Teac Audio VRDS-701T - transport cyfrowy płyt CD

  • szt.
  • 9 499,00 zł / szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Teac Audio VRDS 701T - transport cyfrowy CD

Teac Audio VRDS 701T - transport cyfrowy CD

Transport CD VRDS-701T wykorzystuje nasz nowo opracowany mechanizm VRDS. VRDS to oryginalny mechanizm napędu CD firmy TEAC, który redukuje wibracje obrotowe i inne niepożądane wibracje poprzez przymocowanie płyty CD do aluminiowego gramofonu o tej samej średnicy, aby zmaksymalizować masę bezwładności. W połączeniu ze streamerem UD-701N, który również jest komponentem serii REFERENCE 700, możliwe jest odtwarzanie przy użyciu dyskretnego przetwornika DAC w UD-701N, a także przy pełnym dekodowaniu MQA. Oczywiście można go także używać razem z wybranym przez siebie przetwornikiem cyfrowo-analogowym i zbudować system według własnych upodobań. Dołączenie wejścia zegara 10 MHz umożliwia elastyczną integrację z systemami synchronizowanymi za pomocą zegara zewnętrznego.

Teac Audio VRDS 701T odtwarzacz płyt CD

Ten oryginalny mechanizm napędu CD firmy TEAC redukuje wibracje obrotowe samej płyty, jak również niepożądane wibracje mechanizmu poprzez mocowanie płyty CD do aluminiowego gramofonu o tej samej średnicy i maksymalizację masy bezwładności w celu ustabilizowania obrotów. Prąd serwomechanizmu jest redukowany w gramofonie poprzez korygowanie wypaczeń i zniekształceń dysku oraz poprawę względnej precyzji osi optycznej po stronie przetwornika i zagłębienia dysku. Zapewnia to zmniejszenie błędów odczytu dysku i wyjątkową jakość dźwięku.

Sekcja mostka obsługuje VRDS-701T
W przypadku mostka podtrzymującego gramofon starannie wybraliśmy lekkie materiały, które są bardzo sztywne i nie przenoszą wibracji. Naturalnie szybko ustalając wibracje, uzyskaliśmy szeroki, dynamiczny dźwięk. Mostek, który ma konstrukcję torusa wykonaną z żywicy, jest zamocowany tylko z jednej strony, a propagacja drgań z mechanizmu CD na przeciwną stronę przez mostek jest tłumiona, dzięki czemu cały mechanizm minimalizuje niepożądane wibracje sympatyczne.

Montaż półpływający
Cały mechanizm CD jest zamontowany na sub-chassis w stanie półpływającym. Kontrolując przenoszenie drgań między mechanizmem CD a obudową, wpływ drgań współczulnych jest osłabiony, a odtwarzany dźwięk jest naturalny w całym zakresie częstotliwości. Izolując wibracje silnika od głównej obudowy, zapobiega się wibracjom współczulnym w obudowie. Jednocześnie mechanizm CD jest również odizolowany od zewnętrznych wibracji. Precyzję odczytu zwiększa również odizolowanie mechanizmu CD od zewnętrznych wibracji.

Ulepszone wyjście cyfrowe
Eliminując funkcję DAC, obwody wewnętrzne zostały zoptymalizowane pod kątem wyjścia cyfrowego. Dążyliśmy do wyższej jakości dźwięku, na przykład stosując większe komponenty, które nie mieściły się w bardziej ograniczonej przestrzeni.

MQA umożliwia odtwarzanie płyt CD MQA
MQA (Master Quality Authenticated) to wysokiej jakości kodek audio do odtwarzania muzyki z bezkompromisową jakością masteru zarejestrowanego w studiu. VRDS-701T wyposażono w dekoder MQA i dzięki temu można odtwarzać cyfrowo płyty CD MQA z częstotliwością 88,2 kHz. Co więcej, w połączeniu z przetwornikiem cyfrowo-analogowym wyposażonym w funkcję renderowania MQA, możliwe jest również odtwarzanie z pełnym dekodowaniem MQA.

Wejście zewnętrznego zegara 10 MHz
Wejście zegara 10MHz umożliwia synchronizację z zewnętrznym zegarem. Oprócz poprawy jakości dźwięku podczas odtwarzania z VRDS-701, umożliwia to również synchronizację całego systemu z generatorem zegara.VRDS-701T

Zasilanie wzmocnione dwoma transformatorami z rdzeniem toroidalnym o dużej mocy
Oprócz transformatora z rdzeniem toroidalnym dla sygnałów analogowych, sekcja sterowania cyfrowego i mechanizm CD mają niezależne transformatory z rdzeniem toroidalnym o dużej pojemności. Poprzez dostarczanie stałego prądu za pomocą tych trzech transformatorów z rdzeniem toroidalnym, nagłe włączanie i wyłączanie dźwięków może być wyrażone wyraźnie, urzeczywistniając wyjątkową liniowość dźwięku. Każdy z transformatorów jest zamontowany na podwoziu, kontrolując wibracje.

Trzy podpierające nóżki wykonane z obrabianej maszynowo stali o unikalnej strukturze
Śruby mocujące płytkę drukowaną ograniczono do minimum. Co więcej, stalowe stopki, które wykorzystują oryginalny projekt TEAC z nową strukturą, aby zapewnić odpowiednią ilość luzu w połączeniu między nimi a dolnym panelem, są wykorzystywane do dokładnej kontroli wibracji, które mogą mieć wpływ na jakość dźwięku.

Złącza kontrolne umożliwiają skoordynowane użytkowanie z innymi urządzeniami
RS-232C umożliwia integrację z popularnymi systemami sterowania, a złącza wejścia i wyjścia wyzwalacza umożliwiają koordynację zasilania z innymi urządzeniami.

  • Transport CD do zastosowania z zewnętrznym przetwornikiem DAC z wejściem cyfrowym
  • W napędzie CD zastosowano nowo opracowany mechanizm VRDS
  • Funkcja dekodowania rdzenia MQA
  • Wyjścia cyfrowe S/PDIF (optyczne/koncentryczne).
  • Wejście zegara zewnętrznego 10 MHz
  • Dedykowane transformatory z rdzeniem toroidalnym dla obwodów wyjścia cyfrowego i napędu CD