Meze Liric - izoplanarne słuchawki zamknięte, High End.

 • szt.
 • 8 990,00 zł / szt.
 • Niedostępny
 • Oblicz_raty_duckblue

Meze Liric - izoplanarne słuchawki zamknięte, High End.

W naszym folklorze liryzm odnajdujemy w najdrobniejszych szczegółach, od ody po wiersze, od pieśni fletowych po melizmatyczne melodie „doina” (styl śpiewu głosowego charakterystyczny dla Rumunii). Nasze pierwsze zamknięte słuchawki izodynamiczne zrodziły się z miłości do muzyki, poezji i przywiązania do kultury naszego kraju.

Od jakiegoś czasu chcieliśmy zrobić przenośne "planary" i po dwóch udanych kolaboracjach z Rinaro, był to naturalny kolejny krok. Nazwa LIRIC nie jest przypadkowa. To była idealna metafora do oddania autentycznego, żywego i poetyckiego brzmienia ukrytego za ich eterycznym wyglądem.” - Antonio Meze, główny projektant i założyciel Meze Audio

Meze Liric - izoplanarne słuchawki zamknięte, High End.

LIRIC wyrażają to, co sprawia, że ​​jesteśmy Meze Audio – najnowocześniejsza technologia zawarta w pomysłowej, niemal rzeźbiarskiej formie. Choć różnią się od wszystkiego, co stworzyliśmy do tej pory, LIRIC zachowują ten sam charakterystyczny dla nas język projektowania, z nowymi elementami w zakresie materiałów i ergonomicznego podejścia. 

Zaprojektowane do słuchania w ruchu, LIRIC gwarantują doskonały komfort oraz realistyczne, wciągające wrażenia słuchowe.

WSPÓŁPRACA MEZE + RINARO

Wraz z Rinaro Isodynamics dodajemy trzeci model do naszych wspólnych osiągnięć. LIRIC postawiły prawdziwe wyzwanie dla obu firm: jak możemy stworzyć planarne słuchawki zamknięte, które zmienią wszystkie standardy w świecie audiofilskim. Łącząc możliwości projektowania Meze Audio ze wsparciem technologicznym Rinaro, LIRIC wprowadza nową jakość dla wszystkich aktywnych audiofilów, którzy lubią zabierać swoją muzykę w drogę.

Meze Audio

Od 10 lat Meze Audio opracowuje audiofilskie słuchawki znane z ponadczasowego wzornictwa, czystego komfortu i wciągającego, żywego dźwięku. Od wyglądu po technologię, produkty Meze Audio zostały zaprojektowane tak, aby przewyższyć wszystkie krótkotrwałe trendy i stać się pamiątkami, a nie tylko słuchawkami. Dziś założyciel Antonio Meze i jego wykwalifikowany zespół projektują i rozwijają swoje produkty w Baia Mare w Rumunii, w duchu swojej oryginalnej „bezkompromisowej” wizji .

Izodynamika Rinaro

Rinaro powstał w ZSRR (dzisiejsza Ukraina) podczas zimnej wojny, w ramach finansowanego przez państwo programu badawczego nad technologią akustyczną. W ostatniej dekadzie Rinaro rozszerzyło swoje możliwości i zdolności dzięki rozwojowi najnowocześniejszych obiektów badawczo-rozwojowych i produkcyjnych na Ukrainie i w Polsce. Nowe obiekty były siłą napędową w tworzeniu rewolucyjnej technologii Isodynamic Hybrid Array, którą można znaleźć w słuchawkach Meze Audio EMPYREAN, ELITE i LIRIC.

NAGRADZANA TECHNOLOGIA W PRZENOŚNEJ OBUDOWIE

LIRIC wykorzystuje najnowocześniejszą technologię opracowaną przez Rinaro, przeprojektowaną do codziennego użytku. Przetwornik MZ4 Isodynamic Hybrid Array został zmniejszony i dostrojony, aby zapewnić wrażenia dźwiękowe zgodne z jego większymi odpowiednikami w Empyrean i Elite. W połączeniu z zamkniętą konstrukcją pomaga zachować oryginalną czystość i emocje ulubionej muzyki dzięki zaawansowanemu brzmieniu i zminimalizowanym hałasom zewnętrznym. Każdy sterownik jest w całości ręcznie montowany i testowany w zakładzie przemysłowym Rinaro na Ukrainie.

OBUDOWA

Wzmocniona obudowa polimerowa zaprojektowana tak, aby wytrzymać wymagające obciążenie 10,7N generowane przez hybrydową macierz magnesów.

IZOPLANARNA MEMBRANA

Ważąca zaledwie 0,08g z dużą powierzchnią czynną 3507mm2.
Membrana jest produkowana z opracowanego na zamówienie izotropowego polimeru stabilizowanego termicznie, z warstwą przewodzącą. Dzięki unikalnym metodom przetwarzania uzyskano ultralekką, ale sztywną membranę.

