Tellurium Q

Tellurium Q

Tellurium Q - przewody audio. 

Głośnikowe, sygnałowe / interkonekty analogowe, gramofonowe, cyfrowe, zasilające, zworki do terminali głośnikowych.

Tellurium Q jest jedną z firm, które podchodzą do projektowania okablowania w dość nietypowy sposób. Jej filozofia opiera się na badaniach nad faktycznym procesem przepływu sygnału elektrycznego. Brytyjczycy najwyraźniej nie lubią się z nikim dzielić swoimi odkryciami, bo o wewnętrznej budowie kabli nie wiadomo prawie nic. Na stronie internetowej firmy możemy poczytać o tym, jak po raz pierwszy dostarczono kable do dealerów i jak entuzjastyczne były ich reakcje, jak szybko posypały się pierwsze zamówienia i ilu zadowolonych klientów napisało o swoich wrażeniach odsłuchowych, ale jeśli chcielibyśmy dowiedzieć się, czy w środku są druty z miedzi, srebra czy jakiegoś zupełnie egzotycznego materiału, jedynym sposobem będzie zakup kabli i rozprucie ich na części. Audiofile z pewnością woleliby poczytać o czystości miedzi, geometrii, wysokiej klasy dielektrykach i innych tego typu szczegółach technicznych, jednak Tellurium Q wychodzi z założenia, że podawanie wszystkich danych i publikowanie w sieci przekrojowych zdjęć kabli doprowadziłoby do ich kopiowania. Użytkownicy wiedzą, że priorytetem dla brytyjskich konstruktów jest walka ze zniekształceniami fazowymi - coś, o czym inni producenci okablowania piszą albo rzadko, albo wcale. Geoff Merrigan mówi prosto i bez żadnej ironii - jeśli nie wierzysz, że nasze kable mogą coś dać, nie słuchaj ich, a jeśli spróbowałeś i nie słyszysz różnicy - nie kupuj. Mimo to, wielu klientów spróbowało i oceniło te przewody pozytywnie, dzięki czemu firma została wyróżniona biznesową nagrodą Królowej Brytyjskiej - Queen's Awards for Enterprise.

Co czyni kable Tellurium Q wyjątkowymi?

 • Bogata oferta
  W ofercie Tellurium Q można znaleźć przewody niemal wszystkich typów, od modeli budżetowych po te stworzone z myślą o najbardziej wymagających audiofilach. Jeśli wymarzysz sobie jakieś kable, na pewno znajdziesz je w katalogu tej marki.
 • Niskie zniekształcenia
  Produkty Tellurium Q to pierwsze kable zaprojektowane tak, by zlikwidować zniekształcenia fazowe. Aby to osiągnąć, przy tworzeniu tych kabli kluczowe było uzyskanie odpowiednich parametrów elektrycznych i mechanicznych.
 • Naturalny dźwięk
  Kluczem do sukcesu okablowania Tellurium Q jest z pewnością ich uniwersalne, dobrze zrównoważone brzmienie. Brytyjscy konstruktorzy dbają o każdy aspekt przekazu muzycznego, dzięki czemu podczas odsłuchu niczego nam nie brakuje.
 • Made in UK
  Wszystkie przewody marki Tellurium Q są nie tylko projektowane, ale także wytwarzane w Wielkiej Brytanii. Dzięki temu każdy etap procesu produkcji może być ściśle kontrolowany i przebiega w optymalnych warunkach.
 • Niezliczone nagrody
  Produkty marki Tellurium Q zostały nagrodzone przez specjalistyczne magazyny, takie jak Hi-Fi World, 6Moons, Hi-Fi+, Mono & Stereo, Hi-Fi Choice, Stereophile, Fidelity Online, Audio Stream, Tone Audio, HiFi Pig, Stereo Times, The Ear czy Stereonet.
 • Zaufanie klientów
  Okablowanie Tellurium Q niezmiennie cieszy się ogromnym zaufaniem audiofilów. Można powiedzieć, że jest to sympatia wyrażona w kilometrach, bo właśnie o takiej skali zjawiska mówimy. Zresztą, łatwo przekonać się o tym, sprawdzając przewody Tellurium Q!

"...Ludzie pytają jak powstało Tellurium Q® i co robimy, aby nasze produkty działały inaczej niż większość dostępnych na rynku. To pytanie sprawia nam spory problem, ponieważ są tajemnice handlowe i metodologie produkcji, których zdecydowanie nie chcemy udostępniać naszym konkurentom. Myślę, że czasami jesteśmy zbyt ostrożni, co powoduje, że przysparzamy recenzentom i dystrybutorom mały problem. Jaka jest nasza historia, z jakiego powodu audiofile powinni chcieć posłuchać akurat Tellurium Q, mimo że jest tak wiele firm, które twierdzą, że mają wielkie rzeczy? Dlaczego ludzie powinni wierzyć, że mamy naprawdę inne podejście?

Klient może usłyszeć, że to prawda w ciągu kilku sekund od wysłuchania, musi tylko chcieć posłuchać. Na szczęście coraz więcej osób przekazuje swoje opinie swoim przyjaciołom, a dobre opinie o Tellurium Q® szybko rozprzestrzeniają się drogą ustną, jak i przez bardzo dobre recenzje w prasie audio..."