Morel CW 525 LCR bez ramkowy głośnik ścienny, instalacyjny

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: MOREL
  • Dostępność: Prosimy o mail w celu potwierdzenia terminu realizacji - kontakt@premiumsound.pl Prosimy o mail w celu potwierdzenia terminu realizacji - kontakt@premiumsound.pl

Marka Morel powstała w 1975 roku, założona przez Meir Mordechaia zainspirowanego miłością do muzyki i zmotywowanego do spełnienia swojego marzenia o stworzeniu idealnego głośnika. Jego życiowy cel zaowocował kolejnymi generacjami głośników  i sterowników audio, które konsekwentnie ustanawiają nowe standardy dla zapewnienie najlepszej jakości dźwięku.

 

Morel CW 525 LCR - bezramkowy głośnik ścienny

Morel CW 525 LCR to audiofilski 2,5-drożny głośnik ścienny do zabudowy bez ramki. Składa się z dwóch przetworników niskotonowych oraz przetwornika wysokotonowego. Morel CW 525 LCR charakteryzuje się szeroką dyspersją. Każdy model w serii Cinema wykorzystuje bardzo niskoprofilowe wykończenie i najnowszą niskorezonansową maskownicę Morel, aby zapewnić minimalne zabarwienie dźwięku, a jednocześnie dodaje niepowtarzalnego stylu i brzmienia każdej przestrzeni życiowej. Aluminiowe wzmocnienie z tyłu zapewnia prawdziwie wysokiej jakości, naturalne wrażenia dźwiękowe, jak żadne inne.

Seria SoundWall™ Cinema doskonale nadaje się zarówno do kina domowego, jak i do zastosowań muzycznych i stereo. Wyposażone w jedne z najlepszych przetworników opracowanych przez Morel oraz innowacyjną technologię zapewniającą bogaty, naturalny dźwięk, szeroką dyspersję, niskie zniekształcenia i wysoką moc. 

Przetworniki niskotonowe:

  • 5,25-calowy przetwornik z magnesem neodymowym, jednoczęściowa zintegrowana kopułka i stożek wykonane z z dwóch zewnętrznych powłok z włókna węglowego umieszczonych na warstwie Rohacell, pianki o wysokiej wytrzymałości i lekkości. Połączenie to tworzy membranę, która jest lekka, wytrzymała i odpowiednio wytłumiona, zapewniając naturalnie bezbarwną reprodukcję dźwięku.
  • 3-calowa aluminiowa cewka drgająca wykonana w 100% z aluminiowego drutu w kształcie plastra miodu, cewka Hexatech zmniejsza szczeliny powietrzne w uzwojeniach cewki, zwiększając w ten sposób wydajność nawet o 20%. Lekkie cewki Hexatech są w dużej mierze odpowiedzialne za niezwykle szybką reakcję przejściową, z której znane są jednostki napędowe Morel.

Przetwornik wysokotonowy:

  • Aluminiowa cewka drgająca 1.1 cala z kopukłą Acuflex, układ napędzający na bazie magnesu neodymowego

W zestawie maskownica w kolorze białym, którą można pomalować na dowolny kolor.

Specyfikacja techniczna: 

Średnica montażu: 154x390mm
Konstrukcja: 2.5-drożna
Budowa Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe: Aluminiowa cewka vioce 28mm z powłoką acuflex, silnik z magnesem neodymowym
Głośniki średniotonowe: 2x 5,25" (133mm) układ z podwójnym magnesem ferrytowym 6,5, jednoczęściowa zintegrowana kopułka i stożek otaczający, wykonane z tłumionego kompozytu polimerowego.
Obudowa: Przednia rama z tworzywa ABS
Bas-refleks:  Brak
Membrana pasywna: NIE
Impedancja 4 Ohm
Podział pasma: 3500Hz / 12dB
Skuteczność 91dB (2,83V/1m)
Moc ciągła (RMS): 160W
Zalecana moc wzmacniacza:  20-160W
Pasmo przenoszenia: 50-20000 Hz
Typ montażu: Prostokątny (ścienny)
Wodoodporny NIE
Głębokość otworu montażowego: 85mm
Szablon montażowy w zestawie: TAK
Możliwość malowania maskownicy: TAK
Niskoprofilowy (do 10cm): TAK
Gwarancja: 24 miesiące
Wymiary z maskownicą: 423x180x3mm