Triangle Magellan Voce - kolumna centralna hi-end

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Triangle
 • Dostępność: Prosimy o mail w celu potwierdzenia terminu realizacji - kontakt@premiumsound.pl Prosimy o mail w celu potwierdzenia terminu realizacji - kontakt@premiumsound.pl

 • Historia ceny
 • szt
 • 15 500,00 zł / szt
 • Niedostępny
 • Oblicz_raty_duckblue

Triangle Magellan Voce Kolumna centralna hi-end 

Triangle Magellan Voce

Triangle Magellan Voce

Megallan to jedna z najlepiej rozpoznawalnych hi-endowych serii kolumn na świecie. Produkowana ręcznie we Francji, pokryta 12 warstwami lakieru. Od momentu rozpoczęcia konstruowania do czasu uzyskania końcowego efektu wykonano ponad 1000 projektów topowego modelu Grand Concert.

Triangle Magellan Voce


TECHNOLOGIE

RPC - system poprawiający zgodność fazową głośników. Technologia realizowana za pomocą komputerowej optymalizacji zwrotnicy oraz firmowym filtrom na zwrotnicy głośnikowej. System filtrowania oparto o wysokiej klasy elementy: niskoindukcyjne ceramiczne rezystory, polipropylenowe kondensatory

Triangle Magellan Voce


OBUDOWA
Wykończenie obudowy to naturalna okleina, selekcjonowana pod kątem jakości, kolorystyki oraz wzoru. 12 warstw lakieru, każda z nich po wyschnięciu jest polerowana przed nałożeniem kolejnej.

Według filozofii Triangle, obudowa odgrywa główną rolę w dbałości o jakość dźwięku. Szczególnie dotyczy to średnich i niskich tonów, na które wibracje obudowy mają największy wpływ. Dzięki optymalnej kalkulacji litrażu obudowy do powierzchni przetworników, kolumny z serii Magellan potrafią zejść w niezależnych pomiarach nawet do 28Hz w zakresie +/- 3dB.

Obudowa serii Magellan została przebadana za pomocą laserowego akcelerometra pod kątem wzbudzanych przez głośniki niskotonowe wibracji, a następnie usztywniona w strategicznych miejscach. Najważniejszą kwestią dla konstruktorów obudowy był fakt, aby to przetworniki kolumny, a nie jej obudowa lub ściany generowały dźwięk o określonej częstotliwości, co podkoloryzowałoby oryginalny balans tonalny. Aby temu zapobiec, obudowa posiada skomplikowany system gęstego ożebrowania wewnętrznego.

Triangle Magellan Voce

Gniazda podłączeniowe wykonano z czystej miedzi, a następnie pokryto grubą warstwą złota, aby zapewnić perfekcyjną przewodność prądową i zabezpieczenie antykorozyjne przez całe życie kolumny.


GŁOŚNIKI

Triangle Magellan Voce

Tweeter TZ2900
Tweeter TZ2900 to kombinacja najnowszej generacji mechaniki i rzemieślnictwa najwyższego sortu. Wprowadzenie do produkcji nowego tweetera zostało poprzedzone szerokimi symulacjami bazującymi na 40 różnych rodzajach kształtów tuby. Głównym celem testów było połączenie wysokiej skuteczności z szerokim zakresem rozpraszania.

Triangle Magellan Voce

Triangle Magellan Voce

Kształt TZ2900 narodził się jako efekt komputerowego modelowania, które idealnie połączyło mechaniczne i akustyczne walory głośnika tubowego. Pomiary wskazują, że końcowy rezultat to znacząco poprawione rozpraszanie, szczególnie dla częstotliwości powyżej 15.000Hz, co jest osiągnięciem unikalnym na skalę światową.

Triangle Magellan Voce
Aby zapobiec zniekształceniom pracy tweetera przy najniższej przetwarzanej przezeń skali dźwięku producent zastosował specjalnie zaprojektowany kontr-odbornik. Składa się nań tunel wykonany z tytanu, uzupełniony materiałem wygłuszającym, który redukuje zwrotne fale akustyczne generowane przez membranę tweetera. Zlokalizowany u szczytu membrany korektor fazy ogranicza zniekształcenia i reguluje przetwarzanie wyższych częstotliwości.

