Audio Engineers Zen Disc Ceramic - izolatory drgań

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Audio Engineers
 • Dostępność:

Audio Engineers Zen Disc Ceramic - izolatory drgań

Zen Disc Ceramic dostępny jest w zestawie po 3 lub 4 sztuki

 • Skuteczne tłumienie osiowe i poziome w zakresie 360 stopni
 • Skutecznie redukuje wibracje
 • Wysoka nośność
 • Niezwykle twarde kulki ceramiczne, technologia potrójnego toczenia kulki
 • Realistyczny dźwięk i ekspansywne szczegóły przestrzenne
 • Rozszerzenie dynamiki
 • Niski dźwięk

Audio Engineers Zen Disc Ceramic - izolatory drgań

Seria Zen Disc

Izolatory kontroli drgań Zen Disc to niezwykle skuteczne produkty, które zawierają specjalnie dobrane materiały i technologię potrójnej toczącej się kuli. Każda wersja Zen Disc wykorzystuje unikalne zasady projektowania Audio Engineers, aby zapewnić niezwykle wydajne tłumienie.

Urządzenia izolujące wibrację z serii Zen Disc są w stanie skutecznie tłumić drgania w zakresie 360 stopni w osi i w poziomie, a zastosowane specjalne materiały zapewniają skuteczniejszą i szybszą absorpcję drgań. Urządzenia izolujące Zen Disc do kontroli wibracji skutecznie tłumią własne rezonanse i wibracje urządzeń audio z otoczenia.

Izolatory drgań Zen Disc przeznaczone są przede wszystkim do urządzeń audio i wideo z ruchomymi częściami mechanicznymi, odtwarzaczy CD, Blu-ray, gramofonów, urządzeń z dyskiem twardym, głośników centralnych, półkowych, podłogowych, stojaków głośnikowych i mebli audio. Ponadto do stosowania w miejscach, w których wibracje są bardziej obecne ze względu na objętość lub inne skutki siły fizycznej. Urządzenia izolujące Zen Disc kontrolujące wibracje zapewniają wyjątkową wydajność akustyczną i zwiększoną klarowność dźwięku.

Technologia wahadła z potrójną kulką

W serii Zen Disc zastosowano specjalnie zaprojektowane miseczki z potrójną kulką. Konstrukcja misek ma zmienną krzywiznę, dzięki czemu jednostki Zen Disc z łatwością reagują na wibracje o niskiej intensywności i mogą wywierać większy efekt przeciwdziałający wibracjom o wyższej energii. Konstrukcja z potrójną kulą jest zawsze wyważona, dzięki czemu nie „chwieje się”, dzięki czemu można go łatwo zainstalować pod kolczastymi nóżkami lub fabrycznymi nóżkami urządzenia bez dodatkowego mocowania. Konstrukcja potrójnie toczącej się kuli umożliwiła zastosowanie mniejszych kulek, których mniejsza masa własna zapewnia szybszy czas reakcji i kompensację drgań. Konstrukcja miseczki kulkowej została również dostosowana do zastosowanych materiałów, dlatego modele serii Zen Disc różnią się nie tylko jakością materiału i nośnością, ale także wydajnością i czułością.

Najnowocześniejsze materiały i technologie

Urządzenia izolujące kontrolę drgań Zen Disc wykonane są z wysoce skutecznej kombinacji materiałów i technologii stosowanych w technologii kosmicznej, zaawansowanych samolotach i produkcji samochodów. Zewnętrzna obudowa jednostek Zen Disc wykonana jest z niemagnetycznego, wysokiej jakości stopu aluminiowo-krzemowo-magnezowego lub wysokowytrzymałej stali nierdzewnej (HSLA) z ultraprecyzyjną obróbką CNC. Stop aluminiowo-krzemowo-magnezowy i sam HSLA mają doskonałe właściwości antywibracyjne i skutecznie eliminują niepożądane interakcje elektroniczne z wrażliwymi elementami urządzeń audio, powodowane przez powszechnie stosowane stale magnesowalne.

