Shanling ME800 (green) - słuchawki dokanałowe - 2x dynamiczne 4x armatura

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Shanling
 • Dostępność: Magazyn zewnętrzny, wysyłka 1-3 dni. Magazyn zewnętrzny, wysyłka 1-3 dni.

 • Historia ceny
 • szt.
 • 3 799,00 zł / szt.
 • Niedostępny
 • Oblicz_raty_duckblue

Shanling ME800 (zielone) - hybrydowe słuchawki dokanałowe z dwoma przetwornikami dynamicznymi i czterema zbalansowanymi armaturami oraz dwoma przełącznikami

Shanling ME800 to flagowe słuchawki dokanałowe (IEM) z popularnej linii ME. To unikatowa konstrukcja z dwoma przetwornikami dynamicznymi i czterema przetwornikami armaturowymi, która ma dodatkowo dwa przełączniki umożliwiające przełączanie się między czterema sygnaturami brzmienia. ME800 to także świetnie wykonane, ergonomiczne i eleganckie obudowy, wysokiej jakości przewód z wymiennymi wtykami oraz bogaty zestaw akcesoriów.

 

Shanling ME800 z pięknymi i ergonomicznymi obudowami

Shanling ME800 mają obudowy wykonane z wysokiej jakości żywicy akrylowej w procesie precyzyjnego druku 3D. Kopułki są lekkie, a jednocześnie wytrzymałe. Został one opracowany po analizie dużej bazy kształtów ludzkich małżowin, co gwarantuje świetną ergonomię, a do tego mają antybakteryjną powłokę (na bazie materiału importowanego z Niemiec). Dzięki temu ME800 nie tylko komfortowo spoczywają w kanałach, ale można ich bez obaw słuchać przez wiele godzin.

Obudowy flagowych słuchawek Shanlinga wyróżniają się do tego stylowymi przednimi panelami, które inspirowane są naturą. W przypadku wariantu Field Green jest to ściółka leśna, co zaowocowało pięknym zielonym wzorem. Każdy panel jest dodatkowo przygotowywany ręcznie, więc każda kopułka ME800 ma swój unikatowy wzór.

 

W kopułki precyzyjnie wkomponowano moduł z przełącznikami oraz najnowszą generację gniazd MMCX firmy Shanling, które pokryte są złotem. Te ostatnie gwarantują pewne spoczywanie konektorów, a do tego umożliwiają łatwą wymianę przewodu lub korzystanie z kabli słuchawkowych.

Unikatowa konstrukcja hybrydowa modelu Shanling ME800

Shanling ME800 to najwyższy model z linii ME, który ma unikatową konstrukcję hybrydową. Składają się na nią:

 • dwa przetworniki dynamiczne 6 mm ze specjalnymi membranami, które odpowiadają za reprodukcję niskich tonów;
 • cztery przetworniki armaturowe, które oddają średnie i wysokie tony (po dwa przetworniki).

Przetworniki umieszczone są w specjalnej strukturze przygotowanej za pomocą precyzyjnego druku 3D, od której odchodzą dźwiękowody o odpowiednio dobranych długości, średnicy i kształcie. Rozwiązanie to minimalizuje problem przesunięcia fazowego oraz gwarantuje spójną pracę przetworników i wydobycie ich pełnego potencjału.

Za strojenie ME800 odpowiada zespół inżynierów firmy Shanling Audio, który ma ponad 30 lat doświadczenia w tworzeniu sprzętu Hi-Fi. Przełożyło się to niezwykle naturalne i gładkie brzmienie, które jest jednocześnie rozdzielcze i szczegółowe. Wysoką wydajność zastosowanych przetworników potwierdza certyfikat Hi-Res wydany przez Japan Audio Society. Wskazuje on, że model reprodukuje szeroki zakres częstotliwości, nawet ponad 40 kHz.

