Extraudio XP5 - przedwzmacniacz liniowy, lampowy w klasie A

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Extraudio
 • Dostępność: Wyłączony ze sprzedaży internetowej, prosimy o kontakt w celu ustalenia warunków odbioru: kontakt@premiumsound.pl, tel. 513-07-07-30, 512-06-36-66 Wyłączony ze sprzedaży internetowej, prosimy o kontakt w celu ustalenia warunków odbioru: kontakt@premiumsound.pl, tel. 513-07-07-30, 512-06-36-66

 • Historia ceny
 • szt.
 • 117 000,00 zł / szt.
 • Oblicz_raty_duckblue

Extraudio XP5 - przedwzmacniacz liniowy, lampowy w klasie A

Extraudio XP5 - przedwzmacniacz liniowy, lampowy w klasie A

Przedwzmacniacz XP5 to zzysta klasa A. Produkt klasy Premium, magia lamp zaprojektowana bez kompromisów. Jak wszystkie nasze produkty, produkowany, składany i lutowany ręcznie w Holandii.

 • Przedwzmacniacz z lampami 6922 i stopniami wejściowymi i wyjściowymi w technologii bjt
 • 1 Megahercowe pasmo przedwzmacniacza
 • 4 niezbalansowane wejścia RCA
 • 1 zbalansowane wejście XLR
 • Obejście dla kina domowego (RCA i XLR)
 • 2 Wyjścia Trigger
 • Zdalne sterowanie
 • Extraudio Filtry wejściowe AC
 • EMI i RF przeciwzakłóceniowy

ZNACZENIE PRZEDWZMACNIACZA:

Nowy XP5 to nasz ostateczny przedwzmacniacz liniowy, będący owocem 14 lat historii badań i rozwoju oraz innowacji.
W XP5 wykorzystaliśmy całe nasze doświadczenie i wiedzę, jak zawsze mieszając stare i nowe technologie, osiągając połączenie obu światów, tworząc absolutny, inny i kompletny produkt.

Po włączeniu naszego przedwzmacniacza liniowego XP5 do dowolnego high-endowego systemu dźwiękowego docenia się natychmiastową poprawę, która przekonuje i zaskakuje w ciągu kilku sekund. Szybkość i realność odtwarzania nagrania dźwiękowego za pomocą obwodów XP5 została wzmocniona i przedstawiona nam w dokładny i urzekający sposób.

Przedwzmacniacz liniowy XP5 jest idealnym uzupełnieniem naszego nowego podwójnego monofonicznego wzmacniacza mocy XP-A1500, ponieważ przedwzmacniacz i wzmacniacz mocy zostały stworzone do idealnej współpracy.

Wszystko to razem dało rezultat, którego szukaliśmy, bezpośredni, uczciwy i szczery dźwięk; niezrównana płaska charakterystyka częstotliwościowa przy +0db od 10Hz do 250Khz i -1db od 1Hz do 1MHz, niezwykła reakcja w tego typu produktach, powodująca całkowicie wierny efekt odtwarzania nagranej muzyki, który natychmiast przykuwa naszą uwagę, wynik jest imponujący.

Liniowy przedwzmacniacz XP5 ma mocne uderzenie, doskonałą kontrolę basu i wszystkich szczegółów; wszystko to w zakresie bardzo wysokich częstotliwości, z niewiarygodną przestrzennością i całkowitą przezroczystością. Wszystkie częstotliwości są doskonale zdefiniowane i oddzielone od siebie, tworząc scenę dźwiękową identyczną z oryginalnym nagraniem. Bezpośredni dźwięk o doskonałej dynamice i wysokości, prawdziwym wybrzmiewaniu i tempie muzycznych nut oraz wyjątkowej muzykalności.

Od początku projektu Extraudio pracowaliśmy nad kompatybilnością z innymi markami i produktami, badając różne charakterystyki, impedancje i synergie między tymi produktami a naszymi. Po wielu testach i pomiarach stwierdziliśmy, że nasz przedwzmacniacz liniowy XP5, niezależnie od tego, czy jest używany z naszą końcówką mocy, czy z jakimkolwiek innym, wnosi do odtwarzania znacznie, znacznie więcej niż inne produkty, które gubią lub nie definiują idealnie muzyki .

Jedną z głównych cech przedwzmacniacza XP5 jest to, że elektronika znika i ustępuje miejsca pięknu muzyki. Jedyną rzeczą, która pozostała w twoim pokoju odsłuchowym, nie jest twój system audio, ale muzycy bardziej realni i obecni niż kiedykolwiek. To wyjątkowe wrażenia słuchowe.

Xp5 pozwala dostrzec każdy szczegół nagrania i odkryć na nowo wszystkie ulubione nagrania, krótko mówiąc, cieszyć zmysły muzyką.

