Manger w1 - głośnik instalacyjny

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Manger Audio
 • Dostępność:

Manger w1 - głośnik instalacyjny

Manger w1 - głośnik instalacyjny

NOWOCZESNY, UNIWERSALNY, IDEALNY

Współczesność od dawna jest naszą codziennością. Telewizory z płaskim ekranem, tablety i systemy muzyczne rosną razem, stwarzając nowe wyzwania, które nie zawsze pozostawiają miejsce dla dużych głośników. Manger w1 spełnia te wymagania. Nadaje się do montażu na ścianie, realizowany bez kompromisów pod względem technologii i wykonania, otwiera nowe perspektywy pod względem jakości i praktyczności.

Genialny reżyser

Kompaktowe i łatwe do przymocowania do ściany, dwa Manger w1 są potężnymi partnerami w systemie stereo lub nowoczesnym telewizorze z płaskim ekranem. Jako centrum, Manger w1 bezkompromisowo przejmuje kierunek w wysokiej jakości systemie surround. Wszędzie tam, gdzie wymagany jest dźwięk wypełniający pomieszczenie dla dorosłych, a przestrzeń jest ograniczona, Manger w1 jest pierwszym wyborem, który może być dyskretny.

Rodzi się gwiazda

Akustycznym sercem głośnika ściennego Manger w1 jest opatentowany przetwornik dźwięku Manger. Płynnie przesyła całe spektrum dźwięku, od niskich tonów po najwyższe częstotliwości. Ponieważ wszystkie sygnały odtwarzane są z jednego punktu, zawsze docierają do naszego słuchu w tym samym momencie, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy w pomieszczeniu. Rezultat: wygórowana wierność impulsów i wspaniała reprezentacja przestrzenna, która znacznie wyprzedza klasyczne głośniki wielodrożne.

Wygodny ekspert

Manger w1 można przymocować do ściany. Tylna ścianka głośnika jest skonstruowana w taki sposób, że wysokiej jakości kable można wygodnie wprowadzić z boków lub od dołu. Solidne zaciski przyłączeniowe gwarantują trwałą, czystą transmisję sygnału.

Zawsze w doskonałej formie

Delikatnie pochylony przód Mangera w1 oferuje w praktyce ogromne korzyści, pozwala na szczególnie zrównoważony rozkład promieniowania, który wypełnia pomieszczenie na dużej powierzchni. Dwa z głośników można zainstalować po lewej i prawej stronie telewizora z płaskim ekranem, ale nie muszą one znajdować się blisko telewizora. Manger w1 można z łatwością zainstalować dość wysoko, na przykład w połączeniu z projektorem. Kątowy kształt zapewnia, że dźwięk w siedzisku rozwija swój pełny potencjał.

Dźwięk - doskonale zainscenizowany

Dzięki dużemu wyborowi wykwintnych oklein i kolorów, Manger w1 jest doskonały pod względem dźwięku i wyglądu w każdym otoczeniu. Niezależnie od tego, czy jest niepozorny w kolorze białym, elegancki w czarnym lakierze, czy w dowolnym wybranym przez Ciebie kolorze - Manger w1 jest całkowicie oparty na Twoich życzeniach.

PRZETWORNIK

Przetwornik dźwięku Manger został zaprojektowany tak, aby spełniać rygorystyczne wymagania dotyczące dokładnej odpowiedzi na stany przejściowe i dobrej kierunkowości, oprócz tradycyjnych wymagań dotyczących jednolitej charakterystyki częstotliwościowej. Przetwornik dźwięku Manger ma zespół magnesu i cewki, ale na tym kończy się podobieństwo do konwencjonalnego głośnika. Membrana jest idealnie płaska, ale nie sztywna. Choć membrana jest elastyczna, wykonana jest ze specjalnie opracowanego trójwarstwowego materiału, który umożliwia przemieszczanie się fal.

W większości szerokiego zakresu częstotliwości roboczych drgania cewki wywołują w membranie fale przemieszczające się, które rozchodzą się promieniowo na zewnątrz, aż do momentu, gdy zostaną zakończone w gwiaździstym układzie tłumiącym widocznym na obwodzie. Rozchodzenie się stanów nieustalonych w dół błony podstawnej w uchu wewnętrznym zachodzi dokładnie w ten sam sposób.

