Unitra ZGZ-801 - Zestaw głośnikowy o konstrukcji zamkniętej

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Unitra
  • Dostępność: Na miejscu. Na miejscu.

  • Historia ceny
  • Para
  • 21 499,00 zł / Para
  • Oblicz_raty_duckblue

UNITRA ZGZ-801

Zestaw głośnikowy o konstrukcji zamkniętej i wysokiej skuteczności

Referencyjny zestaw głośnikowy ZGZ-801 o konstrukcji obudowy zamkniętej i objętości 75 litrów. Posiada customowe przetwornikami nisko i średniotonowe z aluminiowymi koszami o podwyższonej sztywności z lekką celulozową membraną, pracujące w układzie 3-drożnym, wykorzystującym zwrotnicę o zaawansowanej konstrukcji. Zestaw charakteryzuje się wysoką skutecznością, dynamiką, efektywnością oraz łagodną charakterystyką impedancji. Idealnie komponuje się z każdym wzmacniaczem.

Unikalna konstrukcja

ZGZ-801 to rzadko spotykana na rynku konstrukcja obudowy zamkniętej z customowymi przetwornikami o konfiguracji inspirowanej układem d'Appolito. Zestaw jest 3-drożnym systemem wykorzystującym zwrotnicę o zaawansowanej konstrukcji.

W efekcie otrzymujemy zestaw głośnikowy o wysokiej dynamice, efektywności oraz łagodnej charakterystyce impedancji.

To wszystko sprawia, że te łagodne olbrzymy zagrają świetnie również ze wzmacniaczami lampowymi.

Konstrukcja o obudowie zamkniętej

Zastosowaliśmy w pełni zamkniętą masywną obudowę z objętością wewnętrzną 75 litrów i 3-drożnym systemem toru audio z podwójnym przetwornikiem niskotonowym. Taka konstrukcja umożliwia uzyskanie szybkiej odpowiedzi impulsowej, dzięki czemu możemy się cieszyć z czystych i nie przeciągniętych w czasie dźwięków, co jest zwłaszcza zauważalne przy częstotliwościach niskich.

 

Zaletą konstrukcji zamkniętej jest również łagodnie opadająca charakterystyka przetwarzania tonów niskich, dzięki czemu basy są bardziej naturalne i przyjemne dla ucha. Zastosowana obudowa daje także szerokie pole manewru w kwestii ustawienia zestawu w pomieszczeniu odsłuchowym ze względu na brak charakterystycznych podbarwień w sekcji niskich tonów, często słyszalnych w najpopularniejszych konstrukcjach.Dzięki wysokiej dynamice, nasz zestaw zagra niezwykle klarownie zarówno przy dużej głośności, jak i przy cichym, wieczornym odtwarzaniu.

Wysoka skuteczność i wyjątkowe wokale

Skuteczność 91 dB (mierzona w komorze bezechowej) wynikająca z zastosowania dwóch przetworników w najniższym paśmie oraz przetworników o wysokiej efektywności w paśmie średnim i wysokim daje możliwość efektywnej pracy z szeroką gamą wzmacniaczy, zarówno tranzystorowych jak i lampowych.

 

Zastosowany głośnik średniotonowy pracuje z dużym zapasem mocy oraz posiada wbudowany korektor fazy. Częstotliwości podziału zostały tak dobrane, aby nie znajdowały się w zakresie najbardziej czułym dla ludzkiego ucha. Dzięki temu możemy cieszyć się bardzo czystym i wiernym odwzorowaniem wokali.

Łagodna charakterystyka impedancji

Łagodna charakterystyka impedancji bez lokalnych niskich ekstremów, co daje możliwość podłączenia do wzmacniaczy czułych na zmianę impedancji obciążenia.

 

Zwrotnica Hi-End

Zaawansowana zwrotnica pasywna o konstrukcji toru wysokotonowego 3 rzędu, średnio- i niskotonowego 2 rzędu z układem Zobla oraz filtrem pasmowo-przepustowym. Zastosowaliśmy najwyższej klasy komponenty, między innymi cewki powietrzne i kondensatory z metalizowanym polipropylenem, które zwiększają liniowość charakterystyki przenoszenia bez widocznych podziałów w paśmie.

Przetworniki wykonane specjalnie dla nas

Przetworniki customowe nisko i średniotonowe z aluminiowymi koszami o podwyższonej sztywności z lekką celulozową membraną. Wszystkie przetworniki zostały wykonane w Polsce i w Norwegii według wskazówek inżynierów Unitra. Zastosowaliśmy dwa 8-calowe niskotonowce z lekką membraną celulozową i aluminiowym koszem. Za pasmo średniotonowe odpowiada 8-calowy przetwornik wyposażony w tkaną membranę polipropylenową i korektor fazy, a całości dopełnia 27 mm kopułka tekstylna.

Konstrukcja podwójnej skrzyni

Konstrukcja obudowy jest oparta na niepospolitym na rynku układzie „skrzynia w skrzyni” dla zachowania większej sztywności konstrukcji. Uzyskana w ten sposób masa zestawu wynosząca ponad 70 kg ma znaczący wpływ na redukcję drgań ścian obudowy i generowane w ich rezultacie pasożytnicze rezonanse, co pozytywnie przekłada się na jakość dźwięku.

Wykończenie naturalnymi materiałami

Obudowy są wykończone naturalnym drewnianym fornirem z wyselekcjonowanych liści i ręcznie olejowane. Oprócz standardowych czarnych maskownic posiadamy także bardziej klasyczne, do których wykonania wykorzystaliśmy polski len.

Specyfikacja produktowa

PARAMETRY AKUSTYCZNE

Pasmo przenoszenia (±3 dB)

55 Hz – 20 kHz

Efektywność

91 dB

Impedancja

6 Ω

Moc

190 W RMS

System

3-drożna

Częstotliwość podziału zwrotnicy

700 Hz / 2,8 kHz

Typ obudowy

Zamknięta

Typ gniazda

Podwójne / bi-wire / bi-amp

Przetwornik niskotonowy

2 x 8” celulozowy

Przetwornik średniotonowy

8” polipropylenowy

Przetwornik wysokotonowy

27 mm tekstylny

OGÓLNE

Wymiary (S x G x W)

280 x 328 x 1188 mm

Masa zestawu

74 kg

Maskownica

Czarna tkanina akustyczna lub naturalny len

Wykończenie

Naturalny fornir: czarny jesion lub orzech amerykański

Materiał

Dwie warstwy MDF (łączna grubość 20mm)