Morel SoundWall LCR4SW IN-WALL - soundbar modułowy, instalacyjny

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: MOREL
  • Dostępność: Prosimy o mail w celu potwierdzenia terminu realizacji - kontakt@premiumsound.pl Prosimy o mail w celu potwierdzenia terminu realizacji - kontakt@premiumsound.pl

Marka Morel powstała w 1975 roku, założona przez Meir Mordechaia zainspirowanego miłością do muzyki i zmotywowanego do spełnienia swojego marzenia o stworzeniu idealnego głośnika. Jego życiowy cel zaowocował kolejnymi generacjami głośników  i sterowników audio, które konsekwentnie ustanawiają nowe standardy dla zapewnienie najlepszej jakości dźwięku.

 

Morel LCR4SW (LCR-4SW) SoundWall LCR Modułowy Soundbar System, ścienny instalacyjny

Zintegrowany soundbar umieszczony w ścianie to idealne uzupełnienie dzisiejszych ultra-cienkich telewizorów o eleganckie rozwiązanie audio Hi-Fi. Możliwość dostosowania długości SoundWallTM LCR do naszych potrzeb sprawia, że może on znaleźć zastosowanie jako super cienki głośnik centralny (LCR) lub soundbar, oferując aż cztery konfiguracje systemów audio Hi-Fi do zastosowań w kinie domowym i stereo.

Modułowy system SoundWall™ LCR zapewnia najwyższą elastyczność projektową dla instalatorów. Został zaprojektowany do wydłużania aż do 160 cm (63"), oferując aż cztery różne rozwiązania dźwiękowe do zastosowań stereo i w kinie domowym.

Innowacyjny soundbar do montażu w ścianie

System Soundwall™ LCR to zintegrowany głośnik montowany w ścianie, oferujący aż do czterech konfiguracji systemu dźwięku hi-fi do zastosowań w kinie domowym i stereo, z innowacyjnym modułowym systemem instalacji. Zaprojektowany z myślą o smukłej formie i prostym procesie instalacji. W przypadku nowoczesnych projektów głośników fizyczne ograniczenia sprawiają, że stworzenie prawdziwie wysokiej jakości soundbaru staje się wyjątkowo trudne. Przezwyciężenie tych przeszkód skłoniło firmę Morel do intensywnych badań nad stworzeniem pierwszego modułowego, wbudowanego soundbaru LCR.

Dźwięk

DNA marki Morel można znaleźć w głośnikach SoundWall™ LCR. Najbardziej zaawansowana technologia przetworników zapewnia wysoką jakość reprodukcji dźwięku w kategorii produktów, która zazwyczaj kierowana jest potrzebami rozwiązania, a nie dźwięku. Wykorzystując prawie 50 lat doświadczenia w inżynierii i ręcznej produkcji przetworników, Morel proponuje wyjątkowe rozwiązanie instalacyjne - do ścian Twojego mieszkania. Małe, ale potężne przetworniki pochodzą prosto ze świata car audio, w którym przestrzeń jest ograniczona, a głód dobrego dźwięku wielki.

Morel opracował bardzo płytkie, solidnie zbudowane moduły przetworników o średnicy 100 mm (4"), specjalnie przeznaczone dla soundbaru SoundWall™ LCR, zaprojektowane tak, aby brzmiały dokładnie i potężnie, a jednocześnie były kompaktowe i dyskretne. Moduł Integra Point Source IC-4MI właśnie to umożliwia. Posiada innowacyjną strukturę mechaniczną, która umożliwiła Morelowi stworzenie pojedynczego głośnika z niemal idealnie wyrównaną osią czasową dla głośnika wysokotonowego/niskotonowego. Zaprojektowany jest do reprodukcji pełnego zakresu pasma częstotliwościowego z niespotykaną kontrolą mocy, dynamiką i naturalną reprodukcją dźwięku.

Łatwość instalacji

Innowacyjna koncepcja instalacji oferuje wielokanałowe rozwiązanie audio, które można łatwo zamontować poziomo poniżej dowolnego ekranu, bez konieczności dokonywania jakichkolwiek modyfikacji wewnętrznej struktury ściany lub stosowania skomplikowanych technik instalacyjnych.

"Morel dołącza do każdego systemu SoundWall LCR otwornicę o średnicy 125 mm, aby ułatwić instalację. Przyjazność dla instalatora nie kończy się tutaj. Możesz pomyśleć, że brak wcześniej wyciętych otworów na moduły głośnikowe w torze montażowym sprawiłoby, że prace stałyby się trudne. Tak naprawdę jest odwrotnie, ponieważ pozwala to na wybór lokalizacji każdego przetwornika, w zależności od umiejscowienia belek w ścianie." - Sound and Vision.

 

Specyfikacja techniczna: 

Konstrukcja 2-drożna
Przetworniki Dynamiczne
Obudowa Bass Reflex
Głośniki średniotonowe: 3x4" (101.6mm) cewka Hexatech odporna na wysoką temperaturę
28mm miekka kopułka
Głośniki niskotonowe: 4x4" (101.6mm) cewka Hexatech odporna na wysoką temperaturę
Bas-refleks:  NIE
Impedancja 4 Ω
Podział pasma: Integra: 2300Hz / 12dB
Skuteczność Integra: 88dB,
Bass/Sub 4': 84dB
Moc ciągła (RMS):  80W
Zalecana moc wzmacniacza: 20-80W
Pasmo przenoszenia:  40-20000Hz
Średnica : 135mm
Typ montażu: Okrągły (sufitowy)
Wodoodporny: NIE
Głębokość otworu montażowego: 80mm (3.15")
Szerokość otworu montażowego: do 160cm
Szablon montażowy w zestawie: TAK
Możliwość malowania maskownicy: TAK
Niskoprofilowy (do 10cm): TAK