Audio Engineers Cera Kinetic - stopki izolacyjne

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Audio Engineers
 • Dostępność:

Audio Engineers Cera Kinetic - stopki izolacyjne

Stopki izolacyjne Cera Kinetic dostępne są w zestawie po 3 lub 4 sztuki.

 • Efektywne, trójwymiarowe tłumienie osiowe i promieniowe w zakresie 360 stopni
 • Skutecznie redukuje wibracje
 • Niezwykle twarda technologia tłumienia cząstek ceramicznych
 • Precyzyjny i naturalny dźwięk
 • Realistyczny dźwięk i ekspansywne szczegóły przestrzenne
 • Rozszerzenie zakresu częstotliwości
 • Potężna dynamika
 • Niski dźwięk

Audio Engineers Cera Kinetic - stopki izolacyjne

Technologia tłumienia cząstek ceramicznych kinetycznych.

Stopki izolacyjne Cera Kinetic to niezwykle skuteczny produkt wykorzystujący specjalnie dobrane materiały i technologię tłumienia cząstek na bazie ceramiki. Każda stopka izolacyjna Cera Kinetic wykorzystuje unikalne zasady projektowania inżynierów audio, aby zapewnić niewiarygodne rezultaty, zapewniając wysoką skuteczność tłumienia cząstek.

Stopki izolacyjne Cera Kinetic umożliwiają skuteczne tłumienie trójwymiarowe, osiowe i promieniowe w zakresie 360 stopni, a tłumienie cząstek na bazie ceramiki zapewnia bardziej efektywną absorpcję drgań w szerokim zakresie częstotliwości w porównaniu z poprzednimi rozwiązaniami. Stopki izolacyjne Cera Kinetic tłumią i pochłaniają rezonanse i wibracje urządzeń audio z otoczenia.

Stopki izolacyjne Cera Kinetic przeznaczone są do urządzeń audio i wideo, projektorów, gramofonów, głośników centralnych, półkowych, podłogowych, stojaków głośnikowych i mebli audio. Stopki izolacyjne Cera Kinetic zostały stworzone, aby zapewnić niezwykłe właściwości akustyczne i zwiększoną klarowność dźwięku.

Zalety tłumików cząstek ceramicznych:

 • Masa cząstek umieszczonych w pojemniku konstrukcji może być mniejsza od masy, którą zastępują, zapewniając w ten sposób skuteczniejsze tłumienie.
 • Są w stanie pracować w niezwykle szerokim zakresie częstotliwości, w przeciwieństwie do amortyzatorów lepko-sprężystych lub zwykłych tłumików o twardym punkcie, które w dużym stopniu zależą od częstotliwości.
 • Swobodny przepływ różnych rozmiarów i niezwykle twardych cząstek ceramicznych po prostu przekształca energię kinetyczną w ciepło.
 • Analizy wirtualne mogą służyć do opracowania cząstek o najbardziej odpowiednim dla danego zastosowania typie, rozmiarze i konsystencji, dlatego też można je stosować tam, gdzie wymagana jest dokładność, wysoka wydajność i długi czas pracy.
 • Są w stanie pracować w szerokim zakresie obciążenia i temperatury bez utraty wydajności.

Tłumienie cząstek

Zasadą tłumienia cząstek jest absorpcja energii kinetycznej poprzez straty, które wynikają z przemieszczania się swobodnie poruszających się cząstek ziarnistych.

Tłumienie cząstek najbardziej przypomina zachowanie żwiru wrzuconego do piasku na plaży, gdzie cząstki piasku natychmiast redukują i rozpraszają energię kinetyczną uderzenia. Technologia tłumienia cząstek to jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań tłumienia uderzeń i wibracji, posiadające kilka zalet. Tłumienie ogólne realizuje tylko jedna masa, natomiast w przypadku tłumienia cząstkowego zadanie to realizuje kilka małych mas pomocniczych w pojemniku.

Tłumiki cząstek są tłumikami wysoce nieliniowymi, których tłumienie wynika z kombinacji mechanizmów strat, w tym tarcia i wymiany pędu, które rozpraszają wibracje na ciepło. Ze względu na zdolność tłumików cząstek do działania w szerokim zakresie temperatur i częstotliwości oraz trwałości przez dłuższy czas, są one stosowane w zastosowaniach takich jak nieważkie środowiska przestrzeni kosmicznej lub w konstrukcjach samolotów.

