Allnic Audio L-8500 OTL/OCL - przedwzmacniacz liniowy, lampowy z potrójnym stopniem wzmocnienia

 • szt.
 • 57 900,00 zł / szt.
 • Niedostępny
 • Oblicz_raty_duckblue

Allnic Audio L-8500 OTL/OCL - (Output Transformer-Less/Output Capacitor-Less) to zdalnie sterowany przedwzmacniacz liniowy z potrójnym stopniem wzmocnienia, bez transformatorów i kondensatorów w torze sygnałowym single-ended.

Allnic Audio L-8500 OTL/OCL - (Output Transformer-Less/Output Capacitor-Less) to zdalnie sterowany przedwzmacniacz liniowy z potrójnym stopniem wzmocnienia, bez transformatorów i kondensatorów w torze sygnałowym single-ended.

 • OTL, OCL sprzężony bezpośrednio przedwzmacniacz
 • Dwa wyjścia SEPP 12B4s
 • Prawdziwa konstrukcja Dual Mono
 • 41-stopniowy tłumik o stałej impedancji ze srebrem

Przedwzmacniacz L-8500 jest przedwzmacniaczem lampowym OTL/OCL z bezpośrednim sprzężeniem.

OTL/OCL oznacza „mniej transformatora wyjściowego” i „mniej kondensatora wyjściowego”.

W przedwzmacniaczu OTL/OCL nie ma urządzenia sprzęgającego między przedwzmacniaczem a wzmacniaczem mocy, to znaczy końcowe lampy wyjściowe przedwzmacniacza są bezpośrednio połączone ze wzmacniaczem mocy. Zwykle stosowany jest kondensator wyjściowy lub transformator wyjściowy do oddzielania sygnału muzycznego AC od potencjału roboczego DC; jeśli tego nie zrobisz, ten ostatni zniszczy wzmacniacz mocy lub głośniki.

Ale te dwa typy urządzeń sprzęgających są skutecznymi przeszkodami w transmisji, które dodają swój własny charakter (barwę), zwiększając zniekształcenia i zużywając małe sygnały zgodnie z teorią sprawności fizycznej. Dodatkowo ograniczają dynamikę sygnału.

Ze względu na wszystkie te niekorzystne efekty, OTL/OCL uznano za najlepsze rozwiązanie dla wzmacniaczy w celu utrzymania czystości sygnału.

* Najlepsze rezultaty daje usunięcie tych dwóch urządzeń sprzęgających z toru sygnałowego.
* Do sygnału muzycznego nie są dodawane żadne podbarwienia.
* Osiągnięto niezwykle szczegółową ekspresję, naturalną harmonię i subtelny muzyczny zanik.
* Występuje najmniejsze możliwe zniekształcenie ze względu na brak części sprzęgających.
* Osiągnięto najszerszą dynamikę muzyczną.
* Niektórzy eksperci od obwodów mogą martwić się potencjałem prądu stałego w sygnale muzycznym, ale nie ma potrzeby się martwić. Allnic wykorzystuje „pływający obwód zasilania”, który przede wszystkim zapobiega powstawaniu jakiegokolwiek potencjału prądu stałego.

*Obwód OTL/OCL to w zasadzie SEPP, „Single Ended Push Pull”, więc potrzebujemy „obwodu kasującego”, który reguluje balans sygnału między siatką wejściową górnych i dolnych lamp wyjściowych.

Allnic wykorzystuje najbardziej wyrafinowany „aktywny, zrównoważony obwód dodatniego i ujemnego sprzężenia zwrotnego”, w którym pentoda 6AN8 doskonale kontroluje całą pracę układu z wyjątkowo niskimi zniekształceniami i największą prędkością.

Specyfikacja techniczna:

 • Wejścia 2 x RCA, 3 x XLR
 • Wyjścia 2 x RCA, 1 x XLR
 • Impedancja wejściowa 10k omów (RCA, XLR)
 • Zakres częstotliwości 10 Hz do 90 kHz
 • Wzmocnienie napięcia +18dB
 • THD (1kHz, 1V RMS) mniej 0,03%
 • Stosunek sygnału do szumu -100dB
 • Maksymalna moc wyjściowa 15 V RMS (bez przesterowania)
 • Impedancja wyjściowa 200 omów
 • Pobór mocy 120W
 • Rury 6AN8 x 2, 12AU7 x 2, 12B4 x 4
 • Bezpiecznik 3A/230V, 5A/120V
 • Wymiary 430mm (szer.), 380mm (gł.), 160mm (wys.)
 • Waga 16 kg (48,4 funta) bez opakowania. Pakowane 21 kg (59,5 funta).

