Pro-Ject Audio Systems

Pro-Ject Audio Systems

Pro-Ject Audio Systems - gramofony i akcesoria gramofonowe, oraz elektronika audio. Firma Pro-Ject założona została w Wiedniu w 1990 roku. Podstawowym założeniem marki jest produkcja sprzętu Hi-Fi o wyjątkowej jakości dźwięku w jak najlepszej cenie. Pod koniec 1980 roku, założyciel firmy, Heinz Lichtenegger (HL), zauważył , że w ofertach firm hi-fi brak sprzętu analogowego. Legendarne marki europejskie oraz amerykańskie oferowały jedynie drogie konstrukcje analogowe. Ponieważ HL nadal uważał, że analog będzie poszukiwanym źródłem, założył firmę Pro-Ject Audio Systems.

Pro-Ject

Popyt na proste, ale dobrze wykonane konstrukcje gramofonów wciąż był i nie ustawał. Melomani nadal poszukiwali gramofonów, aby móc odtworzyć swoje kolekcje płyt. Płyta winylowa dostarcza bowiem to, czego często brakuje w wypadku odtwarzania muzyki z płyt CD czy plików – emocje, organiczność, dynamikę. Dostarcza też coś jeszcze, coś kompletnie niezwiązanego z jakością brzmienia, co trudno ocenić, czy wytłumaczyć – kultura analogowa. Łączy się z tym wyciszenie, uspokojenie, celebracja, wymiana i kolekcjonowanie albumów, spotkania towarzyskie.

Było tylko kwestią czasu, aby rynek analogowy znowu ożył i rozkwitnął z niezwykłą siłą. To doprowadziło do powstania legendarnej konstrukcji, gramofonu Pro-Ject 1. Ten produkt ustalił nowe standardy odtwarzania płyt winylowych w kategorii gramofonów "budżetowych". Był on punktem wyjścia w nowej erze analogowego odtwarzania. Najważniejszą zasadą konstrukcji Pro-Ject było, jest i będzie dostarczyć najlepszą jakość dźwięku w najrozsądniejszej cenie. Klasyczne technologie i wysokiej jakości użyte materiały, bez zbędnych luksusowych elementów połączone są w proste ale atrakcyjne i mechaniczne poprawne konstrukcje. Z biegiem czasu oferta się poszerzyła aby zaspokoić popyt o bardzie zaawansowane konstrukcje i ciekawe opracowania wzornicze .