Triangle Magellan Voce

Aby wszystkie elementy głośnika wysokotonowego zgrały się ze sobą perfekcyjnie, w ramach komputerowych symulacji zestawiano ze sobą rozmaite warianty każdego z podzespołów, aż do osiągnięcia finalnego, zadowalającego efektu. Jest nim tweeter, który w praktyce odsłuchowej nie generuje jakichkolwiek zniekształceń, a przy tym zapewnia olbrzymi zapas dynamiki, płynność oraz miękkość reprodukcji.

Średnioniskotonowy T16GM-MT10-GC1

Triangle Magellan Voce

Budowę głośnika średnioniskotonowego oparto o rozwiązania znane z głośnika średniotonowego (celulozowa membrana i stożek korygujący) i niskotonowego (aluminiowy odlewany kosz i gumowe zawieszenie). Dzięki temu zaoszczędzono wiele czasu, a przy tym uzyskano przetwornik maksymalnie uniwersalny.

W centralnym punkcie membrany zainstalowano korektor fazy wykonany z lekkiego polipropylenu, którzy pokryto lateksem. Zapobiega on wirom aerodynamicznym tworzącym się na środku membrany oraz redukuje nieregularności pracy głośnika gdy pracuje on na skrajach swojego pasma przenoszenia. Ponadto, poprawia rozpraszanie wyższej średnicy.

Triangle Magellan Voce

Zastosowanie transportu ciepła LHSTM 2 pozwoliło na uzyskanie zdolności do przenoszenia mocy na poziomie zarezerwowanym dotychczas dla wyspecjalizowanych głośników niskotonowych. Ramiona kosza zostały opracowane tak, aby zapewnić jak najlepsze chłodzenie cewki.

Głośnik został wyposażony w specjalne zaciski do kabli sygnałowych, aby nie zakłócały przepływu powietrza wokół głośnika.

Kolumna może zostać umieszczona na dedykowanej, dostępnej oddzielnie podstawie.

Triangle Magellan Voce

Triangle Magellan Voce

Aby przygotować projekt akustyczny Signature zaangażowano doń najnowsze zdobycze technologii, które uczyniły z Triangle liderem francuskiego rynku kolumn głośnikowych. Wśród najważniejszych technologii warto wymienić:

 • laserowy system pomiaru zniekształceń Klippela
 • drukarki przestrzenne i narzędzia do budowy prototypów
 • najnowsze oprogramowanie CAD
 • system pomiaru akustycznego MLSSA
 • elektroakustyczny system pomiarowy CLIO

 

Funkcjonalność

Kolumna centralna kina domowego to jedna z najbardziej obciążonych kolumn w zestawach kina domowego. Wynika to z faktu, że to właśnie "centralka" przejmuje na siebie ciężar wszystkich wokali generowanych w kinie domowym, co ma kluczowe znaczenie dla właściwego odbioru materiałów filmowych.

Kolumna centralna powinna posiadać dokładnie takie same przetworniki wysokich oraz średnich tonów jak kolumny frontowe. Ponadto, niektóre z nich posiadają tylny bas-refleks, co sprawia, że wymagają pozostawienia odpowiedniej ilości miejsca z tyłu.

Specyfikacja techniczna

BUDOWA: ------
Budowa:  Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki:  Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe: 1xTZ2900 (1calowy - 2,54cm kopułka tytanowa z tubą kompresyjną, komorą wygłuszającą i korektorem fazy) w układzie bipolarnym
Głośniki średnioniskotonowe: 2x T16GM-MT10-GC1 (16calowy - 406mm przetwornik z celulozową membraną i stożkiem korygującym w aluminiowym odlewanym koszu o gumowym zawieszeniu)
Obudowa: Obudowa z MDF ze skomplikowanym system gęstego ożebrowania wewnętrznego
Wykończenie obudowy: MDF wykończony fornirem lub lakierowany na wysoki połysk. każda wersja posiada 12 warstw lakieru
Membrana pasywna:  NIE
Impedancja:  8 Ohm
Podział pasma:  2400Hz
Skuteczność:  91dB
Moc ciągła (RMS):  100W
Uchwyty w zestawie: NIE
Pasmo przenoszenia:  50 - 20.000Hz
INNE: Moc maksymalna: 200W
:: impedancja minimalna: 4 Ohm
:: dedykowana podstawka dostępna oddzielnie
Wysokość: 25cm
Szerokość: 60cm
Głębokość: 37.5cm
Waga: 19kg
Gwarancja: 24 miesiące