Membrana nie jest jednorodna, lecz jej charakterystyka zmienia się wraz z promieniem, zgodnie ze ściśle określonym prawem. Daje to wiele przydatnych wyników.

Po pierwsze, obszar promieniowania zmniejsza się wraz ze wzrostem częstotliwości. Najniższe dźwięki emitowane są przez całą membranę, podczas gdy wyższe częstotliwości wykorzystują tylko środek. Zatem zamiast wymagać kilku jednostek napędowych o coraz mniejszych rozmiarach, przetwornik Mangera jest pojedynczą jednostką, której rozmiar zmienia się w sposób ciągły wraz z częstotliwością.

Po drugie, cewka nie musi przyspieszać całej membrany na raz, dlatego może mieć bardzo krótki czas narastania, co zapewnia wierne odwzorowanie stanów nieustalonych.

Po trzecie, promieniowa prędkość propagacji drgań przez membranę jest dokładnie powiązana z prędkością dźwięku w powietrzu, tak aby faza promieniowania z zewnętrznych części membrany odpowiadała fazie promieniowania z części wewnętrznych, które rozeszło się w powietrzu. 

Kiedy niedawno odkryte wymagania dotyczące głośnika zostaną odpowiednio spełnione, słuchanie nabiera nowego, ważnego wymiaru. Zasadniczo aperiodyczny charakter przetwornika Mangera oznacza, że jedyna okresowość dźwięku docierającego do ucha musiała występować w sygnale oryginalnym. Nie da się słuchać przetwornika Mangera, ponieważ nie ma on „dźwięku”. Całkowicie nie ma śladu tradycyjnego głośnika, co pozwala na ujawnienie słuchaczowi wszystkich informacji zawartych w sygnale.

Przetwornik dźwięku Manger charakteryzuje się rzadką kombinacją dokładności czasowej, częstotliwościowej i przestrzennej oraz oferuje następujące zalety:

 • Większy realizm: dźwięki odtwarzane są w naprawdę naturalny sposób. Przyjemny dla domowego słuchacza i niezbędne narzędzie dla profesjonalisty.
 • Brak zmęczenia słuchaniem: słuchaj w nieskończoność. Jest to cecha charakterystyczna naprawdę dokładnego głośnika.
 • Aby dokonać krytycznej oceny, nie trzeba słuchać na podwyższonym poziomie. Chroń swój słuch! Chociaż przetwornik Manger jest w stanie zapewnić wysoki poziom SPL, jego sama dokładność oznacza, że słuchacz instynktownie dopasowuje odtwarzany poziom do poziomu oryginalnego wykonania, gdy postrzegana barwa staje się prawidłowa.
 • Żadnego słodkiego miejsca. Każdy najlepszy punkt wynika z odcisku słabego głośnika. Dzięki przetwornikowi Manger pomieszczenie wypełnia się realistycznym polem dźwiękowym, a słuchanie może odbywać się w dowolnym miejscu.
 • Realizm przetwornika Mangera natychmiast rozpozna każdy, kto usłyszy odtwarzany przez niego dźwięk. Aby docenić ten realizm, nie jest wymagana żadna wiedza muzyczna ani techniczna, i nie powinna.

 

Dane Techniczne:

 • Typ: Pasywny 1-drożny głośnik naścienny
 • Impedancja: 8 omów
 • Zakres częstotliwości: 150 Hz – 40 kHz
 • Częstotliwość górna przepustowa: 150 Hz
 • Czułość :89 dB 1 W/1 m
 • SPL: 106 dB Szczyt
 • Wymiary: 10,4” x 17,2” x 2,8”/5,4” (264 x 436 x 71/136 mm)
 • Kąt: 16°
 • Waga: 17,6 funta (8 kg)
 • Przetwornik dźwięku Manger®
 • Rekomendowana moc: 50 – 200 W
 • Złącza Zacisk jednoprzewodowy z 3 kanałami kablowymi (lewy/prawy/środkowy)
 • Montaż naścienny: płyta do mocowania na ścianie wraz z szablonem do wiercenia
 • Wykończenie wszystkimi kolorami lub ultrawysokim połyskiem
 • Zastosowania: czysty naścienny system stereo lub całkowicie/częściowo wciągający system audio