KONTROLA GŁOŚNOŚCI:

Przedwzmacniacz liniowy to kluczowy element systemu audio, w Extraudio mocno wierzymy, że 90% dźwięku dobrego systemu powstaje w sekcji przedwzmacniacza, również w tym nowym przedwzmacniaczu ustawiliśmy regulację głośności na wyjściu obwodów przedwzmacniacza, któremu udało się zwiększyć wszystkie parametry, zyskując na jakości, wzmocnieniu i ciszy. W Extraudio XP5 używamy hermetycznego, dwukanałowego potencjometru o bardzo niskiej tolerancji, zapewniającego doskonałe wrażenia stereo i przestrzenność.

ELEKTRONIKA:

Ten nowy przedwzmacniacz XP5 po raz pierwszy w Extraudio wykorzystuje obwód tłumienia zakłóceń na wejściach audio i obwód ochrony bufora oraz filtr wejściowy AC do blokowania zakłóceń EMI i RF.

Wejścia są połączone dedykowanymi przekaźnikami audio do pojedynczego stopnia wzmocnienia lampowego skonfigurowanego w czystej klasie A, tak aby nie stracić żadnych szczegółów muzyki i zachować absolutną ciszę, ponieważ muzyka jest tak samo ważna jak jej wyciszenia.

Przedwzmacniacz XP5 posiada dwa nieograniczone wzmocnienia wyjściowe dzięki naszemu nowemu układowi różnicowemu zaprojektowanemu ze złotymi stykami przekaźników audio i jednym zbalansowanym wyjściem przy 16dB i 16V RMS oraz drugim identycznym z powyższym, ale w SE lub RCA 8db i 8V RMS, oba wyjścia działają niezależnie, dzięki czemu można go wykorzystać do podłączenia dwóch wzmacniaczy mocy lub stereofonicznego wzmacniacza mocy i dwóch subwooferów itp.

Również w tym nowym przedwzmacniaczu stworzyliśmy nowy wysoce filtrowany, stabilizowany i regulowany zasilacz wysokiego napięcia, a wszystkie części analogowe są zasilane i podłączone do naszego unikalnego transformatora z rdzeniem piaskowym klasy medycznej bez oscylacji, zasilacz jest podwójny i dlatego obwód przedwzmacniacza pracuje w prawdziwym dual mono.

Inne źródła, takie jak cyfrowe i sterujące, są zasilane przez inny izolowany transformator, co zapewnia jeszcze większą separację między częścią analogową a cyfrową częścią kontrolną.
W przypadku tego nowego produktu musieliśmy stworzyć komponenty elektroniczne ad-hoc, ponieważ wartości te nie istniały na rynku, dzięki naszym obliczeniom opracowaliśmy komponenty elektroniczne dostosowane do maksymalnej tolerancji dla tego nowego przedwzmacniacza, pokonując bariery i osiągając unikalny wynik.

Obwody nowego przedwzmacniacza XP5 są również bardzo szczególne, skróciliśmy przejście sygnału audio, bardzo starannie pracowaliśmy nad stereofonią i masą „analogową, cyfrową i masową” jako jeszcze jednym sygnałem, rozdzieliliśmy je tak, aby zminimalizować hałas.
I wreszcie, nasze płytki obwodów drukowanych są 4-warstwowe i pozłacane elektrolitycznie dla większej przewodności i trwałości, poprawia to również przechodzenie wysokich częstotliwości i uzyskuje się większą przepustowość.

KONSTRUKCJA I PROJEKT:

Jeśli chodzi o design i estetykę obudowy przedwzmacniacza XP5, to utrzymaliśmy styl Extraudio: minimalistyczny, ponadczasowy i neutralny, nakładanie warstw farby, na które nakładamy nasze trzy kolory: czarny, biały lub szary Skomponowane specjalnie dla nas z ceramicznym wykończeniem i wreszcie jedna lub dwie warstwy ekskluzywnego „lakieru o wysokim połysku” zmieszanego z dwuskładnikową żywicą epoksydową do utwardzania, który jest nakładany w ciśnieniowej komorze lakierniczej.

Sprzęt Extraudio doskonale komponuje się w każdym domu, czy to w stylu nowoczesnym, czy klasycznym.
W podwoziu zastosowaliśmy nasze doświadczenie konstrukcyjne, oparte na zastosowaniu solidnych paneli z aluminium lotniczego 6000 o najwyższej twardości i jakości. Taka konstrukcja zapewnia wytrzymałość i trwałość produktu, minimalizując wibracje.

