Audio Engineers ForceField 4D - przewód zasilający

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Audio Engineers
 • Dostępność:

Audio Engineers ForceField 4D - przewód zasilający

Kabel zasilający Forcefield 4D

 • Ultra czysty, neutralny i naturalny dźwięk
 • Pełne rozszerzenie zakresu częstotliwości
 • Realistyczna, szeroka i głęboka, holograficzna scena dźwiękowa
 • Naturalny dźwięk i ekspansywne, przestrzenne, czyste detale
 • Rozbudowana i potężna dynamika
 • Ultra-ekstremalnie niski poziom hałasu

Audio Engineers ForceField 4D - przewód zasilający

Forcefield 4D

Forcefield 4D to najwyższej klasy przedstawiciel kabli zasilających serii Forcefield, przeznaczonych do urządzeń audio z kategorii high-end.

Technologia magnetycznego pola wirowego w polu siłowym

Każde złącze przewodu zasilającego Forcefield zawiera specjalną wielobiegunową jednostkę magnetyczną neodymową, która może skutecznie tłumić negatywne skutki pól elektromagnetycznych tworzących się wokół przewodów. Silne, wielobiegunowe jednostki magnetyczne kompensują różnice w polach elektromagnetycznych i tłumią skoki napięcia.

Pola magnetyczne wokół przewodnika mogą silnie wpływać na sygnał elektryczny. Pokazują to także eksperymenty, w których elektryczność/plazma jest przyciągana lub odpychana przez pola magnetyczne. Technologia pola magnetycznego Forcefield wykorzystuje tę właściwość fizyczną, aby zapewnić czystszy i bardziej równomierny prąd/sygnał w przewodnikach. Technologia pola magnetycznego Forcefield wykorzystuje wielobiegunowe neodymowe jednostki magnetyczne, aby zapewnić bardziej równomierny przepływ prądu elektrycznego i zminimalizować przypadkowy ruch elektronów w przewodniku i wzdłuż niego. Jednostki magnetyczne umieszczone w złączach przewodów zasilających Forcefield mogą zapewnić bardziej równomierny przepływ elektronów tam, gdzie opór i straty mogą być największe.

Struktura

Forcefield 4D ma całkowicie oddzielne, zbalansowane, podwójne, czterordzeniowe przewodniki, całkowity przekrój przewodzący 5 AWG, wirową strukturę przewodników wewnętrznych i zmniejszoną rezystancję. Wygląd modelu Forcefield 4D charakteryzuje się najnowszą strukturą oplotu 4D, która zapewnia w pełni symetryczne ułożenie poprzeczne, minimalizując w ten sposób indukcyjne i pojemnościowe efekty równoległej budowy przewodów, które mogą negatywnie wpływać na dokładność fazy prądu przemiennego.

Wirowa struktura bliźniaczych, czterordzeniowych przewodników Balanced o zwiększonym przekroju oraz oplot 4D zapewniają, że pola magnetyczne powstające wokół przewodników wygasają wzajemnie. Każdy drut wielożyłowy umieszczony jest w specjalnej rurze izolacyjnej z polimeryzowanego siloksanu, która posiada niższą stałą dielektryczną od powszechnie stosowanych izolacji i optymalnie tłumi drgania otoczenia.

Najnowsza warstwa zewnętrzna Nano Holographic Helix nie tylko zapewnia specjalny i niepowtarzalny wygląd przewodom zasilającym Forcefield 4D, ale specjalna metalizowana folia polimerowa z warstwami stopów metali szlachetnych o grubości 500 nanometrów zapobiega przedostawaniu się częstotliwości radiowych i zakłóceń elektromagnetycznych do wnętrza kabla Struktura. Podobne metalizowane folie polimerowe są stosowane w skafandrach kosmicznych NASA w celu odbijania promieniowania i zostały zastosowane jako warstwa antystatyczna w materiałach izolacyjnych w samolotach.

Pola generowane przez prąd w przewodnikach z czystej miedzi są skutecznie tłumione przez strukturę wirową, a warstwa Nano Holographic Helix odpowiada za ochronę przed zewnętrznymi zakłóceniami elektromagnetycznymi i radiowymi, co łącznie zmniejsza negatywną interakcję pomiędzy prądem płynącym w przewodniku a izolacja.

