Audio Engineers Damper Kinetic - amortyzator kinetyczny

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Audio Engineers
 • Dostępność:

Audio Engineers Damper Kinetic - amortyzator kinetyczny

Amortyzator kinetyczny dostępny jest w 3 rozmiarach: S (zestaw 4szt.), M (1szt.) lub L (1szt.)

 • Skuteczne tłumienie 360 stopni
 • Skutecznie redukuje rezonanse urządzeń
 • Skutecznie redukuje wibracje pochodzące z otoczenia
 • Skutecznie redukuje pole EMI
 • Technologia tłumienia mikrokulek
 • Dokładniejsze obrazowanie i obszerniejsza scena dźwiękowa
 • Więcej szczegółów przestrzennych i większa naturalność
 • Niski poziom hałasu i zwiększony zakres dynamiki

Audio Engineers Damper Kinetic - amortyzator kinetyczny

Technologia tłumienia cząstek kinetycznych mikrokulkami.

Damper Kinetic do kontroli wibracji i pochłaniaczy pola EMI to wysoce wydajne produkty, w których zastosowano specjalnie dobrane materiały i specjalną technologię tłumienia cząstek na bazie anizotropowej mieszaniny metali. Każdy Damper Kinetic wykorzystuje unikalne zasady projektowania inżynierów audio, aby osiągnąć niesamowite rezultaty, zapewniając optymalne tłumienie cząstek i absorpcję pola EMI.

Damper Kinetic umieszczony na urządzeniu ma możliwość skutecznego tłumienia w zakresie 360 stopni, a tłumienie cząstek zapewnia efektywniejsze i szersze niż inne rozwiązania pochłanianie drgań w zakresie częstotliwości. Damper Kinetic skutecznie tłumi nieodłączne rezonanse urządzeń audio, wibracje z otoczenia i redukuje pole EMI urządzeń audio.

Damper Kinetic do kontroli drgań i pochłaniaczy pola EMI przeznaczony jest do urządzeń audio i wideo, projektorów, głośników centralnych, półkowych, podłogowych i mebli audio. Każdy Damper Kinetic został stworzony, aby zapewnić niezwykłą wydajność akustyczną przy zwiększonej przejrzystości dźwięku.

Zalety tłumików cząstek:

 • Masę cząstek umieszczonych w zbiorniku konstrukcji można dostosować do konkretnego zastosowania, zapewniając w ten sposób bardziej efektywne tłumienie.
 • Są w stanie pracować w niezwykle szerokim zakresie częstotliwości, w przeciwieństwie do amortyzatorów lepko-sprężystych lub stałych, które w dużym stopniu zależą od częstotliwości.
 • Swobodny ruch cząstek metalicznych o różnych rozmiarach po prostu przekształca energię kinetyczną w ciepło.
 • Specjalne cząstki na bazie metali niskostopowych mogą mieć bardzo pozytywny wpływ na pole EMI generowane w ich otoczeniu, dzięki czemu pola magnetyczne mają mniejszy wpływ na optymalne działanie obwodów i komponentów.
 • Analitykę wirtualną można wykorzystać do opracowania cząstek o składzie, rozmiarze i konsystencji materiału najbardziej odpowiedniego dla danego zastosowania, dzięki czemu można je stosować w zastosowaniach, w których wymagana jest dokładność, wysoka wydajność i długi czas sprawności.
 • Są w stanie pracować w szerokim zakresie obciążenia i temperatury bez utraty wydajności.

Tłumienie cząstek

Zasadą tłumienia cząstek jest absorpcja energii kinetycznej poprzez straty, które wynikają z przemieszczania się swobodnie poruszających się cząstek ziarnistych.

Tłumienie cząstek najbardziej przypomina zachowanie żwiru wrzuconego do piasku na plaży, gdzie cząstki piasku natychmiast redukują i rozpraszają energię kinetyczną uderzenia. Technologia tłumienia cząstek to jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań tłumienia uderzeń i wibracji, posiadające kilka zalet. Tłumienie ogólne realizuje tylko jedna masa, natomiast w przypadku tłumienia cząstkowego zadanie to realizuje kilka małych mas pomocniczych w elastycznym pojemniku.

