Unitra GSH-801 EDMUND - gramofon z wkładka

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Unitra
  • Dostępność: Magazyn zewnętrzny, wysyłka 1-3 dni. Magazyn zewnętrzny, wysyłka 1-3 dni.

  • Historia ceny
  • szt.
  • 19 999,00 zł
  • Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue

UNITRA GSH-801 EDMUND

Gramofon dla najbardziej wymagających

Najwyższy model gramofonu Unitra, posiada napęd bezpośredni, z opracowanym i dostępnym jedynie w Unitra autorskim silnikiem z zaawansowanym systemem regulacji obrotów. Stabilizację zapewnia własny algorytm stabilizacji obrotów. Opracowane i dostępne jedynie w gramofonach Unitra ramię R10, pracujące na dwóch parach łożysk, wykonane z aluminium. Zbudowany w oparciu o masywną ,pełną plintę, wyposażony w zewnętrzne liniowe źródło zasilania oraz bezpośredni dostęp do ramienia złączem DIN.

Ponadczasowy design

Aluminiowy panel górny oraz drewniane wykończenie stanowią rozwinięcie ponadczasowego designu obecnego w gramofonie Fryderyk.

Własny napęd typu direct z zaawansowanym układem regulacji obrotów

Unikalny, zaprojektowany przez Unitra do gramofonów nowej generacji napęd NB1 to napęd bezpośredni, gdzie moment obrotowy silnika jest przenoszony bezpośrednio na talerz pośredniczący. Napęd tego typu daje możliwość idealnej kontroli obrotów, co w połączeniu ze specjalnie zaprojektowanym przez Unitra algorytmem sterowania przekłada się między innymi na obniżony parametr wow and flutter, czyli brak słyszalnych zakłóceń spowodowanych zmianami prędkości obrotowej.

Zastosowany w napędzie silnik bezszczotkowy z cewkami bez rdzenia charakteryzuje się również cichszą pracą a moment obrotowy jest dostępny od razu bez zbędnych opóźnień spowodowanych elementami pośredniczącymi. Napęd jest bezobsługowy, nie ma elementów podlegających zużyciu lub wymianie.

Napęd NB1 jest dostępny tylko w gramofonach marki Unitra.

Własne ramię Unitra R10

Autorskie, opracowane od podstaw ramię typu J, inspirowane historycznym ramieniem Unitra Adam ,ale o lepszych parametrach. Wykonane z aluminium stopowego typu 6082- materiału charakteryzującego się wysoką wytrzymałością mechaniczną. W obydwu osiach stosowane jest łożyskowanie z wykorzystaniem japońskich łożysk NSK typu pivot bearing.

Antyskating

Klasyczny antyskating z wykorzystaniem stałej masy odważnika – mechanizm ten likwiduje zaburzenia stereofonii oraz zapobiega nadmiernej eksploatacji płyty oraz wkładki.

Aluminiowy talerz

Masywny talerz wykonany z anodowanego aluminium, jeszcze bardziej zmniejszający zjawisko kołysania dźwięku.

Pełna plinta

Pełna plinta wykonana z płyty, z której w procesie frezowania usunęliśmy tylko tyle ile było konieczne do zamontowania elementów gramofonu. W efekcie otrzymaliśmy masywną podstawę gramofonu, tłumiącą wibracje generowanych przez otoczenie. Łączna masa gramofonu Edmund to 14,1 kg.

Gruba pokrywa tłumiąca dźwięk wkładki

Gruba pokrywa górna to nie tylko lepszy wygląd gramofonu, ale przede wszystkim lepsze tłumienie dźwięku bezpośredniego z wkładki.

Zawiasy

Masywne metalowe zawiasy o dużym oporze ruchu sprawiają, że zablokowanie pokrywy w dowolnej pozycji jest wygodne i bezproblemowe, a regulacja siły otwarcia umożliwia jej proste dostosowanie do indywidualnych preferencji.

Zewnętrzne źródło zasilania

Zasilanie w gramofonie Edmund zostało przeniesione do zewnętrznego modułu, co pozwoliło na zmniejszenie negatywnego wpływu mikrodrgań oraz innych zakłóceń, wynikających z elementów o charakterze indukcyjnym znajdujących się w zasilaczu liniowym.

Złącze DIN

Bezpośrednie wyprowadzenie sygnału z wkładki poprzez złącze DIN – lepsza jakość dźwięku dzięki minimalizacji liczby fizycznych połączeń w torze sygnału.

Specyfikacja produktowa

OGÓLNE

Zasilanie

230 V AC, 50 Hz 4 W

Typ zasilacza

Zewnętrzny, dołączony do zestawu

Pobór mocy w trybie czuwania

0,42 W

Prędkości

33⅓ RPM, 45 RPM

Wykończenie

Frezowany MDF fornirowany, panel szczotkowane aluminium, talerz aluminiowy

Wyjścia

DIN

Masa

14,1 kg

Wymiary (S x G x W)

429 x 373 x 178,3 mm

NAPĘD

Model

Unitra NB1

Typ

bezpośredni

Rodzaj silnika

silnik bezszczotkowy z cewkami powietrznymi

Kontrola obrotów

Regulator cyfrowy

RAMIĘ

Model

Unitra R10

Materiał

Aluminium

Łożyskowanie

W dwóch płaszczyznach

Efektywna długość

229 mm

Wkładka w zestawie

GOLDRING E3 (Violet)