Leak

Leak

Harold Joseph Leak założył przełomową firmę HJ LEAK & CO Ltd w 1934 roku. Pierwotnie działał w Londynie, w Anglii; LEAK była marką specjalizującą się w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości komponentów audio.

Leak Stereo

Zepchnięty w zapomnienie i stając się „ukochaną” marką z przeszłości, LEAK stał się kolejnym przykładem silnej brytyjskiej marki audio, która została ciepło zapamiętana, ale nie jest już opcją na rynku domowego sprzętu audio.

Po wielu latach uśpienia firma LEAK została uratowana przez IAG Group – jednego z czołowych światowych producentów produktów audio i właścicieli wielu klasycznych brytyjskich marek.

W 2020 roku, w którym przypadałyby 113. urodziny Harolda Josepha Leaka i 84. rocznica założenia firmy HJ Leak & Co, Grupa IAG z dumą ogłosiła powrót firmy LEAK.

Utrzymując inspirowany stylem art deco, klasyczny format wysokiej jakości domowego audio dla współczesnych entuzjastów hi-fi, LEAK odradza się.

Z dbałością o szczegóły w zakresie stylizacji, wydajności i wartości, LEAK w końcu powraca dla mas z LEAK STEREO 130 i pierwszym w historii cyfrowym odtwarzaczem CD marki LEAK – LEAK CDT. Oferując kompatybilność z różnymi mediami, dla współczesnych entuzjastów audio, bez uszczerbku dla stylu i wartości dźwięku, powrót LEAK jest powrotem legendy….