HYBRYDOWY UKŁAD MAGNETYCZNY

Symetrycznie umieszczone po obu stronach membrany magnesy neodymowe są ułożone w hybrydową macierz, aby wytworzyć izodynamiczne pole magnetyczne o wartości 0,3 Tesli wymagane do równomiernej aktywacji na całej powierzchni membrany.

IZODYNAMICZNY HYBRYDOWY STEROWNIK MATRYCY

LIRIC to pierwsze zamknięte słuchawki, które są zasilane przez przetwornik Isodynamic Hybrid Array firmy Rinaro. Stworzony wyłącznie dla Meze Audio, przetwornik MZ4 oferuje ten sam podwójny układ cewek drgających, co w Meze Empyrean. Ponad 30 lat prac badawczo-rozwojowych zajęło się opracowaniem tej technologii, co zaowocowało jednym z najlżejszych i najbardziej zaawansowanych płaskich przetworników magnetycznych na rynku.

Nową innowacją w przetworniku MZ4 opracowaną przez Rinaro jest system Phase-X™, który poprawia obrazowanie otoczenia i dźwięku przestrzennego, co często stanowi problem w konstrukcjach słuchawek zamkniętych.

ULTRA LOW DISTORTION

Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD) mierzą poniżej 0,15% w całym zakresie częstotliwości.

LEKKA KONSTRUKCJA

waga połączonego przetwornika 71 g, zaprojektowana tak, aby stworzyć słuchawki, które zapewniają komfort słuchania w podróży.

SYSTEM Phase-X™

Ulepszone obrazowanie otoczenia i dźwięku przestrzennego dzięki innowacyjnej technologii. 

AUDIO ULTRA HIGH RESOLUTION

Górna granica częstotliwości odtwarzania dźwięku wynosi 92 000 Hz.

ŁATWE W OBSŁUDZE

100dB@1mw/1kHz; 30Ω Może być napędzany przez prawie każde przenośne źródło bez konieczności wzmacniania.

ZESKALOWANA FLAGOWA TECHNOLOGIA

Jedna z najbardziej wyrafinowanych i zaawansowanych technologii planarnych na świecie zmniejszona do użytku przenośnego. Opatentowana w USA, UE, Chinach i innych krajach.

ZALETY SYSTEMU PODWÓJNEGO NAPĘDU

Przetwornik MZ4 łączy w sobie dwie cewki, cewkę SWITCHBACK i cewkę SPIRAL, w tej samej membranie, umożliwiając dokładniejsze ukierunkowanie dźwięku wokół naturalnego kształtu ucha, co zapewnia bardziej selektywną wydajność akustyczną.

Zastosowanie tej kombinacji pozwala słuchawkom na uzyskanie zwiększonej ekspozycji częstotliwości bezpośrednich fal dźwiękowych w zakresie 10 kHz, a także lepsze obrazowanie i lokalizację, poprzez zmniejszenie wpływu opóźnień czasowych fal krótkich spowodowanych przez rozproszone odbicia pola.

CEWKA SWITCHBACK

Bardziej wydajna w odtwarzaniu niższych częstotliwości, umieszczona w górnej części przetwornika.

CEWKA SPIRAL

Spiralna cewka jest bardziej wydajna w odtwarzaniu średnich i wysokich częstotliwości i jest umieszczona bezpośrednio nad kanałem słuchowym, dzięki czemu bardziej bezpośrednie fale dźwiękowe docierają do ucha bez żadnych opóźnień czasowych.

ZWIĘKSZONA WYDAJNOŚĆ WYŻSZYCH CZĘSTOTLIWOŚCI

Dla częstotliwości powyżej 10kHz, przy których długość fali dźwiękowej jest mniejsza niż wnętrze muszli, pole dźwiękowe ulega zniekształceniu, przez kolizję fal bezpośrednich z odbijanymi w muszli słuchawkowej zanim dotrze ono do kanału słuchowego.

W LIRIC-ach poprzez umieszczenie części membrany generującej średnie i wysokie częstotliwości bezpośrednio nad kanałem słuchowym osiągnięto znaczną poprawę czystości bezpośrednich fal dźwiękowych, co skutkuje lepszym obrazowaniem 3D i lokalizacją przestrzenną.

Phase-X™, REWOLUCJA W DŹWIĘKOWYM OBRAZOWANIU

Innowacją w przetworniku MZ4 jest system Phase-X™ stworzony przez Rinaro jako sposób na zminimalizowanie problemów ze zniekształceniami fazowymi, zwykle spotykanymi w konstrukcjach słuchawek zamkniętych. Ta zgłoszona do opatentowania technologia pomaga zapewnić wciągające przestrzenne obrazowanie dźwięku.

