Acoustique Quality Pontos W - aktywny subwoofer

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Acoustique Quality
 • Dostępność:
 • szt.
 • 5 099,00 zł / szt.
 • Niedostępny
 • Oblicz_raty_duckblue

Acoustique Quality Pontos W - aktywny subwoofer

Aktywny subwoofer wyposażony w 30 cm głośnik niskotonowy, stojący na podłodze, zamontowany na czterech regulowanych stalowych kolcach, wzmacniacz 120 W, jest wyposażony w automatyczny wyłącznik, wyznaczający górną częstotliwość i czułość, korpus wykonany jest z płyty MDF.

Badania fizjologii percepcji dźwięku przez ucho ludzkie wskazują, że taka sama ilość głośności na niskich częstotliwościach wymaga znacznie więcej energii niż jest to wystarczające dla średnich i wysokich częstotliwości. Najniższa częstotliwość jest proporcjonalna do wielkości membrany głośnika i wewnętrznej objętości skrzyni. Dla mniejszego głośnika jest fizycznie niemożliwe, aby przenieść najniższy bas. Rozwiązaniem jest dodanie do subwoofera specjalnego głośnika o reprodukcji najniższych częstotliwości basowych.Tu znowu odgrywa rolę akustyka i fizjologia percepcji dźwięku przez ludzkie ucho. Ucho bardzo dokładnie dostrzega kierunek, z którego wychodzą dźwięki wyższych częstotliwości. Przetrwanie naszych przodków zależało od tego, czy potrafili oni usłyszeć syk węża, czy szelest liści skradającej się bestii. Wysokie częstotliwości rozprzestrzeniają się w wąskiej wiązce, przy częstotliwościach średnich już wąskostrumieniowa zamienia się w stożek i w niskich częstotliwościach basowych dźwięk rozprzestrzenia się sferycznie. Oznacza to, że przy niskim basie, do około 100 Hz są w stanie określić, skąd one pochodzą. W momencie kiedy przed słuchaczem umieścimy pełno pasmowe (główne) głośniki i subwoofer, publiczność będzie, właściwie wyregulowanymi uszami odbierać źródło dźwięku dla głównych głośników przed słuchaczem. Efekt ten jest stosowany w wielokanałowych systemach kina domowego oraz może być stosowany korzystnie w stereo, do odsłuchu w przypadkach, gdy nie jest to technicznie możliwe, aby postawić przed słuchaczem duże głośniki. Współczesne odbiorniki liczą się z tym zjawiskiem i są one wyposażone w specjalny sygnał głośnika niskotonowego, który jest w stanie w jednym kanale dźwięku podsumować wszystkie linie bas dla całego zapisu. Rozwiązanie z aktywnym subwooferem jest również korzystne, ponieważ nie jest tak obciążona wydajność głównego wzmacniacza i aktywna zwrotnica subwoofera kompensuje własną charakterystykę częstotliwości głośnika subbasowego.

Aktywny subwoofer AQ Pontos W wykorzystuje solidną 12″ membranę głośnika Peerless SLS, prestiżową serię ze sztywnym zawiasem w stalowym koszu. Głośnik jest zamontowany w szafce typu bassreflex i jest ukierunkowany ku podłodze. Ta lokalizacja jest zarówno estetyczna i jednocześnie bardziej pomaga zwiększyć dookólną propagację jednocześnie chroniąc membrany głośników przed uszkodzeniem. Bassreflex znajduje się również w dolnej części korpusu, skierowany ku podłodze, dla osiągnięcia wynik długiego bassreflexu. Idealne strojenie bassreflexu przyniosło na początku rozwoju problem: długość bassreflexu była większa niż rozmiar korpusu. Dlatego też stworzyliśmy rozwiązanie, gdzie bassreflex jest skręcony wewnątrz, w kształcie litery Y i stanowi to także skomplikowaną strukturę wzmacniającą. Korpus łączy w sobie właściwości obwodowych i poprzecznych usztywnień. W górnej powierzchni obudowy znajduje się płyta warstwowa z aktywnym tłumieniem rezonansu BDS. Wzmacniacz niskotonowy jest zintegrowany w oddzielnej komorze, która jest uszczelniona od wewnętrznej objętości głośnika niskotonowego. Wzmacniacz jest naszym własnym projektem, zasilany jest poprzez transformator toroidalny, wysokie wzmocnienie osiągnięte z wysoką wydajnością w układzie mostka. Aktywna zwrotnica pozwala na ustawienie: częstotliwości zwrotnicy, czułości wejścia i fazy.

Konstrukcja korpusu jest z 18 mm płyty MDF, dodatkowo zwiększona sztywność poprzez malowanie lakierem ośmiowarstwowym i polerowane na wysoki połysk. Subwoofer umieszczony jest na czterech stalowych kolcach, co zmniejsza przenoszenie rezonansów do podłogi. Kolce są regulowane i umożliwiają poziomowanie na nierównych powierzchniach.

Dane techniczne:

 • Szerokość 360 mm
 • Wysokość 585 mm
 • Głębokość 485 mm
 • Waga 27 kg
 • Objętość wewnętrzna 54 l
 • Maksymalny poziom akustyczny 120 dB / 1m
 • Czułość 500 mV
 • Pasmo przenoszenia 20Hz - 140H w paśmie 8 dB
 • Zwrotnica 12 dB regulowany 40-140 Hz
 • Wykończenie Lakier czarny lub biały, mat lub połysk
 • Dodatkowe wykończenie przy dopłacie około 25% ceny zestawu, dowolny kolor z paleta RAL