Triangle Thetis 380 - subwoofer

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Triangle
 • Dostępność: Prosimy o mail w celu potwierdzenia terminu realizacji - kontakt@premiumsound.pl Prosimy o mail w celu potwierdzenia terminu realizacji - kontakt@premiumsound.pl

 • Historia ceny
 • szt.
 • 6 695,00 zł / szt.
 • Niedostępny
 • Oblicz_raty_duckblue

Triangle Thetis 380 subwoofer

Do kina domowego lub stereo o mocy - 500W

Seria Thetis to topowa linia subwooferów od Triangle. Oferuje zarówno modele do kina domowego, wyposażone w bas refleks, jak i modele do stereo, wyposażone w zamknięte obudowy.

Obudowa

Zbudowane z najwyższej klasy materiałów, wykończone lakierem piano i aluminiowymi ozdobami w postaci listw i tylnej płyty z manipulatorami wykonanymi ze stali szlachetnej. Seria Thetis przeszła dodatkowe pomiary za pomocą sensorów laserowych, tak aby wychwycić niechciane rezonanse obudowy i wzmocnić ją w kluczowych miejscach. Na froncie obudowy umieszczono dyskretną diodę LED.

Membrana DFR

Seria Thetis posiada membranę niskotonową znaną z topowej serii Signature. Wyposażono ją w zawieszenie o głębokim wychyle. Wykonana w technologii kanapkowej z kompozytu DFR (Deep Frequency Response). Łączy w sobie wytrzymałość włókna węglowego (dwie zewnętrzne warstwy), z barwnym, neutralnym graniem włókien celulozowych (trzecia, wewnętrzna warstwa). Dlatego subwoofery Thetis z zamkniętą obudową polecane są jako znakomite uzupełnienie systemów stereo. Zapewniają bogatą barwę świetnie różnicującą rozmaite instrumenty - kotły, stopę basową, kontrabas i tak dalej.

Głośnik został uzbrojony w przewymiarowany magnes oraz podwójnie uzwojoną cewkę wysokiej klasy, tak aby był zdolny przenosić znaczące chwilowe obciążenia bez uszkodzeń.

W skład serii Thetis wchodzi pięć urządzeń:

 • Thetis 380 jest wyposażony w układ z otwartą obudową, potężną membraną 30cm, mocą chwilową przekraczającą 500W i zejściem basowym sięgającym do 20Hz (+/_ 3dB)
 • Thetis 340 jest wyposażony w układ z otwartą obudową, potężną membraną 25cm, mocą chwilową przekraczającą 400W i zejściem basowym sięgającym do 25Hz (+/- 3dB)
 • Thetis 320 jest wyposażony w układ z zamkniętą obudową, potężną membraną 25cm, mocą chwilową przekraczającą 400W i zejściem basowym sięgającym do 25Hz (+/- 3dB)
 • Thetis 300 jest wyposażony w układ z otwartą obudową, potężną membraną 21cm, mocą chwilową przekraczającą 250W i zejściem basowym sięgającym do 32Hz (+/- 3dB)
 • Thetis 280 jest wyposażony w układ z zamknietą obudową, potężną membraną 21cm, mocą chwilową przekraczającą 250W i zejściem basowym sięgającym do 35Hz (+/- 3dB)

 

Funkcjonalność

Subwoofer został wyposażony w pilot, który pozwala na zdalne włączanie i wyłączanie, a także regulację głośności. Łączność ze wzmacniaczem stereo zapewniają złocone wejścia głośnikowe high input lub wejście liniowe. Łączność do amplitunera kina domowego realizuje dedykowane złącze LFE. Producent przewidział także niezwykle wygodną możliwość wyłączenia automatycznego wyłączania - jest to funkcja przydatna, gdy subwoofer pracuje bardzo cicho, na granicy swojej pracy.


Produkt nowy, z kompletem akcesoriów dołączonym przez producenta.