System Phase-X™ poprawia dokładność obrazowania przestrzennego, co jest szczególnie widoczne w nagraniach binauralnych.

NAUSZNIKI - SYSTEM PRZEPŁYWU POWIETRZA

Nowością w Liric jest wprowadzenie systemu Air Pad Air Flow (EAF), opracowanego przez Rinaro, który zmniejsza wagę i rozmiar słuchawek Liric poprzez optymalizację ich głośności akustycznej.

Precyzyjnie wycięte otwory wentylacyjne, które biegną od komory nauszników Liric do nauszników, pozwalają sterownikowi MZ4 na wykorzystanie głośności akustycznej nauszników, a także komory nauszników.

To znacznie zmniejsza wymagany rozmiar komory nausznej, umożliwiając Liricowi zachowanie kompaktowego i prawdziwie przenośnego profilu słuchawek z zamkniętym tyłem bez uszczerbku dla wydajności akustycznej.
GODNE AUDIOFILA “W BIEGU”

Łącząc wysokiej klasy materiały z ergonomicznym podejściem do projektowania i eleganckim, nowoczesnym wykończeniem, LIRIC jest przeznaczony dla audiofilów, którzy chcą godzinami cieszyć się swoją pasją w domu i poza nim.

LEKKOŚĆ MAGNEZOWEGO SZKIELETU

Lekki szkielet magnezowy sprawia, że ​​słuchawki pozostają elastyczne, odporne na wstrząsy i nie utleniają się, a jednocześnie zachowują idealne dopasowanie podczas długich sesji odsłuchowych.


OPTYMALNA KONTROLA PRZEPŁYWU POWIETRZA I CIŚNIENIA

Wyściełane poduszki pałąka są symetrycznie rozmieszczone, pozostawiając krzyżowe kanały, aby umożliwić prawidłowy przepływ powietrza i zmniejszyć gromadzenie się ciepła i wilgoci. Pokryty prawdziwą skórą pałąk jest idealnie dopasowany do optymalnego rozkładu nacisku - dopasowuje się do struktury głowy, tworząc mocny i równomierny kontakt.

Podobnie jak wszystkie słuchawki Meze Audio, LIRIC można łatwo regulować, zapewniając solidne, a jednocześnie wygodne odczucie, które pasuje do większości kształtów głowy.
Precyzyjnie dostrojony otwór wentylacyjny może mieć ogromny wpływ na to, jak odbierasz dźwięk wokół siebie, dlatego nauczyliśmy się i dostosowaliśmy z naszych wcześniejszych doświadczeń i postanowiliśmy dodać nasz system wyrównywania ciśnienia również do nauszników LIRIC. Rezultat: lepiej kontrolowany przepływ powietrza, lepsze ciśnienie w komorze nauszników oraz dźwięk, który jest przewiewny, przejrzysty, szczegółowy i płynie naturalnie, wciągając Cię w zupełnie nowy świat muzyki.


MIŁOŚĆ OD PIERWSZEGO DOTYKU I UDERZAJĄCE DETALE

Podczas tworzenia wielozmysłowego doświadczenia żaden szczegół nie jest pozostawiony przypadkowi. W przypadku LIRIC, każda tekstura została starannie dobrana, aby uzupełnić drugą, tworząc efekt dotykowy, który można rozpoznać przy pierwszym kontakcie. Nawiązując do tekstur znajdujących się na magnezowych częściach profesjonalnych aparatów fotograficznych, te słuchawki zachowują tę samą miękkość w dotyku, jednocześnie wykazując wyjątkową odporność na zużycie.
Osiągnięcie wysoce wyrafinowanego wykończenia było zdecydowanie trudnym procesem. Połączenie czarnej skóry, błyszczących matowych rozprysków na magnezie i metalicznych miedzianych akcentów było idealnym dodatkiem do tej współczesnej estetyki, dopełniając jego przenośną osobowość.

AKCESORIA

 • Etui: Twardy pokrowiec EVA z aksamitną wyściółką
 • W zestawie dwa kable: 1,5 m miękki kabel TPE z wtykiem 3,5 mm, - 3 m miękki kabel TPE z wtykiem 3,5 mm
 • Adaptery: przejściówka jack 6,3 mm, przejściówka do samolotu
 • Etui na kable

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Typ sterownika: Rinaro Isodynamic Hybrid Array® MZ4
 • Typ: Zamknięte
 • Pasmo przenoszenia: 4-92 000 Hz
 • Impedancja: 30 Ω
 • Nominalny SPL: 100 dB (1mW/1kHz)
 • Maksymalny SPL: > 130 dB
 • Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD): <0,15%
 • Waga: 391 gramów