Final Audio A4000 - słuchawki dokanałowe

 • szt.
 • 599,00 zł / szt.
 • Niedostępny
 • Oblicz_raty_duckblue

Final Audio A4000 - słuchawki dokanałowe

Final Audio A4000 - słuchawki dokanałowe

Wyposażone w nowatorski przetwornik f-Core DU prezentują wyjątkowo klarowne brzmienie

Słuchawki A 4000 prezentują niemożliwe do uzyskanie w tym przedziale cenowym brzmienie, które zawdzięczają nowym spojrzeniu na podstawy w rozwoju i produkcji. Zaprojektowano nie tylko wszystkie części  6mm φ przetwornika dynamicznego ale również maszyny służące do ich produkcji. Dostrajanie słuchawek odbyło się na bazie nowego sposobu pomiarów ustalonego podczas produkcji modelu flagowego A8000. Zrealizowano dźwięk transparentny, taki który powstaje nawet w odległym punkcie ale wciąż brzmi klarownie dla oddalonego odbiorcy.

Rezultat nowego sposobu pomiarów jakości dźwiękowej

Seria A powstała na bazie  nowego sposobu pomiarów opartego na analizie zależności pomiędzy jakością dźwięku a cechami fizycznymi. W słuchawkach A4000 ten system oceny został jeszcze bardziej rozwinięty.

Każdy z nas słucha muzyki z różnym natężeniem dźwięku a muzyka ma różną jakość nagraniową. Dotychczas najbardziej popularna była subiektywna ocena dźwięku na podstawie sztywno ustalonej zasady prezentowania dźwięku poprzez ciśnienie dźwiękowe, lecz w rzeczywistości przy konkretnej próbie odsłuchowej trudno było podjąć natychmiast decyzję odnośnie dobrej jakości dźwięku. Dlatego podjęliśmy nowe badania dotyczące sposobu pomiarów jakości dźwiękowej dopasowanej do rzeczywistych warunków odsłuchowych, czego efektem jest ten nowy produkt, który może być uznany za przykładowy w tym przedziale cenowym.

Zastosowanie przetwornika o nazwie F-Core DU wykonanego w całkowicie nowatorski sposób z uwzględnieniem nowego podejścia do projektu, części oraz techniki produkcji

Aby uzyskać wysokie tony w dobrej jakości zdecydowano się na realizacje produkcji za granicą. Wszystkie części przetwornika: membrana, cewka, magnes, pole magnetyczne a także maszyny do produkcji zostały na nowo zaprojektowane i powstał całkowicie nowatorski przetwornik dynamiczny o średnicy 6mm o nazwie f-Core DU. Materiałem części przedniej przetwornika jest wysokiej klasy miedź, która nie ulega wpływom magnetycznym jak to jest w przypadku aluminium. Aby zwiększyć odpowiedź czasową membrany zastosowano bardzo cienką cewkę CCAW, którą przytwierdzono znikomą ilością kleju tak aby miejsce, które się porusza było jak najlżejsze. Dodatkowo każda membrana jest produkowana w powolnym procesie, wyciskana z takim samym naciskiem i precyzją aby powstały identyczne membrany.

Wyjątkowo dobrze dopasowany kształt do ucha

W przypadku słuchawek A4000 oparto się na doświadczeniach zdobytych przy produkcji słuchawek z serii B, osiągając jeszcze większy komfort noszenia. Poczucie dopasowania w słuchawkach dokanałowych jest zdeterminowane przez obecność lub brak nacisku. 

Do tej pory powstało wiele ulepszonych pod tym względem produktów, dostosowanych do krzywizn ucha, jednak powodują one zbyt duży ucisk i z czasem stają się męczące. 

Od nowa przeanalizowaliśmy dogłębnie zagadnienie dopasowania, ze względu na poczucie nacisku i zwróciliśmy uwagę jak istotne są punkty, w których obudowa styka się z uchem. Ustaliliśmy trzy komfortowe miejsca, dwa  obejmujące, jedno podtrzymujące słuchawki tak aby nie wypadały. Podobnie jak w statywie, który na trzech nogach jest w stanie równomiernie podtrzymać prawie każdą obudowę. 

Konektor 2 pinowy z oryginalnym przewodem OFC

2 pinowy korektor jest wysokiej jakości produktem wyprodukowanym wewnątrz firmy. Użyto standardowego konektora φ 0.78 o wielu możliwościach. Aby zapobiec efektowi mikrofonowemu użyto miękkiego i giętkiego materiału tak aby przewód przy użyciu nakładek zginał się elastycznie i idealnie układał.

Nakładka zapobiegająca efektowi mikrofonowemu (z zamkiem)

 Zaprezentowano nowatorskie  podejście do konstrukcji nakładek . Niewielkich rozmiarów nakładki pasują do każdego ucha. Są skonstruowane bez użycia metalu czy żywicy. Delikatne i cieniutkie nie stwarzają dyskomfortu podczas noszenia.  Efekt mikrofonowy, który powstaje podczas pocierania przewodu o ubrania jest wyraźnie zredukowany.

Oryginalne gumki z wewnętrzną osią innego koloru 

Do produkcji gumek użyto silikonu o zróżnicowanej twardości. Silikon ma inną strukturę w miejscu, gdzie styka się z kanałem usznym i inną tam, gdzie styka się bezpośrednio z uchem. Miejsce, które dotyka kanału usznego jest zbudowane z silikonu twardego. Przy produkcji zastosowano technikę żłobkowania dzięki czemu materiał jest twardy i równocześnie giętki. Natomiast miejsce, które styka się bezpośrednio z uchem wyprodukowano z silikonu miękkiego. Dzięki tym podziałom strukturalnym słuchawki komfortowo leżą w uszach oraz spełniają funkcję izolacji dźwiękowej. Dodatkowo zastosowano inny kolor (jasno i ciemno szary, różowy i czerwony ) osi wewnętrznej gumek dla łatwego rozróżnienie lewej od prawej oraz dla rozróżnienia rozmiarów gumek.

Rozmiary to: SS/S/M/L/LL. 

 

Dane Techniczne:

 • Obudowa: ABS (Dark Navy)
 • Przetwornik: f-Core DU
 • Złącze: 2Pin
 • Przewód: OFC
 • Czułość: 100dB/mw
 • Impedancja: 18 Ω
 • Waga: 18g
 • Dł. Przewodu: 1,2m
 • Jakość dźwięku: Wokal oraz poszczególne instrumenty słyszymy wyraźnie, jakbyśmy byli uczestnikami wydarzenia muzycznego.
 • Akcesoria: Silikonowe etui, tipsy w 5 rozmiarach (typ E), nakładka z zamkiem