Final Audio B2 - słuchawki dokanałowe

 • szt.
 • 1 249,00 zł / szt.
 • Niedostępny
 • Oblicz_raty_duckblue

Final Audio B2 - słuchawki dokanałowe

Final Audio B2 - słuchawki dokanałowe

Słuchawki zostały zaprojektowane tak aby można było je reperować z łatwością

Słuchawki są złożone z 2 części, tak aby z łatwością można było je rozkładać na poszczególne elementy. Proces naprawczy takich słuchawek przebiegał będzie w sposób prosty, dzięki czemu możemy się nimi bardzo długo cieszyć.

Kształt dopasowany do ucha użytkownika

Poczucie dopasowania w słuchawkach dokanałowych jest zdeterminowane przez obecność lub brak nacisku.

Do tej pory powstało wiele ulepszonych pod tym względem produktów, dostosowanych do krzywizn ucha, jednak finalnie powodują one zbyt duży ucisk i z czasem stają się męczące. 

Od nowa przeanalizowaliśmy dogłębnie zagadnienie dopasowania, ze względu na poczucie nacisku i zwróciliśmy uwagę jak istotne są punkty, w których obudowa styka się z uchem. Ustaliliśmy trzy komfortowe miejsca, dwa  obejmujące, jedno podtrzymujące słuchawki tak aby nie wypadały. Podobnie jak w statywie, który na trzech nogach jest w stanie równomiernie podtrzymać prawie każdą obudowę. 

Obudowa ze stali nierdzewnej wykonana metodą MIM (Metal Injection Moulding)

Obudowa słuchawek wykonana jest metodą MIM, która polega na wtłaczaniu delikatnych proszków metalowych (po uprzednim ich wymieszaniu z lepiszczem) pod ciśnieniem do form  i spiekaniu ich w wysokich temperaturach. Zastosowanie tej metody gwarantuje ogromną dowolność formowania i nadawania skomplikowanych kształtów pomimo użycia metalu jako surowca.

Pojedynczy przetwornik armaturowy

Zastosowano pojedynczy przetwornik armaturowy.

Złącze MMCX

Złącze MMCX zostało wyprodukowane wewnątrz firmy.

Przewód charakteryzuje się dużą giętkością, jest łatwy w użyciu, nie dopuszcza do wystąpienia efektu mikrofonowego.

Oryginalne gumki z wewnętrzną osią innego koloru

Do produkcji gumek użyto silikonu o zróżnicowanej twardości. Silikon ma inną strukturę w miejscu, gdzie styka się z kanałem usznym i inną tam, gdzie styka się bezpośrednio z uchem. Miejsce, które dotyka kanału usznego jest zbudowane z silikonu twardego. Przy produkcji zastosowano technikę żłobkowania dzięki czemu materiał jest twardy i równocześnie giętki. Natomiast miejsce, które styka się bezpośrednio z uchem wyprodukowano z silikonu miękkiego. Dzięki tym podziałom strukturalnym słuchawki komfortowo leżą w uszach oraz spełniają funkcję izolacji dźwiękowej. Dodatkowo zastosowano dwa kolory osi wewnętrznej gumek dla łatwego rozróżnienie lewej od prawej oraz dla rozróżnienia rozmiarów gumek.

Dodatkowa nakładka niwelująca efekt mikrofonowy

Podobnie jak w serii F i E zaprezentowano nowatorskie podejście do konstrukcji nakładek (prowadnic). Niewielkich rozmiarów nakładki pasują do każdego ucha. Są skonstruowane bez użycia metalu czy żywicy. Delikatne i cieniutkie nie stwarzają dyskomfortu podczas noszenia. 

Efekt mikrofonowy, który powstaje podczas pocierania przewodu o ubrania jest wyraźnie zredukowany.

Etui silikonowe

Etui pozwala na łatwe przechowywanie słuchawek po ich zwinięciu.

 

Dane Techniczne:

 • Nr seryjny: FI-B2BDSSD
 • Obudowa: stal nierdzewna, wykończenie metalowo szare
 • Przetwornik: 1 armatura
 • Złącze: MMCX
 • Przewód: OFC
 • Czułość: 109dB
 • Impedancja: 41 Ω
 • Waga: 32g
 • Dł. przewodu: 1,2m
 • Jakość dźwięku: Wokal jest tak wyrazisty, że aż słyszymy oddech śpiewającego, wyodrębniony jest najdrobniejszy dźwięk i ton instrumentu.