoustique Quality. Oferta z roku na rok rosła i obecnie producent oferuje około trzydziestu różnych modeli.

Głośniki AQ są naprawdę produkowane w Czechach, do ich budowy używamy starannie wyselekcjonowanych materiałów i komponentów, aby uzyskać jak najkorzystniejszy stosunek jakości do ceny. Posiadamy dwie technologie produkcji obudów. Do serii podstawowej używamy okleiny winylowej 3D powlekanej na płyty MDF, serie wyższe wykończone są naturalna okleiną, więc można w powiedzieć, że każdy egzemplarz jest unikalny. Fakt, że cała produkcja odbywa się w fabryce w Czechach, pozwala producentowi na udzielenie 5-letniej gwarancji na produkowane głośniki.

Laboratorium R&D daje możliwości forsowania nowatorskich pomysłów i projektów oraz zapewnia najwyższą sprawność techniczną produktów AQ. Nowe zakłady produkcyjne wyposażone są w wysoce precyzyjne pięcioosiowe CNC, które otwierają drzwi do nowych realizacji projektów 3D. Nowa bezpyłowa kabina lakiernicza i pomieszczenie wykończeniowe pozwala na uzyskanie wspaniałych wykończeń, w tym wysoko polerowanych lakierów fortepianowych o wysokim połysku. Nowa sala montażu końcowego zapewnia precyzyjny montaż ręczny i wyjątkową kontrolę jakości.

To, co jest ważne w projekcie, zostaje zachowane i dodawane są nowe, progresywne procesy i funkcje, aby dostosować produkcję do największych światowych producentów głośników.

Seria głośników w pełni wykorzystuje te nowe metody — obudowy są precyzyjnie wycinane za pomocą niezwykle dokładnej piły Altendorf, dzięki czemu stolarka pod kątem 45° jest praktycznie niewidoczna. Do produkcji listew fornirowanych Passion i Labrador wykorzystuje się prasę próżniową, dzięki czemu powierzchnia naturalnego forniru jest absolutnie nieskazitelna. Powierzchnie szlifowane są szlifierkami szerokotaśmowymi z głowicami pneumatycznymi. Bez pięcioosiowego CNC seria Passion i Labrador nie istniałaby, ponieważ złożone obudowy i przegrody Passion są projektowane, modelowane i produkowane w 3D.

Efektem są współczesne głośniki o najwyższej estetyce, zaawansowaniu technicznym, a co najważniejsze, jakości dźwięku. Profesjonalna prasa audio wysoko oceniła Labrador 26 MKIII, Labrador 29 MKIII oraz aktywne głośniki M23.

AQ Passion zdobył wiele wyróżnień w audiofilskiej prasie i otrzymał prestiżową nagrodę za wzornictwo od światowego centrum designu – Włoch.

Innowacyjne produkty AQ znalazły drogę na nowe rynki, w tym do USA, a możliwości OEM zapewniają produkcję dla światowej sławy producentów elektroniki.

Kolumny AQ zawsze kojarzyły się ze zwrotami „Dźwięk, który inspiruje” i „Dźwięk dla duszy”. Pożądany dodatek do współczesnego wzornictwa zapewnia głośniki, które są naprawdę zdrowe, inspirujące i komplementarne do nowoczesnych domów i stanowią podstawę wyjątkowego środowiska odsłuchowego.

Firma AQ regularnie uczestniczy w targach: Audio Video Show Prague, Audio Video Show Warsaw oraz Audio Video Kino Bratislava. Firma AQ z dużym sukcesem zaprezentowała najnowsze głośniki z linii high-end Passion na największych na świecie targach technologii konsumenckich CES Show w Las Vegas 2017 i po raz pierwszy wzięła udział w targach High End Munich 2017.