Hana Cartridges - Hana Umami Blue wkładka gramofonowa MC

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Hana Cartridges
 • Dostępność: Na miejscu. Na miejscu.

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 10 990,00 zł brutto
 • szt
 • 9 990,00 zł / szt
 • Oblicz_raty_duckblue

Hana Umami Blue - wkładka gramofonowa MC

Hana Umami Blue - wkładka gramofonowa MC


Główny projektant wkładek Hana, Maseo Okada-san, oferuje wyjątkowe wrażenia odsłuchowe, łącząc specjalne składniki i techniki w celu stworzenia bogactwa muzycznego dzięki ręcznie wykonanej wkładce MC Hana Umami Blue z Japonii.

Kiedy doświadczasz szczególnego poczucia smaku w jedzeniu, to właśnie Umami*. Konkretne składniki łączą się synergistycznie i harmonijnie, aby stać się czymś więcej niż sumą ich części. Wiele najsmaczniejszych i niezapomnianych doznań kulinarnych na świecie ma jakość Umami.

Wkładka Hana Umami Blue kontynuuje tradycję Hana „Brilliant and Gorgeous”, zapewniając słuchaczowi wysublimowaną przyjemność. HANA Umami Red zdobyła uznanie krytyków na całym świecie za najwyższą jakość dźwięku. Wkładka z ruchomą cewką HANA ML jest znana z wyjątkowego w swoim przedziale cenowym poziomu przyjemności muzycznej i satysfakcji. Ucieleśniając prawdziwe poczucie synergii, Hana Umami Blue łączy ich podstawowe składniki, aby ustanowić nowy standard wydajności muzycznej i wartości.

*Umami. /uːˈmɑːmi/ rzeczownik. Piąta kategoria smaku po słonym, słodkim, kwaśnym i gorzkim. Umami, oficjalnie ukuty w 1908 roku przez japońskiego chemika Ikedę-san, jest to bardzo przyjemny lub pyszny smak na palecie, efekt synergiczny skutkujący wyższą intensywnością smaku.

Droga HANA-Umami

Wysokiej klasy wkładka z ruchomą cewką Hana Umami Blue łączy wizję głównego projektanta wkładek Okada-san z historią specjalnych materiałów, klasycznymi japońskimi technikami i nowoczesną inżynierią dźwięku. Konstrukcja korpusu Auricle™, unikalna i ekskluzywna dla naszej serii Umami, jest obrabiana CNC z duraluminium. Połączenie kluczowych składników Umami Red, w tym precyzyjnie wyciętego diamentowego rysika, wspornika z boru i miedzianych drutów o wysokiej czystości, a następnie połączenie ich z generatorem opartym na magnesach Alnico, znajdującym się w słynnym Hana ML, tworzy wyjątkowo muzykalny Umami Blue.

Ten synergiczny związek w projektowaniu wkładek MC między określonymi materiałami, unikalną konstrukcją korpusu, wyrafinowanym generatorem i ręcznie wykonaną precyzją jest krytycznym aspektem wyjątkowej wydajności wkładki. Stwarza to niezapomniane i pełne emocji wrażenia, przypominające posiłek w trzygwiazdkowej restauracji Michelin, gdzie każdy element i szczegół działa w harmonii.

Wszystkie główne części w HANA-Umami Blue są produkowane przez firmę Excel Sound z jej bogatą historią sięgającą ponad 50 lat. Wysoko wyszkoleni rzemieślnicy z firmy Excel umiejętnie ręcznie montują HANA-Umami Blue i wszystkie wkładki Hana, zapewniając intensywne muzyczne doznania wzmacniające dźwięk HANA „Brilliant and Gorgeous”.

HANA-Umami Blue wykorzystuje specjalny proces termoutwardzania melaminy (MTP), aby nadać korpusowi Auricle™ wspaniałe, niebieskie, błyszczące wykończenie. Pierwotnie opracowana przez firmę Dupont żywica melaminowa wiąże się z aluminiowym korpusem poprzez osadzanie z fazy gazowej poprzez wypalanie w temperaturze 120 stopni Celsjusza przez 30 minut w celu zwiększenia twardości i kontroli rezonansu. Proces termoutwardzania melaminy przyczynia się do uzyskania bogatego dźwięku ze zwiększoną klarownością, lepszym obrazowaniem i definicją basów. Blask błyszczącego wykończenia Umami Blue jest wspaniały i wspaniały, zapewniając długą żywotność dzięki specjalnej optyce.