Kulki zastosowane w jednostkach serii Zen Disc wykonane są z brązu (specjalny stop mosiądzu), ceramiki (azotek krzemu) i wolframu (węglik wolframu), które najlepiej pasują do materiału obudowy i konstrukcji. Różne materiały kulek zapewniają różną nośność i niezwykle skuteczne tłumienie w swojej kategorii. Dzięki niskiemu tarciu powierzchniowemu i średniej gęstości brązu jest niezwykle skuteczny nawet przy małych obciążeniach. Wysoka twardość i niska gęstość ceramiki zapewniają szybki czas reakcji. Wolfram jest również skuteczny przy dużych obciążeniach ze względu na jego ekstremalną twardość, dużą gęstość i wysoce skuteczne działanie tłumiące wibracje.

Wyjątkowo smukła, prawie niewidoczna konstrukcja

Przy projektowaniu serii Zen Disc, oprócz wydajności, jednym z głównych aspektów była wyjątkowo smukła, prawie niewidoczna konstrukcja. Wymagało to precyzyjnego planowania i specjalnych materiałów. Dzięki wyjątkowo smukłej konstrukcji jednostki Zen Disc są łatwe w montażu i prawie niewidoczne, a jednocześnie niezwykle skutecznie tłumią szkodliwe rezonanse w każdym systemie audio.

Kulki wysokiej i bardzo wysokiej jakości

Kulki użyte w serii Zen Disc posiadają klasę 10 i klasę 5, a więc są to kule niemal idealne. Wszystkie kulki z brązu mają klasę 10, dzięki czemu zapewniają niemal idealne dopasowanie. Zastosowane kulki ceramiczne i wolframowe są klasy 5, a więc jeszcze doskonalszych kulek, które powstają w wysoce precyzyjnym procesie. Kulki ceramiczne i wolframowe są niezwykle twarde, osiągając twardość 9,5 i 9,75 w skali Mohsa, co jest bardzo zbliżone do twardości diamentu Mohsa 10.

Nano-ceramiczna obróbka powierzchni

Każdy moduł Zen Disc jest wykonany ze specjalną nano-ceramiczną obróbką powierzchni. Warstwa nano--ceramiczna tworzy niezwykle twardą, a jednocześnie elastyczną powłokę na metalowych powierzchniach misek kulkowych, która zapewnia gładszą, twardszą powierzchnię i niższy opór tarcia. Kulki stosowane w urządzeniach Zen Disc również posiadają tę specjalną nano-ceramiczną obróbkę powierzchni.

Specjalna dolna warstwa tłumiąca

Na spodzie każdego Zen Disc znajduje się specjalna warstwa tłumiąca, która nie tylko redukuje przemieszczenia poziome, ale także tłumi rezonanse pionowe. Trzej członkowie serii Zen Disc otrzymali dolną warstwę tłumiącą z różnych materiałów, która została zaprojektowana z uwzględnieniem składu materiału i nośności. Zen Disc Gunmetal ma na spodzie specjalną warstwę tłumiącą z włókien polimerowych, Zen Disc Ceramic ma dolną warstwę tłumiącą o zwiększonej grubości z włókien polimerowo-teflonowych (PTFE), a Zen Disc Tungsten ma dolną warstwę tłumiącą z włókna polimerowo-węglowego.

 

 

Dane Techniczne

Zen Disc Ceramic

 • Precyzyjnie obrabiana CNC obudowa ze stali nierdzewnej HSLA i specjalne kulki ceramiczne
 • Technologia wahadła z potrójną kulką
 • Precyzyjne kulki ceramiczne klasy 5
 • Wyjątkowo smukła, prawie niewidoczna konstrukcja
 • Uniwersalny design dla urządzeń audio, głośników i stojaków głośnikowych
 • Specjalna obróbka powierzchni nanoceramicznej
 • Wysoka precyzja, specjalny montaż ręczny
 • Napisy i logo grawerowane laserowo
 • Kolor: błyszczący szary
 • Wymiary: 1,75″ x 0 4” / 45 mm x 10,5. mm
 • Waga: 0,4 funta / 105 g / 1 szt
 • Nośność: 22,5 kg / 50 funtów / 1 szt. (150 funtów / 67,5 kg / zestaw 3 szt., 200 funtów / 90 kg / zestaw 4 szt.)
 • Dostępne w zestawie 3 lub 4 sztuki