Audio Engineers Zero Kinetic - stopki izolacyjne

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Audio Engineers
 • Dostępność:

Audio Engineers Zero Kinetic - stopki izolacyjne

Stopki izolacyjne Zero Kinetic dostępne są w zestawie po 3 lub 4 sztuki.

 • Efektywne, trójwymiarowe tłumienie osiowe i promieniowe w zakresie 360 stopni
 • Skutecznie redukuje wibracje
 • Zaawansowana technologia tłumienia cząstek kryształu
 • Precyzyjny i naturalny dźwięk
 • Realistyczny dźwięk i ekspansywne, przestrzenne, czyste szczegóły
 • Rozszerzenie zakresu częstotliwości
 • Rozbudowana i potężna dynamika
 • Wyjątkowo niski poziom hałasu

Audio Engineers Zero Kinetic - stopki izolacyjne

Technologia tłumienia cząstek kryształu kinetycznego.

Stopki izolacyjne Zero Kinetic to rewolucyjny produkt wykorzystujący najnowocześniejsze materiały i technologię. Każda stopka izolacyjna Zero Kinetic wykorzystuje unikalne zasady projektowania Audio Engineers, aby zapewnić niewiarygodne rezultaty, zapewniając niezwykle wydajne tłumienie cząstek.

Stopki izolacyjne Zero Kinetic umożliwiają skuteczne tłumienie trójwymiarowe, osiowe i promieniowe w zakresie 360 stopni, a tłumienie cząstek zapewnia bardziej efektywną absorpcję drgań w szerokim zakresie częstotliwości w porównaniu z poprzednimi rozwiązaniami. Stopki izolacyjne Zero Kinetic tłumią i pochłaniają rezonanse i wibracje urządzeń audio z otoczenia.

Stopki izolacyjne Zero Kinetic przeznaczone są do urządzeń audio i wideo, projektorów, gramofonów, głośników centralnych, półkowych, podłogowych, stojaków głośnikowych i mebli audio. Stopki izolacyjne Zero Kinetic zostały zaprojektowane, aby zapewnić niezwykłą wydajność akustyczną i zwiększoną klarowność dźwięku.

Zalety tłumików cząstek krystalicznych:

 • Masa cząstek umieszczonych w pojemniku konstrukcji może być mniejsza od masy, którą zastępują, zapewniając w ten sposób skuteczniejsze tłumienie.
 • Są w stanie pracować w niezwykle szerokim zakresie częstotliwości, w przeciwieństwie do amortyzatorów lepko-sprężystych lub zwykłych tłumików o twardym punkcie, które w dużym stopniu zależą od częstotliwości.
 • Swobodny ruch cząstek kryształów o różnych rozmiarach po prostu przekształca energię kinetyczną w ciepło.
 • Analizy wirtualne mogą służyć do opracowania cząstek o najbardziej odpowiednim dla danego zastosowania typie, rozmiarze i konsystencji, dlatego też można je stosować tam, gdzie wymagana jest dokładność, wysoka wydajność i długi czas pracy.
 • Są w stanie pracować w szerokim zakresie obciążenia i temperatury bez utraty wydajności.

Tłumienie cząstek

Zasadą tłumienia cząstek jest absorpcja energii kinetycznej poprzez straty, które wynikają z przemieszczania się swobodnie poruszających się cząstek ziarnistych.

Tłumienie cząstek najbardziej przypomina zachowanie żwiru wrzuconego do piasku na plaży, gdzie cząstki piasku natychmiast redukują i rozpraszają energię kinetyczną uderzenia. Technologia tłumienia cząstek to jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań tłumienia uderzeń i wibracji, posiadające kilka zalet. Tłumienie ogólne realizuje tylko jedna masa, natomiast w przypadku tłumienia cząstkowego zadanie to realizuje kilka małych mas pomocniczych w pojemniku.

Tłumiki cząstek są tłumikami wysoce nieliniowymi, których tłumienie wynika z kombinacji mechanizmów strat, w tym tarcia i wymiany pędu, które rozpraszają wibracje na ciepło. Ze względu na zdolność tłumików cząstek do działania w szerokim zakresie temperatur i częstotliwości oraz trwałości przez dłuższy czas, są one stosowane w zastosowaniach takich jak nieważkie środowiska przestrzeni kosmicznej lub w konstrukcjach samolotów.

