Soulnote P3 - przedwzmacniacz liniowy

  • szt.
  • 90 000,00 zł
  • Oblicz_raty_duckblue

Soulnote P3 - przedwzmacniacz liniowy

Soulnote P3 - przedwzmacniacz liniowy

W pełni zintegrowany, niestandardowy przekaźnik o ultraniskich stratach RSR-2-12D i rezystor z gołej folii. Potworny przedwzmacniacz do prawdziwie żywych i przyjemnych występów muzycznych!

TECHNOLOGIA

Obwody typu R są używane we wzmacniaczu równoważącym innym niż NFB
Wzmacniacz linii wyjściowej wykorzystuje dyskretne obwody równoważące typu R, inne niż NFB, które zostały precyzyjnie dostrojone do użytku w przedwzmacniaczu.

Obejmuje również nowo opracowane, bardzo wysokiej jakości rezystory z gołej folii. Dzięki rezystorom emiterowym 1 om i rezystancji wyjściowej 3,9 oma zapewnia zdumiewającą szczegółowość informacji i obecność sygnału S/N, co zapewnia doskonałe możliwości napędu przedwzmacniacza mocy.

Wysokiej klasy metoda przełączania rezystancji obwód regulacji głośności dźwięku
Najlepsze możliwe metody i najwyższej jakości części zapewniają najlepszą kontrolę głośności dźwięku. Wszystkie rezystory w tym urządzeniu to bardzo wysokiej jakości rezystory z gołej folii. Przekaźniki przełączające wykorzystują również nowo opracowany, niestandardowy przekaźnik o ultraniskich stratach RSR-2-12D (Reference SOULNOTE Relay). Regulacja głośności jest skonfigurowana w 144 krokach w odstępach co 0,5 dB. Żywotność i jakość dźwięku pozostają niezmienione, nawet po zmniejszeniu głośności.

Selektor wejścia przełączającego GND
Jednym z głównych czynników wpływających na pogorszenie jakości dźwięku w przedwzmacniaczach są pętle GND i wtargnięcia szumu podczas podłączania wielu źródeł dźwięku. Jednym ze sposobów wyeliminowania tego problemu jest przyjęcie metody przełączania po stronie GND i sygnału, tak aby niewybrane urządzenia były utrzymywane w stanie, w którym ich złącza są odłączone. Aby uniknąć zakłóceń ze strony połączenia przekaźnika, wszystkie selektory w tym urządzeniu wykorzystują RSR-2-12D.


Kompletna konstrukcja dual-monofoniczna
To urządzenie wykorzystuje podwójną konstrukcję monofoniczną, która wykorzystuje dwa identyczne i dedykowane zestawy zacisków we/wy, płytki drukowane, obwody zasilania, transformatory mocy, obwody napędu przekaźników i zasilacze przekaźników dla lewego i prawego kanału. Całkowicie oddzielne jest także zasilanie mikrokomputera, łącznie z transformatorem. Transoptor całkowicie oddziela sygnały sterujące od przekaźnika, jedynego punktu styku z systemem sygnałowym.

Całkowicie oddzielne GND
Lewy i prawy kanał oraz systemy sterowania mają obudowę z izolacją ceramiczną, co zapewnia całkowitą separację lewego, prawego i sterującego GND. Każde GND można podłączyć za pomocą tylnego przełącznika, ale ponieważ każde GND jest całkowicie oddzielne, wrażenia słuchowe oferują niesamowicie ekspansywne, trójwymiarowe pole dźwiękowe z wyrazistym, naturalnym dźwiękiem.

Niezwykle mocny transformator mocy
Po każdej stronie analogowego transformatora mocy zastosowano wielkogabarytowy transformator toroidalny nie zawierający żywicy epoksydowej o mocy 280 VA. Łącznie z transformatorem sterującym, jednostka ta może osiągnąć całkowitą moc 600 VA, co odpowiada A-2 i największą moc w historii SOULNOTE. Słyszalna wydajność napędu transformatora poprawia się proporcjonalnie do lepszej regulacji możliwej dzięki większej wydajności. Wysokie możliwości przetwornika P-3 zmienią klasę wzmacniacza mocy i głośników.

Pionowy montaż transformatora
Transformator jest montowany pionowo na płytce drukowanej, więc wszelki szkodliwy strumień upływowy jest zorientowany równolegle do płytki drukowanej, aby zapobiec ewentualnemu przedostawaniu się do obwodu.


Optyczny enkoder obrotowy z podwójnymi łożyskami i kołem zamachowym
Efekt koła zamachowego dużego, solidnego aluminiowego pokrętła głośności i dwóch dużych łożysk zastosowanych w celu wyeliminowania luzów mechanicznych łączą się, tworząc solidną i niezwykle precyzyjną kontrolę głośności.

Uziemienie 3-punktowe
Kolce podłączone bezpośrednio do każdej z trzech podstaw transformatorów mocy (w sumie trzy kolce) eliminują szkodliwe wibracje z transformatorów, zanim zdążą przedostać się do obudowy.

