Synthesis

Synthesis

Synthesis to włoska marka audio, obecna na światowych rynkach od 1992 roku. 

Założona przez Luigiego Lorenzona w 1992 roku firma Synthesis Art in Music jest dynamiczną i stale rozwijającą się firmą.
Od momentu pojawienia się naszych pierwszych wzmacniaczy lampowych zyskały one na rynku hi-fi reputację produktu niszowego w najszerszym i najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Elektronicznie doskonały i estetycznie innowacyjny, z tym czymś wyjątkowym, czego brakowało, a często nadal brakuje, produktom z najwyższej półki; elegancja i styl.
Użycie lakierowanego drewna, przejętego z najwcześniejszych projektów, sprawiło, że wzmacniacze Synthesis są natychmiast rozpoznawalne na całym świecie i sprawiły, że Synthesis stał się synonimem doskonałej jakości dźwięku i stylu „Made in Italy”.

Synthesis Soprano

Każdy egzemplarz jest w całości wykonany we Włoszech, w jednej z nielicznych włoskich firm, w których wszystko jest starannie wykonywane ręcznie, ze szczególną starannością i dbałością o transformatory.
Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że Luigi Lorenzon nauczył się tworzyć transformatory w młodości od swojego ojca - założyciela FASEL.
FASEL został stworzony przez Lorenzona seniora w 1961 roku i zaprojektował transformatory do wzmacniaczy lampowych, szybko stając się punktem odniesienia dla sektora jako producent transformatorów wyjściowych, transformatorów mocy, dławików, cewek do instrumentów muzycznych.

Można śmiało powiedzieć, że - dziś - Synthesis Art in Music - to kontynuacja 57-letniego doświadczenia w dziedzinie elektroniki high-end.