Tłumiki cząstek są tłumikami wysoce nieliniowymi, których tłumienie wynika z kombinacji mechanizmów strat, w tym tarcia i wymiany pędu, które rozpraszają wibracje na ciepło. Ze względu na zdolność tłumików cząstek do działania w szerokim zakresie temperatur i częstotliwości oraz trwałości przez dłuższy czas, są one stosowane w zastosowaniach takich jak nieważkie środowiska przestrzeni kosmicznej lub w konstrukcjach samolotów.

Najnowocześniejsze materiały i technologie

Damper Kinetic do kontroli drgań i pochłaniacze pola EMI wykorzystują wysoce wydajną kombinację materiałów i technologii stosowanych w zaawansowanym przemyśle.

Zewnętrzna powłoka Damper Kinetic wykonana jest z wielowarstwowego, specjalnego materiału imitującego skórę, wzmocnionego wewnętrzną warstwą tekstylną. Zewnętrzna powłoka jest precyzyjnie wycinana i wykonywana metodą laserową, a warstwy zszyte są z wyjątkowo mocnego włókna poliamidowego, które wykorzystuje się także w spadochroniarstwie.

Wewnątrz Damper Kinetic znajdują się precyzyjnie dobrane ziarna na bazie metali niskostopowych, zapewniające niezwykle skuteczne tłumienie cząstek w szerokim zakresie częstotliwości. Głównym składnikiem cząstek metalicznych jest α-Fe, który dzięki swoim właściwościom anizotropowym jest w stanie skutecznie redukować pole elektromagnetyczne.

Technologia mikrokulek

Zamontowany na urządzeniu Damper Kinetic zwiększa masę obudowy urządzenia, co znacząco zmniejsza jego wrażliwość na wibracje. Jednak oprócz zwiększonej masy cząsteczki mikrokulek w Damper Kinetic zapewniają również skuteczne tłumienie cząstek.

Ziarna na bazie metalu wewnątrz Damper Kinetic mają różną wielkość (0,3-0,5 mm) i kształty kuliste, dzięki czemu powierzchnia styku między nimi jest minimalna. Zminimalizowane powierzchnie styku i struktura materiału o dużej gęstości zapewniają razem wysoce efektywną absorpcję drgań w szerokim zakresie częstotliwości.

Rozmiar powierzchni Damper Kinetic stykającej się z urządzeniami został precyzyjnie zaprojektowany w oparciu o masę tłumienia i charakterystykę tłumienia. Elastyczny materiał i konstrukcja zewnętrznej obudowy oraz technologia mikrokulek pozwalają skutecznie redukować szerokie spektrum drgań, od mikro-rezonansów po wibracje o wyższej energii.

Ręcznie robione

Każdy amortyzator drgań Damper Kinetic i pochłaniacz pola EMI jest wytwarzany ręcznie w UE. Po ostatniej kontroli jakości każdy Damper Kinetic umieszczany jest w ekologicznym pudełku kartonowym.

 

 

Dane techniczne

 • Specjalna wielowarstwowa osłona zewnętrzna z efektem skóry
 • Precyzyjnie dobrane cząstki mikrokulek na bazie metalu o dużej gęstości (stop α-Fe, Mn, Si, C)
 • Obrabiane laserowo i wykonane ręcznie
 • Kolor: miękka czerń
 • Wymiary:

Damper Kinetic (M): 5,5″ x 5,5″ x 1,2″ / 140mm x 140 mm x 31 mm (w przybliżeniu)

Damper Kinetic (L): 5,5″ x 9,5″ x 1,5″ / 140mm x 240 mm x 38 mm (w przybliżeniu)

Damper Kinetic (S): 2,7″ x 3,5″ x 0,7″ / 70mm x 900 mm x 18 mm (ok. 1 szt.)

 • Waga:

Damper Kinetic (M): 5 funtów / 2270 kg (+/- 2%, zalecane dla urządzeń o wadze do 50 funtów)

Damper Kinetic (L): 10 funtów / 4540 kg (+/- 2%, zalecane dla urządzeń o wadze od 50 do 100 funtów)

Damper Kinetic (S): 0,6 lbs / 0,28 kg / 1 szt. – 2,4 lbs / 1,1 kg / zestaw 4 szt. (+/- 2%)