Hana Umami Blue wkładka gramofonowa MC

HANA Umami Blue – nowa synergia, szczegóły i mikrodynamika przesyłane bez strat do ruchomej cewki

HANA-Umami Blue zawiera ekskluzywną konstrukcję korpusu Auricle ™, opracowaną po raz pierwszy dla Umami Red. Naśladuje kształt ludzkiego ucha zewnętrznego, aby sztywno wspierać generator ruchomej cewki „Open Air”. Unikalny kształt korpusu wykonano z aluminium A7075, jednego z najmocniejszych i najlżejszych stopów, często stosowanych w inżynierii lotniczej. Korpus Umami Blue ma białą wkładkę POM na przedniej ściance, która zapewnia właściwości tłumiące i jest hołdem dla Hana ML, pierwszej wkładki wykorzystującej korpus POM. Gwintowane otwory montażowe w korpusie Auricle™ zapewniają bezpieczne mocowanie do ramienia.

HANA-Umami Blue wykorzystuje specjalny proces emaliowania, aby nadać wyjątkowe niebieskie wykończenie korpusowi Auricle™, dodając bogaty dźwięk i wygląd

Rysik Microline

Rysik HANA-Umami Blue „nude” z naturalnego diamentu jest cięty i polerowany, aby naśladować rysik z głowicą tnącą używaną do masterowania lub „cięcia” wszystkich płyt winylowych. Ta kluczowa część, zastosowana również w HANA-Umami Red, zapewnia najdokładniejsze dopasowanie do winylowego rowka, śledząc najdelikatniejsze niuanse muzyczne.

Wspornik borowy

Bor, o twardości porównywalnej z diamentem, został wybrany do HANA-Umami Blue, aby sztywno trzymać rysik Microline. Ten solidny wspornik z boru, kluczowy składnik HANA-Umami Red, pozwala oddać najmniejszy dźwięk przekazując intencje artystów.

Generator z ruchomą cewką oparty na magnesie Alnico

Materiał magnesu Alnico wybrany dla HANA-Umami Blue, ten sam który można znaleźć w generatorze Hana ML, tworzy klasyczną jakość dźwięku. Magnesy Alnico zapewniają większą liniowość przy zmniejszonym nasyceniu, tworząc bogatą jakość muzyczną. Przewody z czystej miedzi są fachowo ręcznie nawijane na zworę krzyżową Permalloy, znajdującą się w generatorze Hana ML. Nabiegunnik z czystego żelaza występujący w Umami Blue to kolejny kluczowy składnik występujący zarówno w generatorze HANA-Umami Red, jak i Hana ML.

Obróbka kriogeniczna

Ten proces „wyżarzania na zimno” w temperaturze bliskiej zera bezwzględnego jest stosowany do obróbki nabiegunnika, zarówno przedniego, jak i tylnego jarzma w generatorze HANA-Umami Blue, a także pozłacanych styków wyjściowych sygnału. Proces kriogeniczny zmienia strukturę molekularną materiałów, tworząc transformacyjną jakość podobną do kuchni molekularnej.

Wyjątkowo muzykalny

Zespół Hana jest dumny z bezproblemowej integracji doskonałych materiałów, nowoczesnej inżynierii dźwięku i tradycyjnych japońskich technik. Główny projektant Okada-san wnosi do tego projektu dziesięciolecia doświadczenia, rozwijając koncepcję synergii Umami z HANA-Umami Blue, aby stworzyć wyjątkową jakość muzyczną

Specyfikacja techniczna:

 • Obudowa - Duraluminium (A7075), proces termoutwardzania melaminy (MTP)
 • Wspornik - Boron
 • Rysik - Microline Nude Diamond
 • Piny wyjściowe - pozłacane 24-karatowym złotem
 • Impedancja cewki - 8 Ω
 • Napięcie na wyjściu -  0,4 mv
 • Materiał drutu cewki - miedź o wysokiej czystości
 • Impedancja obciążenia > 80 Ω
 • Pasmo przenoszenia - 15-50 000
 • Równowaga wyjściowa - 0,5dB/1KHz
 • Separacja kanałów - 30dB/1KHz
 • Rekomendowany nacisk - 2g
 • Waga wkładu 10,8 g.

Hana Umami Blue w Premium Sound