Niezamocowana podstawa wlotu prądu przemiennego
Wejście prądu przemiennego wykorzystuje Jodelica ETP-600CU. Brak mechanicznego mocowania aluminiowej podstawy wlotu prądu przemiennego zapobiega opadaniu panelu tylnego, co skutkuje bardziej ekspansywną jakością dźwięku.

Funkcja obejścia źródła audiowizualnego
Każdy obwód XLR i RCA ma ustawienie obejścia źródła audiowizualnego, które może regulować głośność i moc wyjściową przy zerowym wzmocnieniu.

Konstrukcja pływająca
Płytka drukowana typu R i górna pokrywa są montowane w konstrukcji pływającej bez mocowania mechanicznego. Uwolnienie P-3 od naprężeń mechanicznych i szkodliwych skutków zrzutów powietrza tworzy naturalną jakość dźwięku i krajobraz dźwiękowy podobny do zdjęcia górnej pokrywy.

Kotwica GND
Metale lewej i prawej strony są odizolowane od głównej obudowy za pomocą podkładek ceramicznych i są bezpośrednio podłączone do oddzielnego lewego i prawego uziemienia. Wzmacnia to zalety (bardziej ekspansywny krajobraz dźwiękowy i wyraźniejsze wrażenia) pływającej konstrukcji lewej i prawej GND.

System podłączenia wielu urządzeń
Za pomocą sygnałów UART można podłączyć wiele urządzeń. Ustawienia mastera i slave pozwalają, aby wszystkie ustawienia slave były zgodne z ustawieniami mastera. Pozwala to na powielanie różnic w głośności głównej dla urządzeń podrzędnych. Ta funkcja umożliwia na przykład regulację głośności wielu wzmacniaczy za pośrednictwem cyfrowego dzielnika kanałów po konwersji DA. I oczywiście te połączenia całkowicie pozwalają uniknąć pętli GND i innych problemów dzięki płynnemu systemowi sterowania GND.

RSR-2-12D (przekaźnik referencyjny SOULNOTE)
Uszczelniony przekaźnik kontaktronowy ze szklaną rurką o ultraniskich stratach, który działa podobnie do przekaźnika rtęciowego jako podstawa, został dodatkowo dostosowany. Jest to oryginalny, niestandardowy przekaźnik stworzony przez firmę SOULNOTE, który może osiągnąć poziom jakości dźwięku porównywalny z jakością drutu. Każdy P-3 zawiera 94 takich przekaźników.

Ultra wysokiej jakości rezystory z gołej folii
Zastosowaliśmy sztuczne, satelitarne, bardzo precyzyjne rezystory foliowe o wyjątkowych właściwościach temperaturowych i dokonaliśmy dodatkowych dostosowań, kładąc nacisk na jakość dźwięku. Te rezystory o bardzo wysokiej jakości dźwięku zostały opracowane we własnym zakresie i wykorzystują konstrukcję z gołej folii, aby wyeliminować pozostałości żywicy pleśniowej. Każdy P-3 zawiera 156 gołych rezystorów foliowych.

SPECYFIKACJE
Wejście: XLR x4, Cinch x4

Wyjście: XLR x3, Cinch x1 (do wyboru XLR lub Cinch)

Całkowite zniekształcenia harmoniczne: 0,0015% (1,5 Vrms)

Charakterystyka częstotliwościowa: 2 Hz ~ 1 MHz (±3,0 dB)

Pozostały hałas: 13 μV (20 kHz LPF)

Maksymalna wydajność: 21 Vrms

Impedancja wyjściowa: 6,8 oma

Maksymalny zysk: 11dB

Napięcie: 230 V AC 50 Hz

Pobór energii: 20 W

Maksymalne wymiary zewnętrzne: Jednostka główna: 454 (szer.) × 174 (wys.) × 430 (gł.) mm

Masa: 25 kg

Dołączone akcesoria: Tablica z kolcami, kolce, pilot, kabel zasilający

Pliki do pobrania: Podręcznik użytkownika

UWAGI DOTYCZĄCE TEGO PRODUKTU
Nigdy nie podłączaj kabli konwertera XLR-RCA, adapterów, krótkich pinów lub podobnych złączy do analogowych zacisków wyjściowych. Mogą uszkodzić sprzęt.

Ustawienia temperatury:
Obwód prądowy w produktach SOULNOTE opiera się na rozwiązaniach kładących największy nacisk na jakość dźwięku i bezpieczeństwo. Funkcjonalność i jakość dźwięku ogólnie poprawiają się, gdy tranzystory pracują w wyższej temperaturze.

Obudowa antywibracyjna:
Produkty SOULNOTE kładą najwyższy nacisk na jakość dźwięku, dlatego górna pokrywa, obudowa i inne komponenty nie posiadają izolacji wibracyjnej.

Informacje na temat stosowania środków do czyszczenia sprzętu elektronicznego i produktów do regeneracji styków w produktach SOULNOTE:
Dostępne w handlu środki do czyszczenia sprzętu elektronicznego i produkty do odnawiania styków mogą uszkodzić żywiczne elementy gniazd SOULNOTE AC. Nie używaj tego typu produktów chemicznych w sprzęcie SOULNOTE.