Najnowocześniejsze materiały i technologie

Stopki izolacyjne Zero Kinetic to niezwykle efektywne połączenie materiałów i technologii stosowanych w technologii kosmicznej i zaawansowanej produkcji samolotów. Zewnętrzna obudowa nóżek izolacyjnych Zero Kinetic wykonana jest z niemagnetycznej, wysokiej jakości stali nierdzewnej o wysokiej wytrzymałości (HSLA) i specjalnego stopu aluminiowo-magnezowego z wysoce precyzyjną obróbką CNC.

Stal nierdzewna HSLA i specjalne stopy aluminiowo-magnezowe już same w sobie mają doskonałe właściwości tłumienia drgań i skutecznie eliminują niepożądane interakcje elektroniczne z elementami powodowane przez powszechnie stosowane stale magnesowalne.

Wewnątrz nóżek izolacyjnych Zero Kinetic znajdują się specjalne cząsteczki kryształów dwutlenku krzemu o twardości 7 w skali Mohsa. Rozmiar i twardość cząstek kryształu w stopkach izolacyjnych Zero Kinetic zostały zaprojektowane z myślą o różnych charakterystykach wibracji materiału podstawy i obudowy, aby zapewnić niezwykle skuteczne tłumienie cząstek w szerokim zakresie częstotliwości. Swobodnie poruszające się cząstki kryształów o różnych rozmiarach trudniej przenoszą drgania niż materiały stałe (twarde lub elastyczne), dlatego pochłanianie drgań jest znacznie efektywniejsze, a energia kinetyczna jest po prostu zamieniana na ciepło.

Napisy i wzory nóżek izolacyjnych Zero Kinetic wykonane są precyzyjną obróbką laserową. Każdy zestaw nóżek izolacyjnych Zero Kinetic ma unikalny numer seryjny.

Bardzo wysokiej jakości kulka ceramiczna

Każda kulka ceramiczna jest wytwarzana z minimalnymi odchyleniami (± 0,00011 mm) i precyzyjnym procesem, zapewniającym idealne dopasowanie. Ceramiczne kulki, które można umieścić na nóżkach izolujących Zero Kinetic, zapewniają skuteczniejsze tłumienie urządzeń audio, głośników centralnych i półkowych. Twardość kulek ceramicznych z azotku krzemu wynosi 9,5 w skali Mohsa, co jest zbliżone do twardości diamentu w skali Mohsa 10.

W przypadku głośników podłogowych, stojaków głośnikowych i mebli audio z nóżkami z kolcami, kolce zapewniają wystarczająco małą powierzchnię, więc nie ma potrzeby stosowania górnej kulki ceramicznej, aby zastosować nóżki izolacyjne Zero Kinetic.

Montaż specjalny

Niezwykle precyzyjna podstawa i obudowa nóżek izolacyjnych Zero Kinetic, wykonana metodą CNC, są montowane w specjalnym procesie wysokociśnieniowym, który jest utrzymywany razem dzięki powstałemu efektowi próżni.

Dzięki temu specjalnemu procesowi montażu nie są wymagane żadne dodatkowe elementy mocujące, dzięki czemu swobodnie poruszające się ziarna kryształów dwutlenku krzemu są w stanie uzyskać bardzo skuteczny efekt tłumienia cząstek.

Każda stopka izolacyjna Zero Kinetic jest produkowana w UE i montowana ręcznie. Po złożeniu i ostatniej kontroli jakości, zestawy nóżek izolacyjnych Zero Kinetic umieszczane są w ekskluzywnym drewnianym pudełku grawerowanym laserowo.

Powłoka nano-ceramiczna

Warstwa nano-ceramiczna tworzy niezwykle twardą, a jednocześnie elastyczną powłokę na zewnętrznych i wewnętrznych powierzchniach metali, co dodatkowo poprawia skuteczność tłumienia drgań.

 

Dane Techniczne

 • Precyzyjnie obrabiana CNC obudowa ze stali nierdzewnej HSLA i podstawa ze stopu aluminiowo-magnezowego
 • Precyzyjnie zaprojektowane cząsteczki dwutlenku krzemu o różnej wielkości (twardość Mohsa 7)
 • Zwiększona powierzchnia tłumiąca i ilość cząstek kryształów
 • Powłoka nano-ceramiczna
 • Wysoka precyzja, specjalny montaż ręczny
 • Napisy i logo grawerowane laserowo
 • Kolor: srebrny cień
 • Wymiary: 2,2″ x 1,1″ / 55 mm x 28 mm (2,2″ x 1,25″ / 55 mm x 31,5 mm z kulką ceramiczną)
 • Waga: 0,55 funta / 250 g / 1 szt
 • Nośność: 200 funtów / 90 kg / 1 szt
 • Dostępne w zestawie 3 lub 4 sztuki