Mozart Rocks & Swings Limited Edition LP Clear - płyta winylowa. AC Records

  • szt.
  • 247,00 zł / szt.

Mozart Rocks & Swings LP Limitowana Edycja - płyta winylowa

Mozart Rocks & Swings LP - płyta winylowa

Nasz drugi sezon wydawniczy w połowie kwietnia przyniesie wyczekiwaną płytę, wypełnioną wyjątkowymi utworami i niecodziennymi aranżacjami. “Mozart Rocks & Swings” to prawdziwie nowatorska interpretacja muzyki wielkiego wiedeńskiego kompozytora. W świat współczesnych brzmień przenosi ją m.in. ceniony gitarzysta Marcin Wądołowski.

To niecodzienny powrót do klasyki, który w sposób wręcz szokujący przypomina współczesnemu odbiorcy wybitne dzieła światowej muzyki. Odważne podejście do ich interpretacji wniosło do klasycznych kompozycji nieskrępowany głos jazzowego ducha i nieokiełznaną energię prawdziwego rocka. Aranżacje Marcina Wądołowskiego wybrzmiewają z taką elegancją również dzięki współpracy z doświadczonymi muzykami: Adamem Czerwińskim, Piotrem Lemańczykiem oraz Arturem Jurkiem. Ponadto ten oryginalny projekt gościnnie zaszczyciła wspaniała skrzypaczka Alicja Śmietana. Wyrafinowane brzmienie jej skrzypiec dodaje temu wydaniu jednocześnie posmak mocy oraz subtelnej delikatności.

Myślicie, że łączenie klasyki z nowoczesnością nie ma już dzisiaj w muzyce nic nowego do powiedzenia? Sprawdźcie, jak “Requiem” Mozarta po raz kolejny w historii rozpoczyna nowe życie!

Głębokie brzmienie tej oryginalnej płyty zapewnia współpraca z gdańskim studiem Custom34, które słynie z parametrów akustycznych na najwyższym światowymi poziomie i gościło już wielu wspaniałych artystów sceny alternatywnej lub popularnej. Nagranie na w pełni analogowym torze przy pomocy kultowych mikrofonów oraz naturalnej akustyki sprawia, że klasyczne utwory również w nowoczesnej interpretacji uzyskują należną im formę, wciąż pełną poczucia obcowania z czymś naprawdę wielkim.

Zapraszamy do wypróbowania naszej drugiej propozycji wydawniczej w tym sezonie. Ukaże się 200 kolorowych i 400 czarnych wydań, wzbogaconych m.in. liner notes, które opracował dziennikarz oraz publicysta Hirek Wrona.