Benny Audio Turntables

Benny Audio Turntables

Benny Audio Turntables

Historia gramofonu sięga XIX wieku...
…i choć od tamtego czasu mocno zmieniła się konstrukcja czy standardy zapisu płyt winylowych jedno pozostaje niezmienne – idea. Gramofon to wciąż urządzenie analogowe, choć pełne nowoczesnych rozwiązań.

Gramofony BennyAudio to hołd złożony klasyce gatunku. Klasyczna forma plinty, klasyczne ramię, intuicyjna ale wciąż manualna obsługa. To prosta ale bezkompromisowa konstrukcja skrywająca zaawansowane rozwiązania i nowoczesne materiały.

Wszystko po to, aby płyty winylowe zabrzmiały jak najwierniej, a każda z nich opowiedziała swoją własną, niepowtarzalną historię. Bo zupełnie tak jak w życiu - płyta może mieć rysy i czasem trzeszczeć.

Bennyaudio Immersion

Technologia

Droga od pomysłu do realizacji jest długa i wymagająca. Prowadzi przez szkice koncepcyjne, rysunki techniczne, modelowanie 3D w narzędziach CAD, prototypowanie oraz weryfikację wpływu konstrukcji na finalne brzmienie.

Każdy z dostępnych modeli gramofonu przeszedł tą żmudną drogę aby na końcu stać się produktem najwyższej jakości o niepowtarzalnym designie oraz brzmieniu.

Bardzo ważna jest dla nas opinia klientów - dzięki nim możemy wprowadzać drobne usprawnienia w kolejnych seriach produkcyjnych

Długi, ale bardzo ciekawy wywiad z konstruktorem gramofonów Benny Audio.  Tomasz Franielczyk na antenie Remedium. Zapraszamy.