THÖRESS FFPre MKII - przedwzmacniacz liniowy/gramofonowy

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: THÖRESS
  • Dostępność: Magazyn zewnętrzny, wysyłka 1-3 dni. Magazyn zewnętrzny, wysyłka 1-3 dni.

  • Historia ceny
  • sztuka
  • 37 990,00 zł / sztuka
  • Oblicz_raty_duckblue

REINHARD THÖRESS założył firmę pod swoim nazwiskiem około 2000 roku, niedługo po skończeniu studiów. Ukończył matematykę, i przez jakiś czas był nauczycielem akademickim. Stopień naukowy otrzymał na Uniwersytecie RWTH w Aachen, przygranicznym mieście w okolicach którego spotykają się terytoria niemieckie, belgijskie oraz holenderskie; do dziś to tam znajduje się jej siedziba. Specjalizuje ona się w budowie kolumn wysokoskutecznych oraz wzmacniaczy lampowych, wyglądających, jakby pochodziły wprost z lat 50. XX wieku.

THÖRESS FFPre MKII - jest to wszechstronny przedwzmacniacz liniowy (oparty na lampach 12J5GT) oraz korektor gramofonowy (tutaj użyto lamp 12JGT oraz PC86). 

Sekcja gramofonowa FFFre zapewnia wzmocnienie wkładem MC z bardzo dokładną (stała) deemfazą RIAA i doskonałym stosunkiem sygnału do szumu. 

Przedwzmacniacz w całości oparty jest na schemacie SINGLE-ENDED ZERO-FEEDBACK.

FFFre składa się z wejścia gramofonowego MC o wzmocnieniu MC i trzech wybieranych w locie wejść gramofonowych (P1/P2/P3) o równym wzmocnieniu (65 dB przy 1 kHz), ale o różnym obciążeniu wkładki. Alternatywnie, FPre jest dostępny na żądanie z sekcją gramofonową ze wzmocnieniem MM (45 dB przy 1 kHz). Standardowy schemat obciążenia wkładki przypisany do wejść gramofonowych jednostek 3XMC i 3xMM to:
(P1, P2, P3)=(100, 200, 500) omów i (P1, P2, P3)=(47K, 47K, 47K)
odpowiednio. Na żądanie można łatwo zainstalować wkłady o innych wartościach obciążenia.

Ponadto przedwzmacniacz posiada trzy wejścia liniowe (gniazda RCA) o różnych charakterystykach wzmocnienia i impedancji wejściowej