Final Audio A8000 - słuchawki dokanałowe

 • szt.
 • 9 200,00 zł / szt.
 • Niedostępny
 • Oblicz_raty_duckblue

Final Audio A8000 - słuchawki dokanałowe

Final Audio A8000 - słuchawki dokanałowe

Słuchawki A8000 to model flagowy, który zachwyca swym transparentnym brzmieniem

Głównym elementem decydującym o  dźwięku jest amplituda zakresu częstotliwości lecz nie ma ona wpływu na wszystkie aspekty np.: na odpowiedź impulsową, która w przypadku dążenia do transparentności wydaje się być kluczowa. 

W wyniku ulepszenia i przeanalizowania zależności głównych składowych analizy psycho-akustycznej i analizy danych odpowiedzi impulsowej, której nie dało się odpowiednio scharakteryzować nigdy dotąd za pomocą amplitudy częstotliwości, w słuchawkach A8000 zdecydowano się na zastosowanie membrany wykonanej z ekstremalnie lekkiego materiału, o dużych możliwościach szybkiego przekazu muzycznego jakim jest czysty beryl.

Zastosowanie membrany z czystego berylu

W słuchawkach A8000 do wykonania membrany użyto czystego berylu, materiału wyjątkowo lekkiego charakteryzującego się szybkim przekazem sygnału dźwiękowego. Duża sztywność i niska gęstość sprawiają, że  beryl uważany jest za materiał idealny do produkcji membran. Charakteryzuje się wspaniałymi parametrami - ma szersze pasmo przenoszenia a szybkością (12,900m/s) ustępuje tylko diamentowi. 

Zastosowanie berylu poprawia odpowiedź impulsową, która kształtuje dźwięk na transparentny. Brzmienie się wyostrza, rezonanse są wyraźnie wyczuwalne, cisza pomiędzy dźwiękami jest słyszalna.

Aby uzyskać transparentność przekazu, przy użyciu tak dobrego materiału, wszystkie składowe takie jak budowa, design, proces wytwarzania oraz komponenty muszą spełniać takie same bardzo wysokie wymagania jakościowe.  Z sukcesem wykorzystano doświadczenia w rozwoju i produkcji własnego przetwornika tak aby wydobyć wszystkie walory membrany z berylu.

Kształt dopasowany do ucha użytkownika

Bazując na doświadczeniach zdobytych podczas konstrukcji słuchawek z serii B słuchawki A 8000 charakteryzują się wspaniałym dopasowaniem do ucha. Jak wiemy  poczucie dopasowania w słuchawkach dokanałowych jest zdeterminowane przez obecność lub brak nacisku. Wiele produktów wyprodukowanych z nowoczesnych materiałów takich jak silicon i wyglądających ergonomicznie, w rzeczywistości po pewnym czasie powoduje ucisk i niewygodę.

Naszym zdaniem kiedy powierzchnia styku słuchawek z uchem jest ograniczona, wzrasta komfort w noszeniu słuchawek, które tak skonstruowane nie powodują nadmiernego ucisku a także pasują do każdego kształtu ucha.

Precyzyjnie wycięta czterokomorowa obudowa ze stali nierdzewnej

Przy zastosowaniu przetwornika dynamicznego wielkość i kształt komór z przodu i z tyłu ma ogromny wpływ na jakość dźwięku. W szczególności działanie przetwornika z czystego berylu jest zależne od przestrzeni komór. Projekt wewnętrzny komór może być oszacowany do pewnego stopnia poprzez symulacje lecz w rzeczywistości muszą być przeprowadzone próby na każdym produkcie, aż do osiągnięcia zadowalających rezultatów.

Aby zapewnić optymalne działanie przetwornika, wnętrze obudowy podzielono na 4 części. Sam przetwornik umieszczony jest w ramie przedniej komory,  w taki sposób aby zapewnić znoszenie zbędnych rezonansów w celu uzyskania wyrazistego dźwięku. Dodatkowo zastosowanie 4 komór powoduje równowagę pomiędzy natężeniem dźwięku a gęstością niskich tonów, jednocześnie zapewniając brak strat dźwiękowych. 

