Audiobyte

Audiobyte

 

Audiobyte

to siostrzana firma Rockna Audio. Projektanci, inżynierowie Audiobyte i Rockna Audio stoją za wieloma dużymi markami, projektując dla nich przetworniki DAC. W tym momencie słuchacze męczą się kolejnym, tanim azjatyckim sprzętem audio, a Europa Wschodnia od ponad dekady produkuje Hi-Fi wyższej jakości niż Chiny. Po raz pierwszy możemy cieszyć się cenami z Dalekiego Wschodu a zamiast tego otrzymać europejskie, światowej klasy produkty audio.

Choć jest to marka młoda – bo funkcjonująca pod tą nazwą dopiero od 2014 roku – to, jeśli chodzi o jakość, urządzenia Audiobyte nie ustępują droższym i bardziej rozpoznawalnym na świecie producentom. Wszystko to dzięki wieloletnim i szeroko zakrojonym jak na markę rumuńską badaniom, które doprowadziły do wypracowania unikalnych, zastrzeżonych technologii. Oprócz doskonałych parametrów technicznych sprzęt Audiobyte ceniony jest także za dobre wykonanie, solidną konstrukcję i wytrzymałość. Co – trzeba przyznać – jest osiągnięciem imponującym, jeśli wziąć pod uwagę, że za firmą tą nie stoi ogromne zaplecze finansowe.

Jak do tej pory, Audiobyte zasłynęła dwoma seriami urządzeń obejmującymi: przetwornik, przedwzmacniacz oraz wzmacniacz słuchawkowy w niedużej, dość zgrabnej formie. Słowem – coś wspaniałego dla wielbicieli minimalizmu.

Seria Audiobyte Black Dragon

Pomimo relatywnie niskiej ceny jak na sprzęt o takich możliwościach i takiej klasie, urządzenia Audiobyte Black Dragon wykazują naprawdę ponadczasową jakość. Nic dziwnego, że zastosowane dość niestandardowe rozwiązania błyskawicznie zdobyły zwolenników i zachwycają do dziś. Tym bardziej że Audiobyte postarał się o stworzenie sprzętu całkowicie „user friendly” - nie tylko dla koneserów, ale i dla początkujących audiofili, którzy dopiero wchodzą w świat dźwiękowy.

Wiele elementów Audiobyte Black Dragon jest warte uwagi, ale w szczególności zasługują na to:

  • Wysokiej jakości filtr cyfrowy,
  • przyjazny interfejs,
  • rozbudowane oprogramowanie umożliwiające pracę z różnymi formatami plików,
  • asynchroniczny przesył danych przez konwerter, zapobiegający utracie jakości sygnału,
  • wzmacniacz słuchawkowy bez sprzężenia zwrotnego,
  • różne rodzaje wejść cyfrowych,
  • doskonała praca z różnymi rodzajami słuchawek,
  • rozbudowane opcje regulacji.

Audiobyte Hydra – najwyższa jakość dźwięku

Zasilacze Audiobyte z linii Hydra są wyjątkowo skuteczne, jeśli chodzi o poprawę jakości dźwięku. W szczególności zaspokoją one audiofili, którzy liczą na barwę i przejrzystości nagrań. Z całą pewnością sprzęt ten można zaliczyć do kategorii Hi-end, który niezwykle ceniony jest za naturalny, wręcz neutralny dźwięk – bez specyficznej maniery ocieplenia dźwięku, podbijania lub łagodzenia niektórych tonów, czy maskowania dźwięków w tle. Wręcz przeciwnie – urządzenia Audiobyte Hydra są wyjątkowo przyjemne dla ucha, nawet jeśli wyjściowa jakość nagrania nie jest zrealizowana zbyt dobrze, ale wysoce realistyczne. Dotyczy to zarówno niskich, jak i wysokich tonów – urządzenia Audiobyte doskonale przekażą wszystkie niuanse w obu przypadkach, bez ich podbijania kosztem tła dźwiękowego.

Warto też wspomnieć przy tym o czymś, o czym wielu producentów zdaje się zapominać. Urządzenia Audiobyte projektowane są w taki sposób, by pasowały do siebie stylistycznie. Producent jasno stawia nie tylko na poprawę jakości dźwięku, ale też na estetyczny, choć raczej nie rzucający się w oczy design.

Audiobyte