Cardas CLEAR CYGNUS INTERCONNECT RCA

  • szt.
  • 4 600,00 zł / szt.
  • Niedostępny
  • Oblicz_raty_duckblue


Cardas Clear Cygnus Interconnect - interkonekt, wtyki RCA

"Interkonekt Clear jest kontynuacją mojej drogi do kabla idealnego. Geometria kabla Clear jest podobna do Golden Reference. Clear wykorzystuje obecnie najlepsze izolatory i metale. Jego konstrukcja składa się z dwóch bardzo cienkich okrągłych wiązek przewodników. Clear to moja wizja idealnej geometrii. Był to mój najważniejszy projekt. Wszelkie udoskonalenia metali i badania ich zachowania znalazły swoje odzwierciedlenie w tym kablu, co pozwoliło na jego ewolucję do poziomu, którego nawet sobie nie wyobrażałem. Badania elementarnych powiązań pomiędzy przewodnikami i izolatorami doprowadziły mnie do nowej granicy zrozumienia i zaowocowały patentem, ale to właśnie dramatyczne wyciszenie kabla i kompletnie niewyobrażalna głębokość i czystość dźwięku była największą nagrodą. Clear jest moim najtrwalszym dziełem" - George Cardas

 

"Cardas Audio wprowadza zupełnie nową serię kabli Clear Cygnus, czerpiącej garściami z doświadczeń zdobytych przy tworzeniu serii Clear i Clear Beyond, ale dostępnej w bardziej przystępnych cenach. Nową linię otwiera Clear Cygnus Interconnect - kabel ten ma wnosić znaczną poprawę brzmieniową względem poprzednika, przy stosunkowo umiarkowanym wzroście cenowym. Na potrzeby tego modelu opracowano bardziej ekonomiczną wersję technologii powietrznego zawieszenia, z której korzystają przewody Clear Beyond. Według zapewnień producenta, Clear Cygnus jest bardziej szczegółowy niż model Clear Light, a zarazem bogatszy w dole pasma.

Cardas twierdzi, że ten interkonekt oferuje bogatsze brzmienie w zakresie tonów niskich, dzięki czemu niezależnie od długości ma się sprawdzić w każdym systemie, zarówno w wersji zbalansowanej, jak i niezbalansowanej. To przewody dla poszukujących muzykalności z jakiej słynie Cardas, ale z bardziej neutralnym balansem tonalnym. Interkonekt wykorzystuje przetworniki litz z miedzi OFHC o czystości 99,9999%, a także kewlarowy rdzeń, przekroje przewodników ułożone zgodnie z regułą złotego podziału i rozplanowanie typu cross field, charakteryzujące się naprzemiennym ułożeniem przewodników. Izolacja to podwójna warstwa taśmy PTFE, a zewnętrzna warstwa wykorzystuje powietrzne tuby PTFE, które lepiej separują ekran od przewodników sygnałowych. Kable wykończone są miękką otuliną TPR." - Stereolife

 

Clear Cygnus Interkonekt korzysta z doświadczenia nabytego podczas projektowania i budowy pozostałych modeli linii Clear i wnosi znaczną poprawę brzmieniową względem poprzednika, przy stosunkowo umiarkowanym wzroście cenowym. Na potrzeby tego modelu opracowano bardziej ekonomiczną wersję technologii powietrznego zawieszenia, z której korzystają przewody Clear Beyond. Clear Cygnus jest bardziej szczegółowy niż model Clear Light, a zarazem bogatszy w dole pasma. Oferuje także bogatsze brzmienie w zakresie tonów niskich. Clear Cygnus, niezależnie od długości sprawdzi się w każdym systemie, zarówno w wersji zbalansowanej jak i niezbalansowanej. To przewody dla poszukujących muzykalności z jakiej słynie Cardas, ale z bardziej neutralnym balansem tonalnym.

Standardowa konfekcja:
Cardas GRMO or Neutrik XLR.

Konstrukcja/Geometria
Przewodniki Litz z miedzi OFHC o wysokiej klasy czystości (99,9999%); Kevlarowy rdzeń; przekrój przewodników skalowany odpowiednio i ułożony zgodnie ze złotym podziałem. Technologia propagacji sygnału; Rozplanowanie typu cross field, charakteryzujące się naprzemiennym ułożeniem przewodników; izolacja podwójną warstwą taśmy PTFE; Układ Star-Quad z antystatycznymi tubami powietrznymi LDPE. Zewnętrzna warstwa wykorzystuje powietrzne tuby PTFE, które lepiej separują ekran od przewodników sygnałowych. Kable wykończone są miękką otuliną TPR.

Cena za 1m