Acoustique Quality Passion Teen - kolumny podstawkowe

  • para
  • 33 599,00 zł / para
  • Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue

Acoustique Quality Passion Teen - kolumny podstawkowe.

 

PASSION TEEN WYRÓŻNIA SIĘ CZYSTĄ JAKOŚCIĄ ORAZ WPROST NIEWIARYGODNĄ CIĄGŁOŚCIĄ ZAKRESU CZĘSTOTLIWOŚCI

Mały swoimi rozmiarami, ogromny swym dźwiękiem, z masywnym sercem pełny pasji do muzyki. To kompaktowy dwupasmowy zestaw głośnikowy Passion Teen.

Jego serce ma najlepszy północny rodowód. Scan-Speak jest w świecie przetworników rodziną królewską, a w Passion Teen znajdziemy to co w niej jest najlepsze. Głośnik wysokotonowy pochodzi z najnowszej oferty Iluminator 1”. Membrana nie tworzy okrągłego daszka, jak zwykle bywa, ale w tym przypadku membrana ma kształt części toroidu. W jego wnętrzu znajduje się metalowy dyfuzor, który mimo że poprawia chłodzenie, gwarantuje wyjątkowo wyrównaną charakterystykę częstotliwości w zaledwie 2 dB od 1 kHz aż do niebiańskich 30 kHz. Na metalowym panelu przednim jest wokół centralnego pierścienia wyłożona porowata guma, która tłumi akustyczną dyfrakcję. Sześć magnesów neodymowych, które są umieszczone w tylnej komorze AirCric, wytwarza permanentne pole magnetyczne.

Reprodukcja średnich i niskich częstotliwości jest transmitowana średniotonowym 6,6” głośnikiem z tej samej królewskiej rodziny Scan-Speak z serii Revelator. Papierową membranę przerywają nieregularne rowki, wypełnione specjalną tłumiącą masą. To rozwiązanie znacznie zmniejsza ryzyko powstawania fal stojących na membranie. Membrana zawieszona jest na niskotłumiącym gumowym zawiasie SBR co umożliwia membranie maksymalny skok aż na 13 mm, dzięki czemu głośnik jest w stanie przekazać nawet bardzo niskie częstotliwości. Obwód magnetyczny tworzy opatentowany linearny i symetryczny napęd SD-1.

Czoło Passion Teen powstało dzięki modelowaniu w 3D, wykonane za pomocą pięcioosiowej frezarki CNC, z 50mm panelu MDF o wysokiej gęstości. Aluminiowe kosze głośnika są przymocowane śrubami o wysokiej wytrzymałości z metrycznym gwintem, a kosz głośnika tworzy wraz z deflektorem jedną całość. Czoło – korpus z MDFwykorzystuje konstrukcję warstwową, aktywny system tłumienia rezonansu BDS i nieodbijający wewnętrzny panel. Dzięki tej konstrukcji całość jest perfekcyjnie wytrzymała, odporna na rezonans a wewnątrz eliminowane są fale stojące. Przestrzenne umiejscowienie umożliwia skierowanie osi akustycznej na siedzącego słuchacza, pasmo przewodzenia między przetwornikami jest poprawne fazowo i nie dochodzi do dyfrakcji.

Elektroniczna zwrotnica może być zasługą idealnej doskonałości przetwornika, dzięki czemu minimalizowane są przesunięcia fazowe. Okablowanie wewnętrzne to Solid CoreAudioquest. Na panelu nośnym znajdują się wybrane i wymierzone elementy przyklejone i połączone metodą D2D bez użycia problematycznej płytki drukowanej (PCB). Kable są lutowane na ciepło bezpośrednio na zaciskach przetwornika , eliminując możliwość powstania przejściowego oporu.

Zestaw głośnikowy AQ Passion Teen wyróżnia się zapierającą dech w piersiach czystością dźwięku i nieprawdopodobną płynnością częstotliwości. Podczas testowania częstotliwość od 800 Hz do 30 kHz dochodzi do niesamowitych 3 dB!

 

Specyfikacja techniczna:

  • Wymiary: szerokość: 226 mm – wysokość: 450 mm – głębokość: 360 mm – waga: 15,5 kg – objętość wewnętrzna 21 l
  • Parametry: impedancja: 6 Ohm – moc znamionowa: 70 W – moc muzyczna: 160 W – skuteczność: 89dB/1W/1m
  • pasmo przenoszenia: 30Hz-45Hz/4dB – zwrotnica: 6,6/dB/oct
  • Wykończenie: front czarny lub biały lakier fortepianowy, boki i tył fornir lakierowany