Technologia Allnic Audio - Obwód OTL/OCL
OTL/OCL oznacza „bez transformatora wyjściowego” i „bez kondensatora wyjściowego”. W przedwzmacniaczu OTL/OCL nie ma urządzenia sprzęgającego między przedwzmacniaczem a wzmacniaczem mocy, to znaczy końcowe lampy wyjściowe przedwzmacniacza są bezpośrednio połączone ze wzmacniaczem mocy. Zwykle kondensator wyjściowy lub transformator wyjściowy do oddzielania sygnału muzycznego AC od potencjału roboczego DC; jeśli tego nie zrobisz, ten ostatni zniszczy końcówkę mocy lub głośniki. Ale te dwa typy urządzeń sprzęgających są skutecznie przeszkodami w transmisji sygnału, które dodają swój własny charakter (kolor), zwiększają zniekształcenia i zużywają małe sygnały zgodnie z teorią sprawności fizycznej. Dodatkowo ograniczają dynamikę sygnału. Ze względu na wszystkie te niekorzystne efekty, OTL/OCL uznano za najlepsze rozwiązanie dla wzmacniaczy w celu utrzymania czystości sygnału. Niektórzy eksperci od obwodów mogą martwić się potencjałem prądu stałego w sygnale muzycznym, ale nie ma potrzeby się martwić. Allnic wykorzystuje „pływający obwód zasilania”, który przede wszystkim zapobiega powstawaniu jakiegokolwiek potencjału prądu stałego.

Obwód miękkiego startu
Allnic wykorzystuje układ miękkiego startu, który po wystarczającym rozgrzaniu dostarcza wysokie napięcie do płytki każdej lampy. Ta ochronna konstrukcja powoduje wydłużenie żywotności lamp oraz mniej i rzadsze problemy z wydajnością lamp.

Piękna odpowiedź fali prostokątnej 100 kHz
Możemy pokazać, jak pięknie odtwarzana jest odpowiedź fali prostokątnej o częstotliwości 100 kHz.

Nowa technologia tłumienia lamp próżniowych
Opatentowana przez Allnic Audio technologia „Absorb GEL tube damper” zapobiega przedostawaniu się szkodliwych wibracji do lamp sygnałowych/wzmacniających, a tym samym zapobiega rozprzestrzenianiu się szumów mikrofonowych w lampach. Technologia tłumienia Allnic Audio Absorb Gel skutecznie rozwiązuje problem nękający większość lampowych systemów wzmacniających. Pod warunkiem, że inne elementy lampowe nie wprowadzają szumu mikrofonowego do Twojego systemu, dzięki systemowi tłumienia Absorb Gel będziesz cieszyć się przejrzystym dźwiękiem, który Cię zaskoczy i zadowoli.

Potężny obwód napędowy
Allnic wierzy w znaczenie stosowania wysokiej jakości, niskoszumowych i wydajnych obwodów sterujących we wszystkich swoich urządzeniach wzmacniających. Dlatego np. w M-3000 mk2 jako lampę sterującą drugiego stopnia stosujemy lampę E282F (E55L dla M-5000) w trybie triodowym, z obciążeniem ok. 6 kΩ i prądem 20 mA. Słuchacz łatwo słyszy, a nawet „wyczuwa” różnice między tą konstrukcją a innymi, bardziej konwencjonalnymi, konstrukcjami. Proszę sobie wyobrazić, słuchając M-3000 mk2, jego dźwięk jest porównywany do brzmienia wzmacniacza z konwencjonalnymi 12AU7 lub 12BH7 używanymi jako przetworniki, przy obciążeniu około 47 kiloomów i pobierającym prąd od 2 do 3 mA.

Analogowe monitory prądu lampy mocy
Aby zapewnić stałe monitorowanie prądu (biasu) lamp mocy, Allnic stosuje oddzielny analogowy miernik prądu dla każdej lampy. Mierniki umożliwiają wyjątkowo łatwe sprawdzenie stanu każdej lampy w dowolnym momencie i natychmiastową reakcję na wszelkie zmiany biasu za pomocą pokrętła regulacji biasu dla odpowiedniej lampy. Mierniki oferują proste, jednoznaczne wskazanie stanu każdej lampy w porównaniu do konwencjonalnych monitorów polaryzacji LED.