Muzyka z winyla - materiałowe i konstrukcyjne aspekty dobrego brzmienia.

24-02-2023

Przedstawienie wpływu materiałów, ich połączenia, konstrukcji ramienia gramofonowego oraz wkładki gramofonowej na jakość odtwarzanego dźwięku z płyty winylowej.

 

Jak ocenić jakość gramofonu i ramienia gramofonowego?

Jak pracuje i dlaczego zużywa się wkładka?

Jak powstaje płyta winylowa i jaki ma to wpływ na jakoś dźwięku?

Tomasz Franielczyk, konstruktor gramofonu Benny Audio Immersion II, postara się podczas spotkania odpowiedzieć na większość nurtujących nas pytań z zakresu techniki gramofonowej.

Tomasz Franielczyk Benny Audio

Nasze spotkanie rozpoczynamy już w najbliższą sobotę, 4-go marca o godz. 12.00. Zakończenie tego samego dnia o godz. 18.00.

Podzielone będzie na dwa bloki tematyczne.

Pierwszy, prowadzony przez Tomka dotyczyć będzie przede wszystkim technicznych aspektów odtwarzania muzyki z płyt winylowych.

Drugą część zatytułowaną "Terytorium dźwięku. Powidoki muzyki" poprowadzi nasz gość specjalny Marcin Oleś - kontrabasista, jazzman, kompozytor i audiofil.

Marcin Oleś Audio Idiom

Ta prezentacja jest zagadką również dla nas. Czego możemy się w niej spodziewać poza dobrą muzyką?

"...Audiofilia to moja pasja, ale dobry odsłuch to także część mojej pracy jako muzyka regularnie rejestrującego muzykę i publikującego nagrania. Kontakt z profesjonalymi urządzeniami audio w studiach nagrań, a przede wszystkim kontakt z instrumentami w ich naturalnym środowisku, pozwala mi pisać z perspektywy, którą może zapewnić jedynie ta obustronna relacja... - Marcin Oleś, Audio Idiom

Mieliśmy już okazję uczestniczyć w kilku spotkaniach z Marcinem i częściowo poznać jego postrzeganie audiofilskiej pasji. Na pewno będzie ciekawie, inspirująco, pouczająco.

Zapraszamy serdecznie.

Link do wydarzenia na FB gdzie będzie więcej aktualności - https://www.facebook.com/events/753677572858700

Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o zgłaszanie się na kontakt@premiumsound.pl