Audio Engineers ForceField - przewód zasilający

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Audio Engineers
 • Dostępność:

Audio Engineers ForceField - przewód zasilający

Przewód zasilający Forcefield:

 • Czysty, precyzyjny i naturalny dźwięk
 • Neutralny środek pasma i zwarty bas
 • Rozszerzenie zakresu częstotliwości
 • Szeroka i głęboka scena dźwiękowa
 • Niski dźwięk

Audio Engineers ForceField - przewód zasilający

ForceField

Przewód zasilający Forcefield został specjalnie zaprojektowany do urządzeń typu „wszystko w jednym”, wzmacniaczy zintegrowanych małej mocy, aktywnych głośników i subwooferów z kategorii high-end.

Technologia magnetycznego pola wirowego w polu siłowym

Każde złącze przewodu zasilającego Forcefield zawiera specjalną wielobiegunową jednostkę magnetyczną neodymową, która może skutecznie tłumić negatywne skutki pól elektromagnetycznych tworzących się wokół przewodów. Silne, wielobiegunowe jednostki magnetyczne kompensują różnice w polach elektromagnetycznych i tłumią skoki napięcia.

Pola magnetyczne wokół przewodnika mogą silnie wpływać na sygnał elektryczny. Pokazują to także eksperymenty, w których elektryczność/plazma jest przyciągana lub odpychana przez pola magnetyczne. Technologia pola magnetycznego Forcefield wykorzystuje tę właściwość fizyczną, aby zapewnić czystszy i bardziej równomierny prąd/sygnał w przewodnikach. Technologia pola magnetycznego Forcefield wykorzystuje wielobiegunowe neodymowe jednostki magnetyczne, aby zapewnić bardziej równomierny przepływ prądu elektrycznego i zminimalizować przypadkowy ruch elektronów w przewodniku i wzdłuż niego. Jednostki magnetyczne umieszczone w złączach przewodów zasilających Forcefield mogą zapewnić bardziej równomierny przepływ elektronów tam, gdzie opór i straty mogą być największe.

Struktura

Forcefield ma zbalansowane, dwurdzeniowe przewodniki o strukturze spiralnej, całkowity przekrój przewodzący 11 AWG, zaawansowane ekranowanie i zmniejszoną rezystancję. Wygląd modelu Forcefield charakteryzuje się najnowszą wewnętrzną strukturą wirową, redukującą w ten sposób indukcyjne i pojemnościowe efekty równoległej budowy przewodników, co negatywnie wpływa na dokładność fazową prądu przemiennego.

Struktura wirowa zbalansowanych przewodów dwużyłowych umieszczona jest w specjalnej polimeryzowanej siloksanowej rurce izolacyjnej, która posiada niższą stałą dielektryczną niż powszechnie stosowane izolacje i optymalnie tłumi drgania otoczenia.

Najnowsza warstwa zewnętrzna Nano Holographic Helix nie tylko zapewnia specjalny i niepowtarzalny wygląd przewodom zasilającym Forcefield, ale specjalna metalizowana folia polimerowa z warstwami stopów metali szlachetnych o grubości 500 nanometrów zapobiega przedostawaniu się częstotliwości radiowych i zakłóceń elektromagnetycznych do wewnętrznej struktury kabla . Podobne metalizowane folie polimerowe są stosowane w skafandrach kosmicznych NASA w celu odbijania promieniowania i zostały zastosowane jako warstwa antystatyczna w materiałach izolacyjnych w samolotach.

Pola generowane przez prąd w przewodnikach z czystej miedzi są skutecznie tłumione przez strukturę wirową, a warstwa Nano Holographic Helix odpowiada za ochronę przed zewnętrznymi zakłóceniami elektromagnetycznymi i radiowymi, co łącznie zmniejsza negatywną interakcję pomiędzy prądem płynącym w przewodniku a izolacja.

Forcefield posiada zbalansowane, dwurdzeniowe przewodniki zapewniające zrównoważoną i ciągłą moc podłączonych urządzeń. Zaletą konstrukcji dwurdzeniowej Balanced jest symetria, ponieważ wszystkie przewody mają ten sam przekrój poprzeczny i te same parametry elektryczne, co zapewnia zrównoważoną, ciągłą i stabilną pracę w przeciwieństwie do przewodów asymetrycznych. Przewodniki asymetryczne, takie jak przewody dwufazowe, mogą powodować ciągłe wahania prądu przemiennego ze względu na różne przekroje i parametry elektryczne. Nawet najmniejsze wahania w napięciu zasilania mogą mieć wpływ na stabilną pracę urządzeń audio i wideo, gdyż mogą powodować ciągłe zakłócenia w dźwięku i obrazie.

Oprócz zalet symetrycznej konstrukcji, zrównoważona konstrukcja dwużyłowa skutecznie zmniejsza efekt naskórkowości, ponieważ przewodniki nie składają się tylko z elementarnych żył, ale są ułożone w oddzielnych grupach. Przekrój poprzeczny przewodów wielożyłowych jest na tyle mały, że nie pozwala na rozwój efektu naskórkowości, ale ogólnie przewody mają odpowiedni przekrój, aby zapewnić maksymalne zasilanie

Złącza

Model Forcefield otrzymał wysokiej jakości, ręcznie dobierane złącza ze stopu aluminium, w których znajdują się styki z czystej miedzi. Rodowo-srebrna powłoka na zewnątrz styków zapewnia prawidłowe połączenie, które ma wymiernie lepsze parametry elektryczne niż np. złocenie i jest bardziej odporne na wpływy środowiska.

Wykonane z litego bloku obudowy złączy ze stopu aluminium skutecznie tłumią efekty EMI/RFI z otoczenia i chronią środowisko przed wbudowanymi magnetycznymi jednostkami wirowymi, dzięki czemu ich pole magnetyczne oddziałuje tylko na wewnętrzne przewodniki kabla.

Ręcznie robione

Każdy przewód zasilający Forcefield jest montowany w całości ręcznie, począwszy od projektu konstrukcji wirowej, aż po bezlutowy montaż wtyczek. Każdy przewód zasilający Forcefield jest wykonany z dużą precyzją i dbałością o szczegóły, dlatego wyprodukowanie 5-metrowego przewodu zasilającego Forcefield, łącznie z testami końcowymi, zajmuje około 24 godzin.

Kable zasilające Forcefield po ostatniej kontroli jakości umieszczane są w specjalnej torbie antystatycznej.

 • Dane techniczne: Rezystancja: 0,0008 Ω/ft, Pojemność: 29 pF/ft, Indukcyjność: 0,1 μH/ft
 • Kable zasilające Forcefield są dostępne z wtyczkami UE, USA lub AU oraz specjalnym adapterem UE/UK.
 • Dostępne długości: 5 stóp/150 cm, 7 stóp/210 cm, 9 stóp/270 cm i rozmiary niestandardowe.

 

Dane Techniczne:

 • Kolor: holograficzny biały
 • Przewodniki: Czysta miedź
 • Całkowity przekrój przewodzący: 11 AWG – 4 mm2
 • Dyskretne przewodniki stałe: 160 – Zrównoważona struktura dwurdzeniowej spirali
 • Izolacja: PET, polimeryzowany siloksan, metalizowana folia polimerowa, PVC
 • Materiał złączy: lity stop aluminium, styki z czystej miedzi powlekane rodem
 • Typy złączy: adapter UE / USA / Wielkiej Brytanii i IEC15
 • Długość kabla: 150 cm, 7 stóp / 210 cm, 9 stóp / 270 cm i rozmiary niestandardowe