Bladelius Oden Valhall Black - wzmacniacz zintegrowany, stereo, High End

 • szt
 • 66 900,00 zł / szt
 • Oblicz_raty_duckblue

Bladelius Oden Valhall Black- wzmacniacz zintegrowany stereo, High End. Wersja Valhall to przygotowana przez Mike'a Bladeliusa referencyjna wersja wzmacniacza Oden z rozbudowaną sekcją zasilającą, która pozwala wzmacniaczowi wznieść się ponad konkurencję w jakości brzmienia. 

Bladelius Oden Valhall Black - wzmacniacz zintegrowany stereo w wersji Valhall z rozbudowaną sekcją zasilania i w czarnej obudowie, produkowanej w fabryce słynnej marki fotograficznej Hasselbad. 

 

Bladelius Oden Valhall Black - wzmacniacz stereo

W mitologii północnej Oden był królem bogów, najmądrzejszym, najpotężniejszym i twórcą ludzkości, dając dar życia Askowi i Embli. Ten szwedzki wzmacniacz zintegrowany reprezentuje wszystkie doświadczenia, które w Bladeliusie zgromadziliśmy przez lata, dzięki bliźniaczym gigantycznym toroidalnym transformatorom mocy, generuje on imponującą moc 400 W przy 8 omach. Chociaż jest bardzo potężny, jego głównym celem jest muzykalność, a nie moc. I naprawdę zasługuje na nazwę Oden, zapewniając nieskazitelną wydajność głośników, symbolizując bezkompromisowy design i jakość, którą może zapewnić tylko Bladelius.

Aby dokładnie napędzać membranę głośnika, ścieżka prądu dodatniego i ujemnego przepływającego przez cewkę drgającą musi być całkowicie symetryczna. Naturalnie więc symetria była przedmiotem szczególnej uwagi w przypadku tego produktu, zapewniając pełną równowagę w obwodzie wzmacniacza, obwodzie źródła zasilania i aspektach konstrukcyjnych.

Kierując się filozofią projektowania „prościej znaczy lepiej”, zmniejszyliśmy stopień wzmacniacza napięciowego do jednego, aby uzyskać najkrótszą możliwą ścieżkę sygnału. Oden zapewnia prawdziwie zbalansowaną konstrukcję bez uziemienia jako punktu odniesienia dla najwyższej możliwej wydajności, wysokowydajne serwo prądu stałego, które działa poza ścieżką sygnału, stopień wejściowy to para ręcznie dobieranych, obciążonych prądem Jfet w składanym układzie kaskadowym, co daje bardzo wydajność liniowa niezależnie od poziomu muzyki. To w połączeniu z bieżącym sprzężeniem zwrotnym zapewnia niezwykle szybką i stabilną pracę.

Aby zwiększyć czystość zasilacza i uzyskać bardziej responsywną i spójną reprodukcję dźwięku, duży zespół kondensatorów o pojemności ponad 200 000 uF bez wysiłku pomaga zapewnić dynamiczny i płynny dźwięk z doskonałą reakcją przejściową, dla której Oden został zaprojektowany. Zgodnie z długo wyznawaną filozofią projektowania Bladeliusa „Prosto jest najlepiej”, Oden redukuje do minimum liczbę komponentów potrzebnych w pierwszym stopniu, aby umożliwić wzmocnienie sygnałów muzycznych w ich najczystszej formie i przejście przez obwód bez utratę nawet najsubtelniejszych informacji.

W obwód wejściowy wzmacniacza wkomponowano parę urządzeń Jfet, starannie dobranych na linii produkcyjnej przez naszego specjalistę, co poprawia stabilność pracy wzmocnienia. W rezultacie każda jednostka produkcyjna Odena ma identyczną charakterystykę wydajności, a Oden zapewnia identyczną wydajność pomiędzy lewym i prawym kanałem. Dodatkowo nowy obwód serwo prądu stałego stabilizuje wzmocnienie, jest odporny na zmiany temperatury pracy i wielkości sygnałów wejściowych oraz eliminuje wahania natężenia dźwięku. Cała ta dbałość o szczegóły gwarantuje, że wzmacniacze te wytwarzają mocny, skondensowany dźwięk z głębokim, bogatym basem, pozwalając słuchaczowi na prawdziwie wciągające wrażenia stereofoniczne.

Obudowa wykonana jest z frezowanych materiałów niemagnetycznych, aby uzyskać możliwie najniższe pole elektromagnetyczne i poprawić jakość dźwięku. Czysty design Oden reprezentuje zarówno filozofię Bladeliusa „proste jest najlepsze”, jak i klasyczny skandynawski design.

 

Dane techniczne:

 • Moc wyjściowa: 800 W przy 4 omach, 400 W przy 8 omach
 • Zniekształcenia znamionowe: Mniej niż 0,01%
 • Stosunek sygnału do szumu: Ponad 125 dB
 • Pasmo przenoszenia: 1 Hz do 100 kHz, +0/-3 dB

Wejścia/wyjścia: 

 • 2 x XLR
 • 5x RCA
 • 1 para wyjść pętli
 • 1 para wyjść Pre Out
 • 1 para Phono MM/MC* opcjonalnie
 • Wymiary: 450 mm (szer.) x 210 mm (wys.) x 550 mm (gł.)
 • Masa: 60 kg