Esoteric K-05XD - odtwarzacz CD/SACD

 • szt.
 • 66 900,00 zł
 • Oblicz_raty_duckblue

Esoteric K-05XD - odtwarzacz CD/SACD

Esoteric K-05XD - odtwarzacz Super Audio CD/CD.

VRDS (Vibration-Free Rigid Disc-Clamping System) to podstawowa technologia mechanizmu transportu CD/Super Audio CD, na której Esoteric koncentruje się od momentu powstania marki. Płyta jest bezpiecznie przymocowana do gramofonu o tej samej średnicy w celu obrotu, dokładnie eliminując niepożądane wibracje pochodzące od samego dysku i mechanizmu. Prąd serwa jest minimalizowany poprzez korygowanie wypaczenia dysku za pomocą gramofonu i znacznie poprawia względną dokładność osi optycznej pomiędzy przetwornikiem optycznym a powierzchnią wgłębienia dysku. Dzięki tym funkcjom błędy odczytu płyt są znacznie zmniejszone i osiągana jest doskonała jakość dźwięku.

Nowy VRDS-ATLAS „ATLAS 05”

Mechanizm VRDS wciąż ewoluuje. Największą atrakcją w jej znakomitej historii jest nowa platforma VRDS-ATLAS, która może poszczycić się najwyższym poziomem perfekcji i jakości dźwięku. Edycja K-05XD jest wyposażona w nowo zaprojektowany VRDS-ATLAS „ATLAS 05”. ATLAS 05 opiera się na tej samej architekturze konstrukcyjnej, co mechanizm „VRDS-Reference” zastosowany w modelach Grandioso, ale dostosowany wyłącznie dla K-05XD.

Esoteric VRDS

ATLAS 05 – Konstrukcja mechaniczna

Sercem mechanizmu transportu ATLAS 05 jest hybrydowy gramofon wykonany z precyzyjnego aluminium i materiałów poliwęglanowych. Ten piękny projekt, inspirowany szpulą z taśmą-matką, oraz jego doskonała zdolność kontroli wibracji, ucieleśniają tożsamość odtwarzaczy Super Audio CD serii 05, których historia sięga ponad 15 lat wstecz, aż do narodzin modelu P-05. .
Poliwęglan, ten sam materiał co dysk, zapewnia naturalną jakość dźwięku przy niewielkich podbarwieniach, a hybrydyzacja z aluminium w kształcie szprych skutecznie rozprasza drgania związane z dużą prędkością obrotową, skutecznie minimalizując hałas obrotowy i bezwładność obrotową, podczas gdy sekcja mostka wspiera Gramofon jest większy i szerszy niż VRDS-NEO i wykonany jest z obrobionego maszynowo bloku aluminium o grubości 10 mm z pięknym włosiastym wykończeniem, a jego wysoka sztywność i ciężka konstrukcja skutecznie eliminują wibracje wpływające na jakość dźwięku.

Szeroki i nisko położony środek ciężkości

Kluczem do koncepcji projektowej VRDS-ATLAS jest technologia uziemienia mechanicznego, która skuteczniej tłumi wibracje. Cały mechanizm zaprojektowano z szeroką i niskoprofilową konstrukcją, aby uzyskać nisko położony środek ciężkości. Jednocześnie, poprzez zamontowanie silnika napędowego gramofonu na spodzie gramofonu, droga uziemienia wibracji jest znacznie skrócona, a hałas mechaniczny zmniejszony. Taca jest minimalnie wydrążona, aby zwiększyć sztywność, a gumowy korek zapobiega rezonansowi podczas przechowywania tacy.

Konstrukcja podwozia i układ komponentów
Wraz z całkowitym odnowieniem serii 05 podwozie przeszło najbardziej znaczącą ewolucję pod względem wyglądu. Aby pomieścić większy mechanizm ATLAS niż VRDS-NEO i jeszcze bardziej zwiększyć skalę obwodów, zamiast poprzedniej wąskiej, jednowarstwowej obudowy zastosowano dwuwarstwową dużą obudowę, zachowując tę ​​samą głębokość. Mechanizm transportowy VRDS-ATLAS jest umieszczony centralnie i sztywno przymocowany do stalowej podstawy o grubości 5 mm za pomocą stalowej płyty podstawy o grubości 2 mm, podczas gdy całe podwozie jest następnie podparte w trzech punktach przez unikalną stopę z pinami (patent japoński nr 4075477 i 3778108).