Estetyka frontu przedwzmacniacza XP5 została zaprojektowana w prosty sposób. Na przednim panelu, oprócz przycisku zasilania, znajdują się dwie gałki: jedna do regulacji siły głosu, druga do wyboru wejścia. Z tym ostatnim połączonych jest sześć diod LED w środkowej części z odpowiednimi opisami, które, gdy są podświetlone, wskazują odpowiednie aktywne wejście. W Extraudio uważamy, że wszystko inne powinno znajdować się wewnątrz produktu, kontrolowane przez nasze oprogramowanie, a nie wypełniać go banalnymi rzeczami na zewnątrz.

EKSKLUZYWNY PILOT:

Przedwzmacniacz XP5 zawiera ekskluzywny pilot Extraudio, wymyślony przez nieszablonowe podejście, szukającego wygody użytkownika. 

Extraudio starało się zaoferować urządzenie, którego głównymi cechami były żywotność baterii i zasięg działania. Oba cele zostały w dużej mierze osiągnięte.

Pilot zdalnego sterowania nie ma wymiennych baterii, ale zawiera wewnętrzną baterię, którą należy ładować tylko za pomocą standardowej ładowarki USB.

Zasięg transmisji wynosi od 20 do 80 metrów, w zależności od kraju użytkowania i występujących zakłóceń elektromagnetycznych lub radiowych.

Projekt zachowuje minimalistyczną linię, znak rozpoznawczy produktów Extraudio, oparty na filozofii Miesa Van Der Rohe „mniej znaczy więcej”.

Są tylko cztery przyciski: włączanie/wyłączanie, zwiększanie i zmniejszanie głośności oraz wyciszanie. Koncepcja tego pilota jest niezwykła, dążąc do bardziej wydajnego i ergonomicznego produktu. Opowiadamy się za funkcjonalnością i formą w projektowaniu, a nie za banalnością.

MUZYKA

Przedwzmacniacz Extraudio XP5 stanowi kamień milowy technologii w służbie użytkowników high-end audio, sięgający megaherców na górnym końcu spektrum częstotliwości. Ta szerokość pasma przenoszenia jest całkowicie niezwykła i jest naprawdę wyjątkową wartością dodaną, pozwalającą nam dostrzec prawdziwą intencję producenta muzycznego lub artysty podczas nagrywania swojej muzyki. Przenosi nas w bogaty świat rzeczywistości dźwiękowej, z niezrównaną energią i dynamiką, odtwarzając bezprecedensowo holograficzną scenę dźwiękową 3D, ale wszystko to bez powodowania zmęczenia u słuchacza.

 • 2-kanałowy przedwzmacniacz półprzewodnikowy czystej klasy A dual-mono.
  Pasmo przenoszenia: 10Hz do >250Khz +0dB; 1Hz +0db do 1MHz -1dB
 • Maksymalne napięcie wejściowe: (zbalansowane – niesymetryczne) 20 V rms / 10 V rms
 • Maksymalne napięcie wyjściowe: (zrównoważone – niezrównoważone) 16 V rms / 8 V rms
 • Całkowite zniekształcenie harmoniczne: 0,0027%
 • Stosunek sygnału do szumu: > -102dB
 • Zakres dynamiki: > -102dB
 • Wzmocnienie: (zbalansowane – niezbalansowane) 16db / 8db
 • Impedancja wejściowa: (zbalansowana/niesymetryczna) 120K / 60K omów
 • Regulacja głośności: 63 kroki głośności. (ALPS BLUE BEAUTY z silnikiem, kontrolowany przez mikrokontroler)
 • Selektor wejść: optyczny enkoder obrotowy (ALPS 18 kroków)
 • Wymagania dotyczące zasilania: 115 V lub 230 V AC 50/60 Hz, 20 W – 0,5 W w trybie czuwania
 • Zużycie w trybie czuwania zgodne z normami Ecodesign (ErP) i Energy Star < 0,5 W
 • Zatwierdzone pod względem bezpieczeństwa i zweryfikowane pod kątem zgodności EMC
 • Wymiary: (Produkt szer. x wys. x gł.) 44 x 12 x 40 cm, (Wysyłka szer. x wys. x gł.) 66 x 66 x 37 cm
 • Waga: (18 kg) Produkt, (20 kg) Wysyłka
 • Wejścia analogowe:
  4 pary niesymetryczne RCA +0db
  1 para zbalansowane XLR -6db
  1 Processor AV +0db
  (złącza RCA i XLR)
 • 2 wyjścia:
  1 para niezbalansowanych RCA
  1 para zbalansowanych XLR
 • Złącza Power Control:
  2 Trigger IN/OUT

Standardowe kolory wykończenia to czarny, biały i szary. Pozostałe wersje do uzgodnienia.

*PRODUKT ZAMAWIANY I PRODUKOWANY NA INDYWIDUALNE ZLECENIE KLIENTA. NIE PODLEGA ZWROTOWI