Merason

Merason

 

 

Merason 

 

Wiedzieć, że mogę oddać się muzyce, zrelaksować i pozwolić się jej ponieść – to jest właśnie Merason. To właśnie napędza nas do tego, aby każdego dnia dawać z siebie wszystko i tworzyć coś niezwykłego. 

Zgodnie z mottem „mniej znaczy więcej” produkty Merason są projektowane i tworzone z myślą o jednym celu: możliwie najczystszej reprodukcji muzyki. Żadnego przechodzenia przez skomplikowane menu i rozszyfrowywania technicznego żargonu, po prostu czysta muzyka. Właśnie po to są produkty Merason.

 

 

 

 

DANIEL FRAUCHIGER - ZAŁOŻYCIEL I DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCY 

Życie często podąża krętymi ścieżkami 

Kiedy Daniel Frauchiger kończył szkolenie jako mechanik w 1986 roku, nie miał pojęcia, że jakieś 30 lat później położy podwaliny pod historię sukcesu wysokiej klasy produktów marki Merason, zakładając Niedal Audio Lab Ag.

Już jako dziecko i nastolatek Daniel był zafascynowany technologią odtwarzania dźwięku. W kolejnych latach w wolnym czasie zajmował się konstrukcją głośników, a swój pierwszy „prawdziwy” system kupił wkrótce po odbyciu praktyki zawodowej. Znacznie później, w wieku 45 lat, Daniel zajął się inżynierią dźwięku, ponieważ nie rozumiał, dlaczego cyfrowa reprodukcja dźwięku wciąż nie dorównuje analogowi, jeśli chodzi o muzykalność i emocje.

Postanowił znaleźć kogoś, kto zaprojektowałby obiecujący obwód do konwersji cyfrowo-analogowej. Razem dalej rozwijali obwód, aż Daniel był zadowolony z rezultatu i odtąd mógł cieszyć się muzyką cyfrową o wysokiej rozdzielczości obok płyt winylowych i taśm audio. W ten sposób narodził się pierwszy produkt firmy Purson, obecnie Merason – DAC1. Jest stale rozwijany z wielkim sukcesem. Później dodano frerot Merason z opcjonalnym zewnętrznym zasilaczem, oferujący muzyczne wrażenia za podstawową cenę. Tymczasem czterech pracowników wewnętrznych i czterech zewnętrznych pracuje nad dalszym rozwojem Niedal Audio Lab, abyś był szczęśliwy, zrelaksowany i usatysfakcjonowany.