Acoustique Quality CANTO 5 - kolumny podłogowe

  • Para
  • 16 990,00 zł / Para
  • Oblicz_raty_duckblue

Acoustique Quality CANTO 5 

Audiofilska kolumna podłogowa, dwudrożna konstrukcja o mocy 230W

Acoustique Quality CANTO 5  - Audiofilska kolumna podłogowa, dwudrożna konstrukcja o mocy 230W / SB ACOUSTICS.

Świetny dźwięk, dopracowany design, customowe głośniki marki SB ACOUSTICS, produkcja w Czechach, to wszystko łączy w sobie nowa seria AQ CANTO.

Do produkcji obudowy, zastosowano technologie gięcie drewna. Wygięta sklejka bukowa, jest wykonywa przez czeską firmę Holešov Czech Plywood (dawny TON, którego historia sięga 1891 roku). Proces ten polega na połączeniu arkuszy drewna o grubości 1 milimetra, w zgrzewarkach wysokoczęstotliwościowych i parowych. Sztywna obudowa powlekana jest naturalnym drewnem w trzech wariantach kolorystycznych. Taki proces produkcji zmniejszenie zużycia materiału i powstawanie odpadów produkcyjnych. Do połączenia poszczególnych elementów konstrukcyjnych wykorzystano niewielkie ilości kleju, dzięki tej technologii to jedne z kolumn, które są jak najbardziej przyjazne środowisku . Duży basrefleks umieszczony pod głośnikami średniotonowymi, z tyłu znajdują się wysokiej klasy pozłacane wtyki połączeniowe (jeden na drugim), umożliwiające podłączenie  bi-wiring, przez gołe przewody, banany lub wtyki. Okablowanie wewnętrzne to przewodu marki AUDIOQUEST z rdzeniami z miedzi beztlenowej + pozłacane zaciski przyłączeniowe umożliwiają podłączenie Bi-Wing lub Bi-Amping. Podstawa kolumny jest wyposażona jest w solidne metalowe kolce. 

Gwarantują mocne wrażenia dźwiękowe, a ich linia zachwyca fanów estetyki i elegancji.

 

Istotną rolę odgrywają dwa customowe głośniki produkowane dla Acoustique Quality przez duńską firmę SB ACOUSTICS.  Słuchacz z pewnością doceni mocny i kontrolowany bas, precyzyjnie opanowane średnie i czyste, pełne drobnych detali wysokie tony. Imponujący kontrast wizualny zapewnia najnowocześniejszy 6-calowy głośnik średniotonowy z białą ceramiczną membraną. Ceramiczne membrany oferują gładkość i bogactwo brzmienia niedostępne dla konwencjonalnego materiału membrany. Materiały ceramiczne oferują również znacznie wyższą sztywność i nieco lepsze tłumienie wewnętrzne niż typowe metalowe membrany, takie jak tytan lub aluminium. W porównaniu z polimerem, papierem i innymi miękkimi materiałami, ceramika zapewnia znacznie wyższy stosunek sztywności do masy. 1-calowy głośnik wysokotonowy który zapewnia czysty, naturalny dźwięk o szerokim paśmie przenoszenia.Okablowanie wewnętrzne to przewodu marki AUDIOQUEST z rdzeniami z miedzi beztlenowej + pozłacane zaciski przyłączeniowe umożliwiają podłączenie Bi-Wing lub Bi-Amping.

Takie rozwiązania z pewnością docenią miłośnicy kolumn z wyższej półki.

Audiofilski dwudrożny zestaw głośników, konstrukcja oparta na sprawdzonych przez lata produkcji rozwiązaniach, które dają głośnikom niezrównaną dokładność i możliwość odtwarzania muzyki w sposób zamierzony przez jej autorów. Wszystkie połączenia wewnętrzne są lutowane. Pozłacane zaciski przyłączeniowe umożliwiają podłączenie Bi-Wing lub Bi-Amping.

Obudowa AQ CANTO 5  w dolnej części posiada komory wypełnione piaskiem, które służą do pochłaniania niepożądanych rezonansów. Dzięki temu prezentacja dźwięku jest dokładniejsza i bardziej szczegółowa, szczególnie w wymagających fragmentach z mocnym basem.