Final Audio A5000 - słuchawki dokanałowe

 • szt.
 • 1 399,00 zł / szt.
 • Niedostępny
 • Oblicz_raty_duckblue

Final Audio A5000 - słuchawki dokanałowe

Final Audio A5000 - słuchawki dokanałowe

Wyposażone są w nowatorski przetwornik f-Core DU. Prezentują klarowny i transparentny dźwięk z zaznaczoną głębią.

Przy produkcji słuchawek A5000 (całej serii A) zaprojektowano nie tylko wszystkie części 6 mm φ przetwornika dynamicznego, ale również maszyny służące do ich produkcji. Dostrajanie słuchawek odbyło się na bazie nowego sposobu pomiarów dźwiękowych ustalonego podczas produkcji modelu flagowego A8000.

Uzyskano tzw. dźwięk transparentny, który pozwala wyraźnie słyszeć dźwięki zlokalizowane w pewnej odległości, średnie i niskie tony są wyraźnie obecne, nadając poczucie głębi. Specjalnie dla słuchawek A5000 zaprojektowano 2-pinowy, miękki, posrebrzany kabel. Pleciony przewód ułatwia obsługę, a dźwięk A5000 są jeszcze bardziej klarowne.

Autorski przetwornik F-Core DU

Materiałem części przedniej przetwornika jest mosiądz, który nie ulega wpływom magnetycznym i ma większy ciężar właściwy niż aluminium. Aby zwiększyć odpowiedź czasową membrany zastosowano bardzo cienką cewkę CCAW o grubości 30 μ, którą przytwierdzono znikomą ilością kleju tak aby miejsce, które się porusza było jak najlżejsze. Ponadto każda membrana jest produkowana w powolnym procesie (około 1/3 normalnej prędkości), tak aby zminimalizować nierównomierność ciśnienia i uzyskać jednolite membrany bez zniekształceń.

Wyjątkowo dobrze dopasowany kształt do ucha

W przypadku słuchawek A5000 oparto się na doświadczeniach zdobytych przy produkcji słuchawek z serii B, osiągając jeszcze większy komfort noszenia.

Poczucie dopasowania w słuchawkach dokanałowych jest zdeterminowane przez obecność lub brak nacisku. Zastosowane metody dotychczasowe - ergonomiczny kształt słuchawek, odpowiednio dopasowany silikon nie spełniają swoje roli, ponieważ podczas użytkowania generują po pewnym czasie zmęczenie. Doszliśmy do wniosku, że zamiast kształtu, który dotyka ucha dużą powierzchnią, należy zastosować kształt, który ograniczy obszar kontaktu co spowoduje noszenia bez uczucia ucisku. Obudowa słuchawek A5000 jest podtrzymana w 3 punktach co zapewnia stabilne dopasowanie.

Nowo zaprojektowany 2-pinowy kabel z miękką srebrną powłoką

Dołączony kabel to nowo zaprojektowany produkt opracowany na nowo dla A5000. Wpleciono w niego 8-żyłowy, posrebrzany drut OFC, dzięki czemu jest miękki i łatwy w obsłudze. Złącze 2-pinowe jest wysoce precyzyjnym produktem opracowanym we własnym zakresie i wykorzystuje standard φ0,78, który jest uważany za najbardziej uniwersalny.

Oryginalne gumki z wewnętrzną osią innego koloru 

Do produkcji gumek użyto 2 rodzajów silikonu o innej twardości. Silikon ma inną strukturę w miejscu, gdzie styka się z kanałem usznym i inną tam, gdzie styka się bezpośrednio z uchem. Miejsce, które dotyka kanału usznego jest zbudowane z silikonu twardego. Przy produkcji zastosowano technikę żłobkowania dzięki czemu materiał jest twardy a zarazem elastyczny.  Natomiast miejsce, które styka się bezpośrednio z uchem wyprodukowano z silikonu miękkiego. Dzięki tym podziałom strukturalnym słuchawki komfortowo leżą w uszach oraz spełniają funkcję izolacji dźwiękowej. Dodatkowo zastosowano inny kolor (na przemian jasno i ciemno szary, różowy i czerwony ) osi wewnętrznej gumek, dla łatwego rozróżnienie lewej od prawej oraz dla rozróżnienia rozmiarów gumek.

W zestawie mamy 5 rozmiarów: SS/S/M/L/LL.      

Nakładka zapobiegająca efektowi mikrofonowemu (z zamkiem)

Nakładka (z mechanizmem blokującym) ma zapobiegać powstawaniu efektu mikrofonowego. Nasze nakładki są cienkie, subtelne i delikatne zapewniając wygodę - wykonane bez użycia żywicy. Jest to typ B z mechanizmem blokującym, który można mocno przymocować do kabla.

Silikonowe etui

Słuchawki wyposażone są w zamykane silikonowe etui, łatwe w przechowywaniu. Słuchawki są lekko przytrzymywane za pomocą cienkiej silikonowej pokrywy w kształcie kopuły.  

 

Dane Techniczne:

 • Nr seryjny: FI-A5DPLD
 • Obudowa: tworzywo ABS (Black Shibo)
 • Przetwornik: dynamiczny f-Core DU
 • Złącze: 2-Pin
 • Przewód: posrebrzany OFC
 • Czułość: 100dB/mw
 • Impedancja: 18 Ω
 • Waga: 28g
 • Dł. Przewodu: 1.2m
 • Przewód: posrebrzany OFC
 • Jakość dźwięku: Przekaz dźwiękowy jest szybki, słychać wyraźnie wokal i instrumenty bez żadnych opóźnień czasowych. Klarowność średnich i niskich tonów powoduje poczucie głębi w każdym dźwięku i pozwala wzruszyć się muzyką jeszcze bardziej.
 • Akcesoria: Silikonowe etui, tipsy w 5 rozmiarach (typ E), nakładka z zamkiem