Soulnote M3 - wzmacniacz mocy, monoblok

  • szt.
  • 90 000,00 zł / szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Soulnote M3 - wzmacniacz mocy, monoblok

Soulnote M3 - wzmacniacz mocy, monoblok

Nowo wprowadzone tranzystory wyjściowe typu can, klasy przemysłowej, pozwalają uzyskać idealną strukturę typu push-pull z nieujemnym sprzężeniem zwrotnym.
Monoblokowy wzmacniacz mocy, który pozwala wysokiej klasy głośnikom na całym świecie zapewnić brzmienie pełne emocji.

TECHNOLOGIA

Pojedynczy stopień wyjściowy typu push-pull z 4-stopniowymi tranzystorami typu Darlington
Zdecydowaliśmy, że wyjście single-end i pojedyncze wyjście push-pull są niezbędne do stworzenia emocjonalnego doświadczenia muzycznego, eliminując w ten sposób „rozmycie w mikroskopijnej dziedzinie czasu”, tak często symbolizowane przez poprawę jakości dźwięku dzięki wysokiej klasy zegarom.

Niemniej jednak nadal musieliśmy przezwyciężyć stosunkowo niski poziom prądu zapewniany przez typowe konfiguracje z pojedynczym układem przeciwsobnym. W rezultacie w M-3 wprowadziliśmy tranzystory wyjściowe typu can, klasy przemysłowej, o stosunkowo małym Cob i dużym przepływie prądu. Stopień sterownika zawiera te same tranzystory stopnia wyjściowego, które zastosowano w A-2, aby z łatwością sterować tymi modułami o dużej pojemności w sumie przez cztery stopnie konstrukcyjne Darlington.

Soulnote M3 - wzmacniacz mocy mono

Szyny zbiorcze z radiatorami z blachy miedzianej
W głównym radiatorze zastosowano małe, lekkie radiatory z miedzianej płyty – rzadkość w konwencjonalnych wzmacniaczach dużej mocy. Radiator ten pełni również funkcję szyny zbiorczej do zasilania tranzystorów puszki, podczas gdy zaciski tranzystora typu puszki przechodzą przez szynę zbiorczą i są montowane bezpośrednio na płycie pod spodem. Eliminuje to okablowanie – piętę achillesową tranzystorów typu puszka – jednocześnie eliminując niestabilność elementów indukcyjnych i pogorszenie jakości dźwięku spowodowane przez zrzuty arkuszy izolacyjnych w urządzeniu. Dodatkowo radiator jest fizycznie odizolowany od obudowy, co znacząco wpływa na aspekty jakości dźwięku, takie jak przezroczystość i zapewnianie poczucia otwartości. W ten sposób ten radiator upiecze trzy pieczenie na jednym ogniu.

Stopień wzmocnienia napięcia wykorzystuje obwody różnicowe z nieujemnym sprzężeniem zwrotnym (nowe obwody Type-R) przeprojektowane dla wzmacniaczy mocy.

Tylko pojedynczy tranzystor służy do pełnego wzmocnienia wtórnika emitera, obwodów napięciowych i różnicowych bez żadnego wzmocnienia. Impedancja obciążenia w tym tranzystorze to „jednostopniowy obwód wzmacniający GND z pojedynczym końcem i nieujemnym sprzężeniem zwrotnym”, który łączy się tylko z GND. Te nowe obwody Type-R zostały stworzone przy użyciu tylko 4 bipolarnych tranzystorów złączowych i 10 rezystorów, aby wydobyć idealną moc wyjściową o pełnym wychyleniu w szerokim spektrum, mimo że ta konfiguracja jest zasadniczo taka sama, jak ta stosowana we wzmacniaczach lampowych z pojedynczym zakończeniem. Ten idealny obwód nieujemnego sprzężenia zwrotnego można z łatwością nazwać obwodem referencyjnym ze względu na jego dobre działanie.

Niezwykle prosta konstrukcja
W M-3 odkryliśmy, że wielkoprądowe wzmacniacze mocy powinny być dedykowane do jednej funkcji. Posiada tylko jeden zestaw zacisków wejściowych i zacisków głośnikowych. To jednofunkcyjny, monoblokowy wzmacniacz mocy, bez selektorów i tłumików. Sygnały wejściowe z zacisków XLR trafiają bezpośrednio do podstawy tranzystorów pierwszego stopnia, podlegają jednostopniowemu wzmocnieniu i są wyprowadzane poprzez pojedynczy obwód przeciwsobny. Jedyną dostępną operacją jest włącznik zasilania. Zgodnie z oczekiwaniami, urządzenie nie zawiera zbędnych obwodów ani komponentów, takich jak mikrokontrolery itp.