Najnowocześniejsze materiały i technologie

Stopki izolacyjne Cera Kinetic to niezwykle efektywne połączenie materiałów i technologii stosowanych w technologii kosmicznej i zaawansowanej produkcji samolotów. Zewnętrzna obudowa nóżek izolacyjnych Cera Kinetic wykonana jest z niemagnetycznego, wysokiej jakości stopu aluminiowo-magnezowo-krzemowego oraz specjalnego, wysokowydajnego polimeru krystalicznego z ultra precyzyjną obróbką CNC.

Stop aluminiowo-magnezowo-krzemowy i specjalny, wysokowydajny polimer krystaliczny już same w sobie mają doskonałe właściwości tłumienia drgań i skutecznie eliminują niepożądane interakcje elektroniczne z wrażliwymi elementami urządzeń audio, powodowane przez powszechnie stosowane stale magnesowalne.

Wewnątrz stopek izolacyjnych Cera Kinetic znajdują się specjalne cząsteczki ceramiczne z tlenku glinu, które mają średnią gęstość materiału, ale ich twardość w skali Mohsa wynosi 9, co jest zbliżone do twardości diamentu w skali Mohsa 10. Rozmiar i twardość cząstek ceramicznych w stopkach izolacyjnych Cera Kinetic zostały zaprojektowane z myślą o różnych charakterystykach wibracji materiału podstawy i obudowy, aby zapewnić skuteczne tłumienie cząstek w szerokim zakresie częstotliwości. Swobodnie poruszające się, niezwykle twarde cząstki ceramiczne o różnych rozmiarach trudniej przenoszą drgania niż materiały stałe (twarde lub elastyczne), dlatego pochłanianie drgań jest znacznie efektywniejsze, a energia kinetyczna jest po prostu zamieniana na ciepło.

Napisy i wzory stopek izolacyjnych Cera Kinetic wykonane są precyzyjną obróbką laserową.

Kulka ze stali węglowej

Kulki ze stali węglowej, które można umieścić na nóżkach izolacyjnych Cera Kinetic, zapewniają skuteczniejsze tłumienie urządzeń audio, głośników centralnych i półkowych.

Twardość kulek ze stali węglowej harmonizuje z twardością i charakterystyką wibracji innych zastosowanych materiałów, zapewniając skuteczniejsze tłumienie wrażliwych urządzeń audio. W przypadku głośników podłogowych, stojaków głośnikowych i mebli audio z nóżkami z kolcami, kolce zapewniają wystarczająco małą powierzchnię, więc nie ma potrzeby stosowania górnej kulki ze stali węglowej, aby zastosować stopki izolacyjne Cera Kinetic.

Montaż specjalny

Niezwykle precyzyjna podstawa i obudowa stóp izolacyjnych Cera Kinetic, wykonana metodą CNC, są montowane przy użyciu specjalnego procesu pod wysokim ciśnieniem, który jest utrzymywany razem dzięki powstałemu efektowi próżni.

Dzięki temu specjalnemu procesowi montażu nie są wymagane żadne dodatkowe elementy mocujące, dzięki czemu swobodnie poruszające się ziarna ceramiczne z tlenku glinu są w stanie zapewnić bardzo skuteczny efekt tłumienia cząstek.

Każda stopka izolacyjna Cera Kinetic jest produkowana w UE i montowana ręcznie. Po złożeniu i ostatniej kontroli jakości zestawy nóżek izolacyjnych Cera Kinetic umieszczane są w ekskluzywnym, drewnianym pudełku grawerowanym laserowo.

Powłoka nano-ceramiczna

Od września 2022 r. wszystkie nóżki audio Cera Kinetic będą wykonane z nową powierzchnią nano-ceramiczną.

Warstwa nano-ceramiczna tworzy niezwykle twardą, a jednocześnie elastyczną powłokę na zewnętrznych i wewnętrznych powierzchniach metali, co dodatkowo poprawia skuteczność tłumienia drgań.

 

Dane Techniczne

 • Precyzyjnie obrabiana CNC obudowa aluminiowo-magnezowo-krzemowa i specjalna podstawa polimerowa
 • Precyzyjnie zaprojektowane cząstki ceramiczne z tlenku glinu o różnej wielkości (twardość Mohsa 9)
 • Powłoka nano-ceramiczna
 • Wysoka precyzja, specjalny montaż ręczny
 • Napisy i logo grawerowane laserowo
 • Kolor: Jedwabisty szary
 • Wymiary: 1,75″ x 1” / 45 mm x 26 mm (1,75″ x 1,15″ / 45 mm x 29,5 mm z kulką ze stali węglowej)
 • Waga: 0,4 funta / 180 g / 1 szt
 • Nośność: 100 funtów / 45 kg / 1 szt
 • Dostępne w zestawie 3 lub 4 sztuki