Esoteric SACD K-05XD

Podobnie jak modele z wyższej półki, dolna część obudowy została wycięta laserowo ze szczelinami, aby skutecznie rozpraszać i tłumić wibracje pochodzące od obracającego się mechanizmu. Wewnątrz dwuwarstwowej obudowy płytki drukowane audio są umieszczone głównie w górnej warstwie, a obwody zasilania i transformatory w dolnej warstwie, aby zapobiec wyciekom strumienia magnetycznego i wibracjom oraz zminimalizować okablowanie zasilania w celu udoskonalenia czystej jakości dźwięku.

Półpływająca konstrukcja górnego panelu, który nie jest skręcany śrubami, wydobywa rozbudowany i otwarty dźwięk.

Łącząc obwody z dyskretnych komponentów, które zostały dokładnie sprawdzone, naszym celem jest idealne odtworzenie „żywości” i „energii” muzyki, czego nie można osiągnąć za pomocą zintegrowanych chipów. Duma najlepszego zespołu inżynierów Esoteric została wystawiona na próbę w Master Sound Discrete DAC, dyskretnym przetworniku D/A zaprojektowanym całkowicie samodzielnie.

Luksusowy materiał wejściowy i potężna moc wyjściowa prądowa
Master Sound Discrete DAC został po raz pierwszy zainstalowany w Grandioso D1X i zyskał duże uznanie za dźwięk na żywo. W K-05XD kondensuje istotę wersji Grandioso K1X, ale z uproszczoną konfiguracją obwodów, która przenosi serię 05 w nowy horyzont. DAC składa się z 16 elementów na kanał, a każdy element składa się z komponentów takich jak sterowniki zegara, obwody logiczne, kondensatory i rezystory, przy czym każdy kluczowy element jest od siebie niezależny, a luksusowa konfiguracja jest bezpośrednim rozwinięciem filozofii firmy modele z najwyższej półki, dzięki czemu cała energia muzyki jest wydobywana w najczystszej formie.

Esoteric K-05XD DAC

Wysoka wydajność przetwarzania cyfrowego
Wykorzystując opatentowany modulator Delta-Sigma obsługujący 64bit/512Fs, K-05XD obsługuje najnowsze formaty, w tym odtwarzanie DSD 22,5 MHz. Algorytmy przetwarzania cyfrowego FPGA zapewniające optymalne odtwarzanie odpowiednio DSD i PCM to dedykowane algorytmy opracowane dla przetwornika DAC Master Sound Discrete.

Jakość dźwięku potwierdzona zaawansowaną kontrolą jakości
W dyskretnych przetwornikach DAC, gdzie tolerancje komponentów bezpośrednio wpływają na dokładność obliczeń, przy produkcji płytek elektronicznych wymagany jest wysoki poziom wiedzy specjalistycznej i kontroli jakości. Własna fabryka Esoteric może poszczycić się światowej klasy technologią montażu płytek, obejmującą lutowanie w piecu beztlenowym w pomieszczeniu czystym o jakości medycznej. Wysoka jakość przetworników DAC Master Sound Discrete jest wspierana przez technologię wynikającą z doświadczenia w produkcji płytek elektronicznych do zastosowań audio, medycznych, lotniczych i obronnych.

Jakość dźwięku Esoteric K-05XD

Esoteric-HCLD, unikalny obwód bufora wyjściowego
Wzmacniacz bufora wyjściowego Esoteric-HCLD (High Current Line Driver) wykorzystuje urządzenie, które może poszczycić się zdumiewająco dużą szybkością narastania wynoszącą 2000 V/μs, co reprezentuje prędkość reakcji. Najważniejsze możliwości przesyłu prądu i prędkość analogowych obwodów wyjściowych są wykorzystywane do granic możliwości, odtwarzając rzeczywistość muzyczną z zapierającym dech w piersiach zakresem dynamiki.

ES-Link Analog, wysokiej jakości transmisja prądu dźwiękowego
Oprócz połączeń liniowych (XLR, RCA), do podłączenia do wzmacniacza wykorzystywana jest ES-Link Analog, oryginalna metoda transmisji prądu firmy Esoteric. Dzięki wykorzystaniu dużej możliwości zasilania prądem obwodu buforowego HCLD, impedancja ścieżki sygnału w mniejszym stopniu wpływa na sygnał i może być przesyłany z dużą mocą, maksymalizując potencjał kompatybilnego sprzętu.

ES-Link Analog – unikalny system transmisji prądu firmy Esoteric
Unikalny system transmisji prądu firmy Esoteric „ES-Link Analog” to idealna metoda transmisji sygnału audio. W porównaniu do konwencjonalnej transmisji napięciowej przesyła około 100 razy więcej prądu, dzięki czemu jest mniej podatny na zakłócenia i przesyła całą energię muzyki do wzmacniacza.
Ponadto nie ma na nią wpływu impedancja interkonektów biegnących między urządzeniem źródłowym a wzmacniaczem, dzięki czemu utrzymuje idealną integralność pomiędzy sygnałem wyjściowym źródła a sygnałem wejściowym wzmacniacza.

