Final Audio A3000 - słuchawki dokanałowe

 • szt.
 • 499,00 zł / szt.
 • Niedostępny

Final Audio A3000 - słuchawki dokanałowe

Final Audio A3000 - słuchawki dokanałowe

Słuchawki A3000 wyposażone są w nowatorski przetwornik f-Core DU prezentują wyjątkowo klarowne brzmienie.

Słuchawki A 3000 prezentują niemożliwe do uzyskanie w tym przedziale cenowym brzmienie, które zawdzięczają nowym spojrzeniu na podstawy w rozwoju i produkcji słuchawek. Zaprojektowano nie tylko wszystkie części 6mm φ przetwornika dynamicznego ale również maszyny służące do jego produkcji. Dostrajanie słuchawek odbyło się na bazie nowego sposobu pomiarów ustalonego podczas produkcji modelu flagowego A8000. Zrealizowano dźwięk transparentny, taki który powstając nawet w odległym punkcie wciąż brzmi klarownie dla odległego odbiorcy.

Rezultat nowego sposobu pomiarów jakości dźwiękowej

Seria A powstała na bazie nowego sposobu pomiarów opartego na analizie zależności pomiędzy jakością dźwięku a cechami fizycznymi. W słuchawkach A3000 ten system oceny został jeszcze bardziej rozwinięty.

Każdy z nas słucha muzyki z różnym natężeniem dźwięku a muzyka jest różnej jakości nagraniowej. Dotychczas najbardziej popularna była subiektywna ocena dźwięku na podstawie sztywno ustalonej zasady przedstawiania dźwięku poprzez ciśnienie dźwiękowe, lecz w rzeczywistości przy konkretnej próbie odsłuchowej trudno było podjąć natychmiast decyzję odnośnie dobrej jakości dźwięku. Dlatego podjęto nowe badania dotyczące sposobu oceny dźwiękowej dopasowanej do rzeczywistych warunków odsłuchowych, czego efektem jest ten nowy produkt, który może być uznany za przykładowy w tym przedziale cenowym.

Zastosowanie przetwornika o nazwie F-Core DU wykonanego w całkowicie nowatorski sposób z uwzględnieniem nowego podejścia do projektu, części oraz techniki produkcji.

Aby uzyskać wysokie tony w dobrej jakości zdecydowano się na realizacje produkcji za granicą. Wszystkie części przetwornika: membrana, cewka, magnes, pole magnetyczne a także maszyny do produkcji zostały na nowo zaprojektowane. Powstał całkowicie nowatorski przetwornik dynamiczny o średnicy 6mm o nazwie f-Core DU. Materiałem części przedniej przetwornika jest wysokiej klasy miedź, która nie ulega wpływom magnetycznym jak to jest w przypadku aluminium. Aby zwiększyć odpowiedź czasową membrany zastosowano bardzo cienką cewkę CCAW, którą przytwierdzono znikomą ilością kleju tak aby miejsce, które się porusza było jak najlżejsze. Dodatkowo każda membrana jest produkowana w powolnym procesie, z wielką precyzją, wyciskana z takim samym naciskiem aby powstały identyczne membrany.

Wyjątkowo dobrze dopasowany kształt słuchawki do ucha

W słuchawkach A3000 oparto się na doświadczeniach zdobytych przy produkcji słuchawek z serii B, dzięki temu osiągając jeszcze większy komfort noszenia. Poczucie dopasowania w słuchawkach dokanałowych jest zdeterminowane przez obecność lub brak nacisku. Do tej pory powstało wiele ulepszonych pod tym względem produktów, dostosowanych do krzywizn ucha, jednak powodują one zbyt duży ucisk i z czasem stają się męczące. Od nowa dogłębnie przeanalizowano zagadnienie dopasowania ze względu na odczucie nacisku i zwrócono uwagę jak istotne są punkty, w których obudowa styka się z uchem. Ustalono trzy komfortowe miejsca, dwa  obejmujące, jedno podtrzymujące słuchawki tak aby nie wypadały. Podobnie jak w statywie, który na trzech nogach jest w stanie równomiernie podtrzymać prawie każdą obudowę. 

Konektor 2 pinowy z oryginalnym przewodem OFC

2 pinowy korektor jest wysokiej jakości produktem wyprodukowanym wewnątrz firmy. Użyto standardowego konektora φ 0.78 o wielu możliwościach. Aby zapobiec efektowi mikrofonowemu użyto miękkiego i giętkiego materiału tak aby przewód przy użyciu nakładek zginał się elastycznie i idealnie układał.

Nakładka (z zamkiem) zapobiegająca efektowi mikrofonowemu

 Zaprezentowano nowatorskie  podejście do konstrukcji nakładek . Te niewielkich rozmiarów nakładki pasują do każdego ucha. Są skonstruowane bez użycia metalu czy żywicy. Delikatne i cieniutkie nie stwarzają dyskomfortu podczas noszenia.  Efekt mikrofonowy, który powstaje podczas pocierania przewodu o ubrania jest wyraźnie zredukowany.

Oryginalne gumki z wewnętrzną osią innego koloru 

Do produkcji gumek użyto silikonu o zróżnicowanej twardości. Silikon ma inną strukturę w miejscu, gdzie styka się z kanałem usznym i inną tam, gdzie styka się bezpośrednio z uchem. Miejsce, które dotyka kanału usznego jest zbudowane z silikonu twardego. Przy produkcji zastosowano technikę żłobkowania dzięki czemu materiał jest twardy i równocześnie giętki. Natomiast miejsce, które styka się bezpośrednio z uchem wyprodukowano z silikonu miękkiego. Dzięki tym podziałom strukturalnym słuchawki komfortowo leżą w uszach oraz spełniają funkcję izolacji dźwiękowej. Dodatkowo zastosowano inny kolor osi wewnętrznej gumek (na przemian jasno i ciemno szary, różowy i czerwony) dla łatwego rozróżnienie lewej od prawej oraz dla rozróżnienia rozmiarów gumek.

Rozmiary to: SS/S/M/L/LL.      

 

 

Dane Techniczne:

 • Nr seryjny: FI-A3DPLMB
 • Obudowa: tworzywo ABS (Matt Black)
 • Przetwornik: dynamiczny f-Core DU
 • Złącze: 2 Pin
 • Przewód: OFC
 • Czułość: 98dB/mw
 • Impedancja: 18Ω
 • Waga: 18g
 • Dł. przewodu: 1.2m
 • Jakość dźwięku: Pośród spokojnie rozpościerających się niskich tonów pojawiają się kontury każdego poszczególnego dźwięku, a brzmienie jest naturalne.
 • Akcesoria: silikonowe etui, tipsy w 5 rozmiarach (typ E), nakładka z zamkiem