Forcefield 4D posiada w pełni oddzielne, zbalansowane, podwójne, czterordzeniowe przewodniki zapewniające zrównoważoną i ciągłą moc podłączonych urządzeń. Zaletą konstrukcji Balanced twin quad-core jest pełna symetria, ponieważ wszystkie przewody mają ten sam przekrój poprzeczny i te same parametry elektryczne, zapewniając zrównoważoną, ciągłą i stabilną pracę w przeciwieństwie do przewodów asymetrycznych. Przewodniki asymetryczne, takie jak przewody dwufazowe, mogą powodować ciągłe wahania prądu przemiennego ze względu na różne przekroje i parametry elektryczne. Nawet najmniejsze wahania w napięciu zasilania mogą mieć wpływ na stabilną pracę urządzeń audio i wideo, gdyż mogą powodować ciągłe zakłócenia w dźwięku i obrazie.

Oprócz zalet symetrycznej konstrukcji, podwójna, czterordzeniowa struktura Balanced skutecznie redukuje zjawisko naskórkowości, ponieważ przewodniki nie składają się tylko z elementarnych żył, ale są ułożone w oddzielnych grupach. Przekrój poprzeczny przewodów wielożyłowych jest na tyle mały, że nie pozwala na rozwój efektu naskórkowości, ale ogólnie przewody mają odpowiedni przekrój, aby zapewnić maksymalne zasilanie.

Złącza

Model Forcefield 4D otrzymał wysokiej jakości, ręcznie dobierane złącza z litego stopu aluminium, wewnątrz których znajdują się styki z czystej miedzi. Rodowo-srebrna powłoka na zewnątrz styków zapewnia prawidłowe połączenie, które ma wymiernie lepsze parametry elektryczne niż np. złocenie i jest bardziej odporne na wpływy środowiska.

Wykonane z litego bloku obudowy złączy ze stopu aluminium skutecznie tłumią efekty EMI/RFI z otoczenia i chronią środowisko przed wbudowanymi magnetycznymi jednostkami wirowymi, dzięki czemu ich pole magnetyczne oddziałuje tylko na wewnętrzne przewodniki kabla.

Ręcznie robione

Każdy przewód zasilający Forcefield 4D jest montowany w całości ręcznie, począwszy od projektu struktury wirowej, aż po bezlutowy montaż wtyczek. Każdy przewód zasilający Forcefield jest wykonany z dużą precyzją i dbałością o szczegóły, dlatego wyprodukowanie 5-metrowego przewodu zasilającego Forcefield 4D, łącznie z testami końcowymi, zajmuje około 24 godzin.

Przewody zasilające Forcefield 4D po ostatniej kontroli jakości umieszczane są w specjalnej torbie antystatycznej.

 

 • Dane techniczne: Rezystancja: 0,0002 Ω/ft, Pojemność: 11 pF/ft, Indukcyjność: 0,07 μH/ft
 • Kable zasilające Forcefield 4D są dostępne z wtyczkami UE, USA lub AU oraz specjalnym adapterem UE/UK.
 • Dostępne długości: 5 stóp/150 cm, 7 stóp/210 cm, 9 stóp/270 cm i rozmiary niestandardowe.

 

Dane Techniczne:

 • Kolor: holograficzny biały
 • Przewodniki: Czysta miedź
 • Całkowity przekrój przewodzący: 5 AWG – 18 mm2
 • Dyskretne przewodniki stałe: 480 – w pełni oddzielna, zrównoważona czterordzeniowa struktura spiralna 4D
 • Izolacja: PET, polimeryzowany siloksan, metalizowana folia polimerowa, PVC
 • Materiał złączy: lity stop aluminium, styki z czystej miedzi powlekane rodem
 • Typy złączy: adapter UE / USA / Wielkiej Brytanii i IEC15
 • Długość kabla: 150 cm, 7 stóp / 210 cm, 9 stóp / 270 cm i rozmiary niestandardowe