Przemysław Rudź - The City - płyta CD w jakości audiofilskiej

 • Dodaj recenzję:
 • Dostępność: Na miejscu. Na miejscu.

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Na miejscu
 • szt.
 • 49,00 zł / szt.

Płyta CD Przemysław Rudź - The City

Płyta CD Przemysław Rudź - The City

Premiera płyty odbyła się 28.10.2023 podczas imprezy Audio Video Show w Warszawie.

Od Autora:

Tematyka miasta to archetypiczna koncepcja w klasycznej muzyce elektronicznej. Postanowiłem wziąć ją na warsztat i przygotować osobistą muzyczną wizję życia w aglomeracji, która daje wiele szans, ale zastawia również wiele pułapek. Szaleństwo codzienności i pogoń za realizacją swoich marzeń – tych prawdziwych i tych, które nam podświadomie narzucono, to obraz współczesnego człowieka. Muzyka powinna odpowiadać na te wyzwania, dawać oddech i skłaniać do refleksji. Mam nadzieję, że materiał zawarty na tej płycie będzie właśnie tego typu remedium na cywilizacyjną gonitwę, w której coraz bardziej się zatracamy. Życzę miłych wrażeń podczas odsłuchu.

Przemysław Rudź, Gdańsk, wrzesień 2023

Od Wydawcy:

Muzyka Przemysława Rudzia to wulkan energii, wybuchający na wielu planetach odległych nie o lata świetlne, a dźwiękowe. Album ten to zbiór nagrań, które mogłyby towarzyszyć dalekim odysejom kosmicznym, do udziału w których Autor zachęca Słuchaczy.

Ową dźwiękową podróż najlepiej odbywać przy stonowanym świetle, w pokoju odsłuchowym oraz przy włączonym napędzie sonicznym z amplifikacji lampowej. Muzyczna przestrzeń jaką dają wzmacniacze lampowe doskonale komponuje się z dźwiękowymi wydarzeniami, o których muzycznie opowiada nam Autor w swoim muzycznym koncepcie.

Płyta zrealizowana została z materiałów o „gęstości” 24 bit/96 kHz, dla maksymalnego wypełnienia muzycznego pasma informacyjnym planktonem, ale także barwą i emocjami. Oddając tę płytę w Państwa ręce mamy nadzieję, że docenicie Państwo nie tylko muzyczny artyzm twórcy reprezentującego polską szkołę klasycznej muzyki elektronicznej, ale także wysoką jakość nagrań. Żywimy nadzieję, że płyta ta stanie się dla Państwa referencyjnym materiałem odniesienia do porównań urządzeń bądź systemów audio.

Lista utworów:

 1. The City & The Man (4:10)
 2. Hurry Morning (7:55)
 3. Cog In The Machine (5:40)
 4. Knock-off Time (6:53)
 5. Television Slaves (5:53)
 6. Night Owl (5:13)

Przemysław Rudź

Przemysław Mieszko Rudź (ur. 21 marca 1976 w Elblągu) – polski kompozytor i wykonawca muzyki elektronicznej, inżynier dźwięku i producent muzyczny, popularyzator astronomii, autor książek i przewodników. W swojej twórczości artystycznej nawiązuje do dokonań słynnej szkoły berlińskiej (m.in. Tangerine Dream, Klaus Schulze i wielu innych), wzbogacając ją elementami harmonii rocka progresywnego. Debiutował w 2009 roku w audycji Studio el-muzyki redaktora Jerzego Kordowicza.

Popularyzację astronomii realizuje poprzez działalność wydawniczo-literacką, wykłady i prelekcje, pokazy nieba oraz uczestnictwo w zlotach astronomicznych na terenie całego kraju.

Ukończył studia na Wydziale Biologii, Geografii i Oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego. Z wykształcenia jest geografem klimatologiem.

Jest członkiem Stowarzyszenia Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych. Od 2021 roku jest członkiem rad programowych Polskiego Radia Olsztyn i TVP Olsztyn, w 2022 roku współprowadził cotygodniową audycję popularnonaukową "Pomorze – Nauka – Świat", nadawaną na antenie Polskiego Radia Gdańsk.