Shanling ME800 z nowymi przetwornikami dynamicznymi

Firma Shanling w ME800 wykorzystała dwa przetworniki 6 mm, które wybrano specjalnie dla tego modelu. Charakteryzują się one nowymi membranami z biocelulozy, które pokryte są kryształem. Gwarantują one świetnie kontrolowane i precyzyjnie niskie tony, które nie gubią się nawet w szybkiej muzyce, a do tego są poprawne tonalnie.

W obu przetwornikach dynamicznych wykorzystano dodatkowo podwójne magnesy neodymowe N52, co przekłada się na wyższą gęstość strumienia magnetycznego niż w przypadku innych podobnych rozwiązań. Gwarantuje to bardziej dynamiczne i energiczne brzmienie.

Przygotowane na zamówienie armatury dla Shanling ME800

Shanling ME800 wyposażone są w cztery przygotowane na zamówienie przetworniki armaturowe. Dwa większe reprodukują niezwykle naturalne średnie tony z pełnymi tak instrumentami, jak i wokalami. Firma dodała do tego podwójną zbalansowaną armaturę, która gwarantuje gładkie, ale świetnie rozciągnięte wysokie tony. Przekłada się to na napowietrzoną i bardzo szeroką scenę dźwiękową w ME800.

Shanling ME800 z czterema różnymi sygnaturami brzmienia

Model Shanling ME800 został wyposażony w dwa przełączniki, które umożliwiają podbicie niskich i/lub wysokich tonów. Dzięki temu użytkownicy mogą wprowadzić małe zmiany w sygnaturze, aby jeszcze lepiej dopasować ją do preferencji.

W ME800 można korzystać z czterech ustawień:

 • Balanced (wyważone, pozycja “00”) - standardowe brzmienie, które jest najbardziej zbalansowane i uniwersalne;
 • Warm (ocieplone, pozycja “10”) - cieplejsze i gęstsze brzmienie z mocniej zaakcentowanym basem i pełniejszą średnica;
 • Vocal (wokale, pozycja “01”) - brzmienie z mocniej wypchniętymi wokalami, które mocniej wybijają się ponad warstwę instrumentalną; 
 • Clear (klarowne, pozycja “11”) - najbardziej dynamiczne i energiczne brzmienie o najszczerszej scenie dźwiękowej.

Wysokiej jakości przewód z wymiennymi wtykami dla ME800

Firma Shanling dla flagowego modelu ME800 przygotowała specjalny kabel słuchawkowy, który został tak dobrany, aby idealnie pasował do strojenie słuchawek. To 8-żyłowy przewód o koncentrycznej budowie z dwoma warstwami przewodnika z wysokiej jakości miedzi Furukawy oraz niezależnym ekranem, który ma odporną izolację zewnętrzną. Kabel ma dodatkowo system wymiennych wtyków, co umożliwia łatwą zmianę między standardami 2,5 mm (balanced), 3,5 mm (single ended) i 4,4 mm (balanced). To świetna opcja dla użytkowników DAP-ów i DAC/AMP-ów z różnymi gniazdami.

Shanling ME800 wraz z bogatym zestawem akcesoriów 

W zestawie z Shanling ME800 dostępny jest nie tylko wysokiej jakości przewód, ale również stylowe etui ochronne ze skóry, adapter na 6,35 mm czy narzędzie do czyszczenia słuchawek. Firma zadbała ponadto o aż cztery zestawy silikonowych nakładek, które mają otwór wylotowy o różnej średnicy, co umożliwia delikatną personalizację brzmienia - Balance (standardowe tipsy), Bass (więcej niskich tonów), Vocal (mocniej zaakcentowane wokale) i Soundstage (szersza scena i więcej wysokich tonów).

Specyfikacja techniczna Shanling ME800

 • przetworniki: 6, 2 dynamiczne, 4 armaturowe
 • pasmo przenoszenia: 20 Hz - 40 kHz
 • impedancja: 16 Ω
 • skuteczność: 112 dB +/- 3 dB
 • złącze: MMCX, pozłacane
 • przewód: 8-żyłowy, miedź Furukawa
 • długość przewodu: 1,3 m
 • wtyki: 2,5 mm, 3,5 mm, 4,4 mm
 • ciężar: 12 g