Złącze MMCX i posrebrzany przewód

Najwyższej jakości przewód posrebrzany jest produkowany wewnątrz firmy i charakteryzuje się natychmiastowym przekazem szerokiej sceny muzycznej.

Takie odpinane przewody pierwotnie były projektowane wspólnie z firmą Junkosha znanej z produkcji przewodów o ogromnej prędkości przekazu, używanych m.in. w superkomputerze KEY. Junkosha posiadająca ogromne doświadczenie w produkcji powłok izolacyjnych pod nazwą Junflon zaproponowała użycie tutaj  teflonu PFA- materiału o najniższej przenikalności prądu. W powłoce zewnętrznej użyto materiału PVC aby zwiększyć elastyczność. W efekcie przewód jest wyjątkowo giętki i łatwy w użyciu, nie dopuszcza do wystąpienia efektu mikrofonowego.

Dodatkowa nakładka niwelująca efekt mikrofonowy (z zamkiem)

Instalując dodatkową nakładkę, niwelujemy efekt mikrofonowy, który powstaje podczas pocierania przewodem o ubranie (np podczas ruchu). Niewielkich rozmiarów nakładki pasują do każdego ucha. Są skonstruowane bez użycia metalu czy żywicy. Delikatne i cienkie nie stwarzają dyskomfortu podczas noszenia. Dodatkowo wyposażone są w zamek.

Oryginalne gumki z kolorem wewnątrz do rozróżnienia prawej od lewej

Do produkcji gumek użyto silikonu o zróżnicowanej twardości. Silikon ma inną strukturę w miejscu, gdzie styka się z kanałem usznym i inną tam, gdzie styka się bezpośrednio z uchem. Miejsce, które dotyka kanału usznego jest zbudowane z silikonu twardego. Przy produkcji zastosowano technikę żłobkowania dzięki czemu materiał jest twardy i równocześnie giętki. Natomiast miejsce, które styka się bezpośrednio z uchem wyprodukowano z silikonu miękkiego. Dzięki tym podziałom strukturalnym słuchawki komfortowo leżą w uszach oraz spełniają funkcję izolacji dźwiękowej.

Wymienny filtr

Podczas użytkowania dochodzi czasem do zabrudzenia filtra. W słuchawkach A8000 zastosowano konstrukcję umożliwiającą wymianę filtra (filtr znajduje się w zestawie).

Aluminiowo-silikonowe etui

Aluminiowo-silikonowe etui zostało zaprojektowane tak aby zrealizować dwa zapotrzebowania - odpowiedni rozmiar oraz ochrona słuchawek. Cięte aluminium wykorzystywane jest do miejsc, gdzie może działać siła nacisku. Natomiast wnętrze to silikonowa kopuła zapobiegająca zarysowaniom. Duży nacisk położono na szczegóły co widać w wykonaniu np. wewnętrznych przegródek tak aby zapobiec zadrapaniom lub uszkodzeniom, poprzez zapobieganie przesuwaniu się słuchawek.

 

 

Dane Techniczne:

 • Nazwa produktu: A 8000
 • Kod produktu: FI-D8PAL
 • Obudowa: stal nierdzewna    
 • Przetwornik: beryl      
 • Czułość: 102dB/mW         
 • Impedancja: 16 Ω   
 • Dł. Przewodu: 1.2 m
 • Waga: 41 g
 • Złącze: MMCX
 • Przewód: posrebrzany OFC
 • Jakość dźwięku: Słuchawki prezentują wokale i instrumenty w sposób bardzo precyzyjny i klarowny, odnosimy nieodparte wrażenie jakbyśmy znajdowali się w samym centrum sceny muzycznej.
 • Akcesoria: Aluminiowo-silikonowe etui, uchwyt MMCX, tipsy - typ E, 5 rozmiarów, filtr na wymianę