Potężny zasilacz, klucz do jakości dźwięku
Dzięki całkowicie nowej platformie konstrukcyjnej sekcja zasilania została udoskonalona do ponad dwukrotnie większej skali obwodu w porównaniu z poprzednim modelem, dodając jeszcze więcej dynamiki i głębi brzmienia. Zainstalowano w sumie dwa transformatory toroidalne o dużej mocy, aby zapewnić niezależne zasilanie cyfrowe i analogowe. Ponadto oddzielny transformator mocy EI dedykowany dla sekcji sterującej zapewnia niższy poziom szumów i czystszą reprodukcję.

Esoteric Audio K-05XD SACD/CD

Nowy regulator/superkondensator DC o niskim sprzężeniu zwrotnym
Regulator zasilania to dyskretna konfiguracja, która nie wykorzystuje układów scalonych w kluczowych częściach i wykorzystuje „regulator DC o niskim sprzężeniu zwrotnym”, który minimalizuje ilość sprzężenia zwrotnego, aby uzyskać mocny i otwarty dźwięk. Ponadto K-05XD jest wyposażony łącznie w 16 superkondensatorów (całkowita pojemność: 250 000 μF = 0,25 F). Zwiększając pojemność zasilacza, znacznie poprawiono rozdzielczość w niskim zakresie.

Przetwarzanie dźwięku USB i MQA
Wyposażony w różne cyfrowe terminale wejściowe, w tym USB dla DSD 22,5 MHz i transmisję asynchroniczną, K-05XD zachowuje się jak przetwornik cyfrowo-analogowy. Ten odtwarzacz wykorzystuje technologię MQA, która umożliwia odtwarzanie plików i strumieni audio MQA-CD i MQA, zapewniając dźwięk oryginalnego nagrania głównego.

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że obwód zegara jest największym kluczem do wysokiej jakości dźwięku w odtwarzaniu cyfrowym. Firma Esoteric skupiła się na obwodach oscylatorów kwarcowych, które wcześniej były pakowane jako moduły ogólnego przeznaczenia w układach scalonych, i ukończyła unikalny wyprodukowany moduł zegara, „Master Sound Discrete Clock” dla Grandioso G1X, naszego flagowego głównego generatora zegara.
Unikalny dyskretny obwód G1X zyskał duże uznanie ze względu na doskonałą ekspresję muzyczną i wywołał zamieszanie w świecie zegarów, który tradycyjnie opisywany był jedynie w kategoriach dokładności.

Esoteric SACD DAC DSD

„Master Sound Discrete Clock for Digital Player”, zastosowany po raz pierwszy w K-05XD, stosuje tę koncepcję projektowania obwodów dyskretnych wyłącznie do wewnętrznego zegara odtwarzacza cyfrowego. Unikalna konstrukcja obwodu wykorzystująca starannie dobrane dyskretne komponenty, takie jak duży oscylator kwarcowy, zapewnia wysoką jakość dźwięku, która w każdym szczególe odzwierciedla filozofię firmy Esoteric, czego nie można osiągnąć za pomocą układu scalonego zegara ogólnego przeznaczenia. K-05XD współpracuje również z zewnętrznym generatorem zegara głównego, aby poprawić jakość dźwięku poprzez synchronizację obwodów wewnętrznych z jeszcze większą precyzją zegara 10 MHz.

Specyfikacja techniczna:

Analogowe wyjścia audio

 • XLR/ES-Link × 1 para
 • RCA × 1 para

Cyfrowe wyjścia audio

 • XLR × 1
 • Współosiowy × 1

Cyfrowe wejścia audio

 • USB × 1
 • Współosiowy × 1
 • Optyczny × 1
 • Wejście zegara 10 MHz
 • BNC × 1

Wydajność dźwięku

 • Pasmo przenoszenia 5 Hz do 70 kHz (–3 dB, SACD 0 dB, DSDF: F2, wyjście XLR)
 • Stosunek S/N 110dB (IHF-A, SACD 0dB, DSDF: F2, wyjście XLR)
 • Całkowite zniekształcenia harmoniczne 0,0007% (1 kHz, SACD 0 dB, DSDF: F2, wyjście XLR)

Sekcja Kontroli Zewnętrznej

 • RS-232C × 1

Zasilacz

 • AC 120 V, 60 Hz
 • AC 220-240 V, 50 Hz

Wymiary całkowite (szer. × wys. × gł.) 445 × 161 × 357 mm 
Waga 20,7 kg