Amina - niewidzialne głośniki

Amina - niewidzialne głośniki

Amina Technologies Ltd - producent niewidzialnych głośników do stereo, kina domowego i zastosowań multimedialnych w domach, biurach, restauracjach, salach konferencyjnych, basenach, budynkach użyteczności publicznej.

Amina niewidzialne głośniki

Dlaczego niewidoczne?

Rosnące zapotrzebowanie na zintegrowane technologie związane ze stylem życia w połączeniu z towarzyszącym im „estetycznym bałaganem” doprowadziło do wzrostu liczby ukrytych rozwiązań technologicznych. Ponieważ 30% mocy mózgu jest przeznaczone na bodźce wizualne, a tylko 2% na dźwięk, jasne jest, że sposób, w jaki „widzimy” dźwięk, ma ogromny wpływ na sposób, w jaki go odbieramy. Usuwając aspekt estetyczny, pozwalamy na całkowite skupienie się na formie sztuki audio zgodnie z zamierzeniami.

Amina niewidzialne głośniki

Jak to działa?

Wraz z wynalezieniem technologii VPT (Vibrational Panel Technology) Amina była w stanie przyjąć wspólną konstrukcję głośników i zastąpić stożek płaskim panelem. Zamiast poruszać się do przodu i do tyłu w sposób widoczny, jak w typowej konstrukcji stożkowej, panel VPT wykorzystuje niewielkie wibracje do generowania dźwięku, który jest słyszalny, ale niewidoczny. Pozwala to na bezproblemową integrację głośnika z dowolną ścianą, sufitem lub płaskim panelem dekoracyjnym bez efektu wizualnego.

 

Jednym z paradoksów unikatowych instalacji jest to, że im lepiej przemyślane, tym mniej widoczne są efekty. W końcu magia całej, na prawdę dobrej instalacji polega na tym, że cały system audio video wtapia się w otoczenie, pozwalając by wystrój mówił sam za siebie.

Tworząc kino domowe na bazie Niewidzialnych Głośników Amina pozbywamy się problemu zabierających miejsce kolumn, dopasowania ich do wystroju wnętrza, co może być problemem po zmianie kolorystyki. Z głośnikami Amina tego problemu nie ma. Kolor ścian i wystrój możemy zmieniać do woli. W ofercie dostępne są również subwoofery przeznaczone do zabudowy, aby dźwięk kinowy był na najwyższym poziomie.

Liczba głośników i ich rozmiar dostosowywana jest indywidualnie do wielkości pomieszczenia, w którym będą pracować.

Niewidzialne głośniki Amina są nie tylko jak sama nazwa wskazuje całkowicie obojętne dla wystroju wnętrza, ale są także praktyczne w pomieszczeniach o dużej wilgotności, jak kuchnie, łazienki i baseny. pokryte warstwą tynku i pomalowane, pozostają całkowicie niewrażliwe na wilgoć.

Amina niewidzialne głośniki

 

Kolejnym wyzwaniem dla pomieszczeń o dużej wilgotności jest to, że otoczone są twardymi powierzchniami jak podłoga, ściany i sufity pokryte płytkami ceramicznymi, szklanymi szybami oraz wodą samą w sobie. Fala dźwiękowa produkowana przez te głośniki nie jest tak kierunkowa jak w przypadku tradycyjnych głośników. Odbite dźwięki od powierzchni lepiej współgrają ze sobą i dają przyjemniejszy dla ucha efekt. Jest to szczególnie widoczne przy wyższym poziomie natężenia dźwięku, gdzie dźwięk bez zniekształceń jest równo rozprowadzony po całym pomieszczeniu.

Głośniki Amina np. AIW550E można zamontować poniżej poziomu wody w basenie pokrytym ceramicznymi kafelkami. Stworzenie suchego środowiska dla głośników Amina nie jest problemem, dlatego nie są nam obce i takie nietypowe rozwiązania.

Jeśli zainteresowały Cię nasze rozwiązania, zapraszamy do kontaktu w celu optymalnego dopasowania instalacji audio-video do Twoich potrzeb i aranżacji wnętrza.

https://www.premiumsound.pl/webpage/kontakt.html