Transformator toroidalny mocy o ultraniskiej stracie 1600 VA, nie wypełniony żywicą epoksydową
Opracowaliśmy duży transformator mocy, który może przenosić sama jedna osoba. Ten gigantyczny transformator mocy jest montowany pionowo do panelu przedniego, tak aby wszelki strumień upływu przepływał równolegle do płytek drukowanych. Jest on zawieszony na tytanowych podkładkach i połączony z kolcem, aby zapewnić, że szkodliwe wibracje nie będą przenoszone na obudowę.

Szybki zasilacz z nieujemnym sprzężeniem zwrotnym
Kondensatory komutacyjne wykorzystują specjalnie dobrane kondensatory filtrujące foliowe o pojemności 470 uF, wysokiej rezystancji, małej pojemności i niskim powiększeniu. Optymalizacja pojemności w zależności od liczby zastosowanych kondensatorów i minimalizacja obciążenia zasilacza dodatkowo poprawia rzeczywistą regulację tego wysokowydajnego transformatora zasilającego. Dioda prostownicza wykorzystuje nowo przyjęte diody SiC o najnowszych specyfikacjach, które zwiększają maksymalną wartość prądu wejściowego. Tworzy to niewyobrażalnie potężną i szybką strukturę zasilania.

Obudowa wzmacniacza całkowicie oddzielona od korpusu głównego, każdy uziemiony trzema kolcami
Trzy kolce uziemiają zarówno główny korpus, jak i obudowę wzmacniacza, co daje w sumie sześć kolców w M-3. Chociaż te dwa elementy są fizycznie oddzielone od siebie, linia zasilająca od transformatora zasilającego została skrócona, aby wyeliminować wszelkie negatywne skutki wynikające z wibracji i wycieków z transformatora. Ta naprawdę idealna konstrukcja zapewnia niesamowitą jakość dźwięku, której można doświadczyć poprzez dołączenie lub usunięcie śruby transportowej. I oczywiście płyta audio, zasilacz sieciowy, zaciski głośników, zaciski wejściowe i płyta podstawy nie są częściami sztywnymi.

SPECYFIKACJE

Maksymalna wydajność: 160W (4Ω)

Całkowite zniekształcenia harmoniczne: 0,1% (1W)

Charakterystyka częstotliwościowa: 2 Hz ~ 200 kHz (±1 dB)

Czułość wejściowa/impedancja: 1 V / 25 kΩ

Osiągać: 22 dB

Napięcie: 230 V AC 50 Hz

Pobór energii: 110 W

Maksymalne wymiary zewnętrzne: Jednostka główna: 340 (szer.) × 251 (wys.) × 512 (gł.) mm

Masa: 31 kg

Dołączone akcesoria: Specjalny kabel głośnikowy, Specjalny stojak, Kabel zasilający

UWAGI DOTYCZĄCE TEGO PRODUKTU
Nigdy nie podłączaj kabli konwertera XLR-RCA, adapterów, krótkich pinów lub podobnych złączy do analogowych zacisków wyjściowych. Mogą uszkodzić sprzęt.

Ustawienia temperatury:
Obwód prądowy w produktach SOULNOTE opiera się na rozwiązaniach kładących największy nacisk na jakość dźwięku i bezpieczeństwo. Funkcjonalność i jakość dźwięku ogólnie poprawiają się, gdy tranzystory pracują w wyższej temperaturze.

Obudowa antywibracyjna:
Produkty SOULNOTE kładą najwyższy nacisk na jakość dźwięku, dlatego górna pokrywa, obudowa i inne komponenty nie posiadają izolacji wibracyjnej.

Informacje na temat stosowania środków do czyszczenia sprzętu elektronicznego i produktów do regeneracji styków w produktach SOULNOTE:
Dostępne w handlu środki do czyszczenia sprzętu elektronicznego i produkty do odnawiania styków mogą uszkodzić żywiczne elementy gniazd SOULNOTE AC. Nie używaj tego typu produktów chemicznych w sprzęcie SOULNOTE.