Final Audio B1 - słuchawki dokanałowe

 • szt.
 • 2 999,00 zł / szt.
 • Niedostępny
 • Oblicz_raty_duckblue

Final Audio B1 - słuchawki dokanałowe

Final Audio B1 - słuchawki dokanałowe

Projekt dźwiękowy słuchawek B1 opiera się na głębokich zależnościach jakie zachodzą pomiędzy przestrzenią muzyczną, dynamiką zakresu częstotliwości a właściwościami strukturalnymi samych słuchawek.

Model B1 charakteryzuje się bliskością i dużą realnością dźwięków. W muzyce reprezentowanej przez muzykę do filmów animowanych nagrywanie eksponuje bliskość dźwięków. Słuchawki B1 zostały zaprojektowane aby osiągnąć odtworzenie dokładnie takiego brzmienia, jakie zostało zaplanowane przez twórców, szczególnie w przypadku takich nagrań.

Dostrajanie słuchawek odbyło się po zbadaniu zależności pomiędzy budową słuchawek a przestrzenią i zakresem dźwiękowym.  Zawężono powstawanie dźwięku podczas nagrywania do 2 aspektów. 

Pierwszy z nich powiązany jest z postrzeganiem przestrzeni muzycznej. Przykładowo podczas nagrywania  muzyki jazzowej lub klasycznej, duży nacisk kładzie się na przestrzeń, akustykę i szerokość pasma. W przypadku nagrań rockowych, muzyki pop lub wspomnianej już przedtem muzyki do animacji, przestrzeń nie jest brana pod uwagę. Tutaj na pierwszym planie znajdzie się wokal lub instrumenty, a ich wysoka rozdzielczość będzie nas interesować najbardziej. 

Drugi z nich to dynamika pola słyszalności czyli zmiany dźwiękowe zachodzące w czasie. Większa rozpiętość dźwiękowa daje nam możliwość wykorzystania zmian natężenia dźwięku do uzyskania bardziej dynamicznej ekspresji muzyki. Są jednak gatunki muzyki, które wymagają wąskiego zakresu częstotliwości podczas nagrywania, tak aby wydobyć na pierwszy plan instrumenty i wokale.

Różnica pomiędzy tymi dwoma aspektami odnosi się nie do tego, który z nich jest nadrzędny lecz raczej do różnic w jaki sposób muzyka jest skomponowana i jakie są jej potrzeby.

Słuchawki zostały zaprojektowane tak aby można było je reperować z łatwością

Słuchawki są złożone z 2 części, tak aby z łatwością można było je rozkładać na poszczególne elementy. Proces naprawczy takich słuchawek przebiegał będzie w sposób prosty, dzięki czemu możemy się nimi bardzo długo cieszyć.

Kształt dopasowany do ucha użytkownika

Poczucie dopasowania w słuchawkach dokanałowych jest zdeterminowane przez obecność lub brak nacisku. Do tej pory powstało wiele ulepszonych pod tym względem produktów, dostosowanych do krzywizn ucha, jednak powodują one zbyt duży ucisk i z czasem stają się męczące. 

Od nowa przeanalizowaliśmy dogłębnie zagadnienie dopasowania, ze względu na poczucie nacisku i zwróciliśmy uwagę jak istotne są punkty, w których obudowa styka się z uchem. Ustaliliśmy trzy komfortowe miejsca, dwa  obejmujące, jedno podtrzymujące słuchawki tak aby nie wypadały. Podobnie jak w statywie, który na trzech nogach jest w stanie równomiernie podtrzymać prawie każdą obudowę. 

Obudowa ze stali nierdzewnej wykonana metodą MIM (Metal Injection Moulding)

Obudowa słuchawek wykonana jest metodą MIM, która polega na wtłaczaniu delikatnych proszków metalowych (po uprzednim ich wymieszaniu z lepiszczem) pod ciśnieniem do form  i spiekaniu ich w wysokich temperaturach. Zastosowanie tej metody gwarantuje ogromną dowolność formowania i nadawania skomplikowanych kształtów pomimo użycia metalu jako surowca.

Dwa przetworniki: dynamiczny i armatura.

Do odtwarzania dźwięków wysokich zastosowano przetwornik armaturowy, do niskich dynamiczny. Przetworniki nie są połączone obwodem.

Złącze MMCX zostało wyprodukowane wewnątrz firmy.

Najwyższej jakości przewód posrebrzany zapewnia przekaz szerokiej sceny muzycznej.

Takie odpinane przewody pierwotnie zostały zaprojektowane i są aktualnie produkowane przez firmę Junkosha znanej z produkcji przewodów o ogromnej prędkości przekazu, używanych m.in. w superkomputerze KEY. Junkosha posiadająca ogromne doświadczenie w produkcji powłok izolacyjnych pod nazwą Junflon użyła tutaj  teflonu PFA- materiału o najniższej przenikalności prądu. W powłoce zewnętrznej użyto materiału PVC aby zwiększyć elastyczność. W efekcie przewód jest wyjątkowo giętki i łatwy w użyciu, nie dopuszcza do wystąpienia efektu mikrofonowego. Aby powiększyć wytrzymałość i zapobiec przerwaniu przewodu szczególnie przy złączu MMCX zwiększono ilość testów z 5 tysięcy zgięć aż dziesięciokrotnie.

Oryginalne gumki z wewnętrzną osią innego koloru

Do produkcji gumek użyto silikonu o zróżnicowanej twardości. Silikon ma inną strukturę w miejscu, gdzie styka się z kanałem usznym i inną tam, gdzie styka się bezpośrednio z uchem. Miejsce, które dotyka kanału usznego jest zbudowane z silikonu twardego. Przy produkcji zastosowano technikę żłobkowania dzięki czemu materiał jest twardy i równocześnie giętki. Natomiast miejsce, które styka się bezpośrednio z uchem wyprodukowano z silikonu miękkiego. Dzięki tym podziałom strukturalnym słuchawki komfortowo leżą w uszach oraz spełniają funkcję izolacji dźwiękowej. Dodatkowo zastosowano dwa kolory osi wewnętrznej gumek dla łatwego rozróżnienie lewej od prawej oraz dla rozróżnienia rozmiarów gumek.

Dodatkowa nakładka niwelująca efekt mikrofonowy

Podobnie jak w serii F i E zaprezentowano nowatorskie podejście do konstrukcji nakładek (prowadnic). Niewielkich rozmiarów nakładki pasują do każdego ucha. Są skonstruowane bez użycia metalu czy żywicy. Delikatne i cieniutkie nie stwarzają dyskomfortu podczas noszenia. 

Efekt mikrofonowy, który powstaje podczas pocierania przewodu o ubrania jest wyraźnie zredukowany.

Etui silikonowe

Etui pozwala na łatwe przechowywanie słuchawek po ich zwinięciu.

 

Dane Techniczne:

 • Nr seryjny: FI-B1BDSSD
 • Obudowa: stal nierdzewna, różowe złoto
 • Przetwornik: 1 dynamiczny, 1 armatura (nie połączone obwodem)
 • Złącze: MMCX
 • Czułość: 94dB
 • Impedancja: 13 Ω
 • Waga: 36g
 • Dł. przewodu: 1,2m
 • Przewód: posrebrzany OFC
 • Jakość dźwięku: Słuchawki prezentują wokale i instrumenty w sposób bardzo precyzyjny i klarowny, odnosimy nieodparte wrażenie jakbyśmy znajdowali się w samym centrum sceny muzycznej.v