Unitra ZGB-401 - kolumny podstawkowe, bass - reflex

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Unitra
  • Dostępność: Magazyn zewnętrzny, wysyłka 1-3 dni. Magazyn zewnętrzny, wysyłka 1-3 dni.

  • Historia ceny
  • Para
  • 12 499,00 zł / Para
  • Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue

UNITRA ZGB-401 - Zestaw głośnikowy z konstrukcją bass-reflex

Głośniki podstawkowe Unitra ZGB-401 to konstrukcja obudowy z tunelem bass-reflex. Za dźwięk odpowiadają specjalnie dobrane przetworniki pracujące w układzie dwudrożnym. Zestaw charakteryzuje się ponadprzeciętną dynamiką i precyzją brzmienia, pozwalającą z łatwością śledzić najbardziej złożone aranżacje. Doskonale współpracuje z szeroką gamą wzmacniaczy.

 
 

Nowoczesne brzmienie w klasycznej formie

ZGB-401 to kompaktowy system głośnikowy o konstrukcji bass-reflex, zaprojektowany specjalnie dla entuzjastów kolumn podstawkowych. Wyposażony w zaawansowany 2-drożny system z wykorzystaniem precyzyjnej zwrotnicy, gwarantuje on liniową charakterystykę dźwięku, zapewniając wierną reprodukcję materiału muzycznego.

 

Wysokotonowy przetwornik, dzięki innowacyjnej konstrukcji, poprawia charakterystykę kierunkową, natomiast aluminiowo-ceramiczna membrana przetwornika nisko-średniotonowego zapewnia wysoką sztywność przy minimalnej masie. Zaślepka portu bass-reflex ułatwia adaptację systemu do różnorodnych warunków akustycznych.

 

Komponenty najwyższej jakości, takie jak cewki powietrzne i kondensatory z metalizowanym polipropylenem, zapewniają liniową charakterystykę przenoszenia bez widocznych podziałów w paśmie. Wykończenie z naturalnych materiałów, w tym drewniany fornir i polski len, nadaje systemowi estetyczny wygląd. ZGB-401 doskonale współpracuje z szerokim spektrum wzmacniaczy, co czyni go uniwersalnym rozwiązaniem dla wymagających audiofili.

 

Konstrukcja bass-reflex

Zastosowane przez nas rozwiązanie to dobrze znana konstrukcja obudowy z tunelem bass-reflex.

Za sekcję nisko-średniotonową odpowiada 6-calowy przetwornik z bardzo lekką i sztywną, aluminiowo-ceramiczną membraną, którycharakteryzuje się bardzo niskimi zniekształceniami. Z kolei w górnej części części pasma akustycznego operuje aluminiowo-magnezowa kopułka z unikalną budową poprawiającą charakterystyki kierunkowe. Zastosowana konfiguracja pozwala cieszyć się spójnym, pełnym dźwiękiem, który reprodukowany jest w szerokim zakresie przestrzeni poza główną osią głośników.

Zestaw jest także przystosowany do pracy w charakterze obudowy zamkniętej. Służy temu załączona zaślepka portu bass-reflex, dzięki której głośniki można zaadaptować do pomieszczeń niewielkich lub trudnych akustycznie oraz w specyficznych warunkach umieszczenia.

 

Rozbudowana zwrotnica 3-rzędu

Zastosowanie rozbudowanej pasywnej zwrotnicy 3-ego rzędu umożliwia właściwy i optymalny podział zakresów sygnału dźwiękowego pomiędzy głośnikami, tak aby maksymalnie wykorzystać ich najlepsze cechy i jednocześnie wyeliminować wzajemnie negatywne interferencje. Duża tłumienność filtrów pozwala również ograniczyć zniekształcenia, charakterystyczne zwłaszcza dla aluminiowej kopułki wysokotonowej pracującej poza swoim optymalnym zakresem częstotliwości.

 

Zwrotnica została zaprojektowana w sposób, dzięki któremu uzyskaliśmy możliwie najbardziej liniową charakterystykę przetwarzania bez nadmiernego eksponowania krańców pasma, aby jak najwierniej odtwarzać nagrania. Zastosowaliśmy najwyższej klasy komponenty, między innymi cewki powietrzne i kondensatory z metalizowanym polipropylenem, które zwiększają liniowość charakterystyki przenoszenia bez widocznych podziałów w paśmie.

 

Łagodna charakterystyka impedancji

Łagodna charakterystyka impedancji bez lokalnych niskich ekstremów, co daje możliwość podłączenia do wzmacniaczy czułych na zmianę impedancji obciążenia.

 

Konstrukcja podwójnej skrzyni

Konstrukcja obudowy jest oparta na niepospolitym na rynku układzie „skrzynia w skrzyni” dla zachowania większej sztywności konstrukcji. Uzyskana w ten sposób dość duża, jak na tak niepozorny rozmiar obudowy, masa zestawu ma znaczący wpływ na redukcję drgań ścian obudowy i generowane w ich rezultacie pasożytnicze rezonanse, co pozytywnie przekłada się na jakość dźwięku.

 

Wykończenie naturalnymi materiałami

Obudowy wykończone są szlachetnym drewnianym fornirem z wyselekcjonowanych liści orzecha amerykańskiego lub jesionu, a następnie ręcznie olejowane.

Oprócz standardowych czarnych maskownic posiadamy także bardziej klasyczne, do których wykonania wykorzystaliśmy polski len.

 

Wykończenie naturalnymi materiałami

Obudowy są wykończone naturalnym drewnianym fornirem z wyselekcjonowanych liści i ręcznie olejowane. Oprócz standardowych czarnych maskownic posiadamy także bardziej klasyczne, do których wykonania wykorzystaliśmy polski len.

Specyfikacja produktowa

PARAMETRY AKUSTYCZNE

Pasmo przenoszenia (±3 dB)

60Hz - 23kHz

Efektywność

87 dB

Impedancja

4 Ω (minimum 3,5Ω)

Moc

60W RMS

System

2-drożna

Częstotliwość podziału zwrotnicy

2,4 kHz

Typ obudowy

Bass-reflex (+zatyczka)

Typ gniazda

Podwójne / bi-wire / bi-amp

Przetwornik wysokotonowy

27 mm aluminiowo - magnezowy

Przetwornik nisko-średniotonowy

6” aluminiowo-ceramiczny

OGÓLNE

Wymiary (S x G x W)

380 x 280 x 210 mm

Masa zestawu

2 x 10,5 kg

Maskownica

Magnetyczna, Czarna tkanina akustyczna lub naturalny len

Wykończenie

Naturalny fornir: czarny jesion lub orzech amerykański

Materiał

Dwie warstwy MDF (łączna grubość 20mm)