Van den Hul the super nova - przewód głośnikowy - 2x2,5m

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Van den Hul
 • Dostępność: Prosimy o mail w celu potwierdzenia terminu realizacji - kontakt@premiumsound.pl Prosimy o mail w celu potwierdzenia terminu realizacji - kontakt@premiumsound.pl

Van den Hul to renomowana marka specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości kabli audio i akcesoriów dla audiofilów oraz profesjonalistów. Od ponad 40 lat firma znana jest z wyjątkowej precyzji wykonania oraz pasji do doskonałego brzmienia. Korzystając z najwyższej jakości materiałów i innowacyjnych technologii, Van den Hul dostarcza produkty, które podnoszą jakość dźwięku i zapewniają niezrównane doznania muzyczne

Ekranowana poczwórna żyła o ogromnym przekroju AWG 6 (13,4 mm2) potrafi przewodzić ogromne ilości prądu. Z powodu swojej zróżnicowanej poczwórnej budowy, The Super Nova jest lepsza od kabli dwużyłowych.

Konfiguracja dwużyłowa:
Gdy połączymy przewodniki Super Novej w dwie pary, zamieni się ona w najgrubszy z możliwych kabel dwużyłowy. W tej konfiguracji kabel będzie miał niewiarygodną efektywną powierzchnię  przekroju AWG 3 (26,8 mm²) i niemal pomijalnie małą rezystancję elektryczną  0.00066 Ohma na metr dla każdej żyły.

Konfiguracja bi-wiringowa / bi-ampingowa
Gdy przewodniki Super Novej połączymy niesparowane, stanie się ona jednym z najgrubszych kabli bi-wiringowych lub bi-ampingowych dostępnych na rynku. W tej konfiguracji każdy przewodnik ma ogromną powierzchnię przekroju AWG 6 (13,4 mm2) i bardzo małą rezystancję 0,0013 Ohma na metr dla każdej żyły. 

Cechy charakterystyczne:

 • Przewodniki supermiedziano-srebrne
  Cztery przewodniki Super Novej wykonane są z najlepszego gatunku plecionki ultraczystej miedzi Matched Crystal Oxygen Free Copper w specjalnym procesie ekstruzji. W tym samym procesie powstaje ochronna warstwa z czystego litego srebra. W całkowitym przeciwieństwie do powszechnie wykorzystywanej ciągnionej miedzi z napylanym elektrycznie srebrem, ten drobiazgowy i zaawansowany proces produkcji zapewnia maksymalną gęstość kryształów i najlepszy kontakt (przewodnictwo) bez możliwości nastąpienia korozji. To samo dotyczy ekstruzji ochronnej warstwy srebra, która w przeciwieństwie do metody pokrywania elektrycznego nie pozostawia żadnych pozostałości chemicznych. Brak zanieczyszczeń, a co za tym idzie eliminacja ich destrukcyjnego i postępującego w czasie wpływu jest najlepszą obroną przed degradacją jakości dźwięku. To jeszcze nie wszystko — dodatkową ochronną warstwę, która w dalszym stopniu poprawia transmisję sygnału stanowi przewodzący prąd węgiel Linear Structured Carbon pokrywający przewodniki. Dlatego właśnie kabel nazywamy „hybrydowym”. Mówiąc w skrócie: przewodniki Super Novej zapewniają wybitnie przejrzysty dźwięk.
 • Ekstremalnie niska rezystancja i straty sygnału
  Mówiąc obrazowo: ekstremalnie niska rezystancja Super Novej sprawia, że prąd ma szeroką, otwartą drogę od wzmacniacza/y do kolumn. Im niższe jest rezystancja kabla, tym lepszą kontrolę ma wzmacniacz nad ruchem przetworników kolumn i tym mniej pojawi się podbarwień. Gdy mówimy o stratach sygnału, często wspominamy również o tzw. „efekcie naskórkowym” (wzrost efektywnej rezystancji wraz ze wzrostem częstotliwości). W przypadku Super Novej nie ma mowy o żadnych stratach na wysokich częstotliwościach: duży rozmiar przewodnika, układ oplotu oraz pokrycie srebrem zapewniają niską, stałą rezystancję, która nie wpływa na częstotliwości słyszalne. Kabel ma fantastyczny, zwarty bas i naturalne, otwarte tony średnie i wysokie.
 • Podwójne ekranowanie
  Podwójna warstwa ekranu zapewnia doskonałą ochronę przed przenikaniem zakłóceń radiowych i elektromagnetycznych do wnętrza kabla. Ekran podłączony jest do wzmacniacza i efektywnie zapobiega przedostaniu się zewnętrznych szumów do głośników i do ścieżki sygnałowej wzmacniacza (sprzężenie). Ponadto przy użyciu cyfrowych końcówek mocy promieniowanie szumu z głośników jest wyeliminowane. Ekran Super Novej pozwala również na podłączenie nowego typu kolumn, które wyposażone są w gniazdo dla ekranu — wówczas ekran kabla podłącza się z jednej i z drugiej strony. Mówiąc w skrócie: podwójne ekranowanie Super Novej obniża szum całego systemu, pozwalając mu na pokazanie większej ilości szczegółów.
 • Ochrona przed wilgocią
  Pomiędzy przewodnikami Super Novej znajdują się specjalne włókna sztuczne, które zapobiegają przenikaniu wilgoci. Tam gdzie wilgotność powietrza jest bardzo duża (np. w tropikach, albo w samochodzie) w normalnych sytuacjach wilgoć skracałaby życie kabla.
 • Koszulka z Hullifleksu
  Hulliflex EHD to gruby, pozbawiony PVC i zmiękczaczy materiał, z którego wykonana jest przejrzysta rubinowa koszulka Super Novej. Chroni ona przed uszkodzeniami mechanicznymi i wpływem czynników chemicznych środowiska. Rezultatem jest stabilna jakość dźwięku i długa żywotność kabla.
 • Wysokiej jakości wtyki pokryte dwudziestoczterokaratowym złotem
  Jakość wtyków ma znaczenie dla ogólnego brzmienia kabla. Widełki lub banany Super Novej lutowane są cyną z dodatkiem srebra i wytrzymują ogromne natężenia prądu. Ich utlenianie się jest prawie niemożliwe, a dobry kontakt jest zapewniony przez długi czas użytkowania kabla.


Z powodu przewodników o dużych rozmiarach wytwarzanych w zaawansowanej technologii, ultraprzejrzystego przewodnictwa, żelaznej kontroli nad głośnikami oraz niewiarygodnie szczegółowego i otwartego dźwięku, The Super Nova może być śmiało nazwana prawdziwym kablem referencyjnym.

„…zachowując się w praktyce jak superprzewodnik, The Super Nova sprawuje się tak dobrze, że wydaje się być nieobecna — gra tak, jakby wzmacniacz podłączony był bezpośrednio do kolumn.”
A. J. van den Hul