Triangle Thetis 380

Aby przygotować projekt akustyczny Signature zaangażowano doń najnowsze zdobycze technologii, które uczyniły z Triangle liderem francuskiego rynku kolumn głośnikowych. Wśród najważniejszych technologii warto wymienić:

 • laserowy system pomiaru zniekształceń Klippela
 • drukarki przestrzenne i narzędzia do budowy prototypów
 • najnowsze oprogramowanie CAD
 • system pomiaru akustycznego MLSSA
 • elektroakustyczny system pomiarowy CLIO

Funkcjonalność

Podstawowa funkcjonalność subwoofera to uzupełnienie zestawu kolumn kina domowego. Ponieważ zasadniczo nie istnieje możliwość aby tradycyjna kolumna pasywna była w stanie z prawidłową dawką energii odtworzyć częstotliwości poniżej około 40Hz niezbędny jest aktywny głośnik niskotonowy o dużym zapasie mocy. W seansie kina domowego, w szczególności podczas oglądania filmów akcji mocne zejście niskich tonów to podstawowy atut rozrywkowy.

 

Specyfikacja techniczna

Budowa:  Aktywna (nie wymaga wzmacniacza)
Przetworniki:  Dynamiczne
Głośniki niskotonowe: 1x12 cali (30cm) membrana typu DFR kanapkowa, przewymiarowany magnes i podwójnie nawijana cewka głośnikowa wysokiej klasy
Bas-refleks:  Tył
Membrana pasywna:  NIE
High Level: TAK
Moc ciągła (RMS):  350W
Klasa:  D
Pasmo przenoszenia:  20 - 120Hz
Kontrola fazy subwoofera: 
 • TAK
 • 0
 • 180
Automatyczna kalibracja za pomocą mikrofonu:  NIE
Wi-Fi:  NIE
Bluetooth:  NIE
Wyjście USB: NIE
Wyjścia 2xRCA liniowe:  1x
Wejście Ethernet/LAN:  NIE
Trigger:  NIE
Regulacja odcięcia: Tak
Cyfrowy wyświetlacz: NIE
Wejście 1xRCA: LFE
Łączność subwoofera: Przewodowy
Regulacja głośności: TAK
INNE: układ z otwartą obudową, potężną membraną 30cm i mocą chwilową przekraczającą 500W, dedykowany do dużych pomieszczeń i systemów kina domowego. Konstrukcja subwoofera potrafi osiągnąć 20Hz, tym samym odtworzy nawet najniższe częstotliwości odpowiadająca ze kinowe efekty specjalne np wybuchy, uderzenia, implozje etc.
:: Subwoofer został wyposażony w pilot, który pozwala na zdalne włączanie i wyłączanie, a także regulację głośności
:: Producent przewidział także niezwykle wygodną możliwość wyłączenia automatycznego wyłączania - jest to funkcja przydatna, gdy subwoofer pracuje bardzo cicho, na granicy swojej pracy.
:: Głośnik został uzbrojony w przewymiarowany magnes oraz podwójnie uzwojoną cewkę wysokiej klasy, tak aby był zdolny przenosić znaczące chwilowe obciążenia bez uszkodzeń.
:: Seria Thetis posiada membranę niskotonową znaną z topowej serii Signature. Wyposażono ją w zawieszenie o głębokim wychyle. Wykonana w technologii kanapkowej z kompozytu DFR (Deep Frequency Response). Łączy w sobie wytrzymałość włókna węglowego (dwie zewnętrzne warstwy), z barwnym, neutralnym graniem włókien celulozowych (trzecia, wewnętrzna warstwa).
:: Zbudowane z najwyższej klasy materiałów, wykończone lakierem piano i aluminiowymi ozdobami w postaci listw i tylnej płyty z manipulatorami wykonanymi ze stali szlachetnej.
Automatyczna aktualizacja oprogramowania przez internet: NIE
Pilot: TAK
Wysokość: 42cm
Szerokość: 38cm
Głębokość: 38cm
Waga: 18kg
Gwarancja: 24 miesiące