XRCD24

XRCD24

Każdy, wysokiej jakości system audio może zapewnić tylko taką jakość, jak materiał źródłowy i nic więcej.

Format XRCD, oferuje lepszą definicję, bardziej dokładne i naturalne obrazowanie oraz wyższą jakość muzyki niż jakikolwiek inny system. Posłuchaj i porównaj!

XRCD to rewolucja!

Podważając niewykorzystany potencjał konwencjonalnej płyty CD, kilku inżynierów w JVC starannie przeszło przez każdy etap procesu masteringu i produkcji, mając na celu zachowanie najwyższej czystości dźwiękowej oryginalnego źródła muzyki. Osiągnięto to, nie tylko przez pomiar wyników, ale także przez rozległe testy odsłuchowe połączeń kablowych, jakości prądu, pracy zegara, procesu masteringu, systemu dostaw i materiałów na płyty kompaktowe, wszystko zoptymalizowano do najwyższego poziomu.

Ostatecznym rezultatem jest rewolucja w cyfrowej produkcji muzyki przechowywanej na XRCD. Płyta kompaktowa o rozszerzonej rozdzielczości, która oferuje niesamowitą wyrazistość, rozdzielczość, dokładniejsze obrazowanie i doskonałą jakość dźwięku o wiele lepszą niż wszystkie dostępne obecnie formaty cyfrowe.

XRCD, to wspaniałe osiągnięcie, które zaskoczyło ekspertów na całym świecie i zostało uznane za rewolucję w produkcji muzyki cyfrowej.

Płyty CD XRCD24 Harmonix JVC

Jak osiągnięto XRCD?

Proces XRCD rozpoczyna się na poziomie masteringu. Sygnał analogowy jest pobierany bezpośrednio z konsoli masteringowej (konsola zaprojektowana wyłącznie do masteringu XRCD) i przetwarzany na postać cyfrową za pomocą superkodowania 20Bit lub 24Bit K2. K2 to 20-bitowe, 128-krotne nadpróbkowanie, zakres dynamiki 108dB, -96bB THD, płaska charakterystyka częstotliwościowa w paśmie przepustowym do ± 0,05dB, oraz nadpróbkowanie K2 24Bit, 128 nadprób, zapewniające 1270dB, 108dB THD, płaską częstotliwość w paśmie przenoszenia do ± 0,02dB znaczne zmniejszenie zniekształceń harmonicznych dla sygnałów niskiego poziomu. Superkodowanie K2 zapewnia również tryb obniżania bitów w celu konwersji 20Bit lub 24Bit na 16Bit oraz przekształcania sygnału interfejsu w celu wyeliminowania fluktuacji podstawy czasu w strumieniu danych cyfrowych. Ogólnie rzecz biorąc, komponenty używane do masteringu zapewniają wiele funkcji dla wygody.

Jednak komponenty używane do masteringu XRCD zostały przetestowane i usunięto niepotrzebne funkcje i niestandardowe komponenty, aby uzyskać najwyższą możliwą jakość dźwięku. Włącznie z wysokiej jakości okablowaniem. Przetestowano wiele materiałów CD, w tym płyty pozłacane 24K i czystą miedź, a ostatecznie wybrano aluminium po szeroko zakrojonych testach odsłuchowych.

Ostateczny wynik tego nieustannego wysiłku testowania przyczynił się znacząco do stworzenia najwyższej jakości dźwięku CD. To XRCD! Bezustanny wysiłek i rozległe umiejętności.

Wysokiej jakości płyty kompaktowe, które powinien mieć w swoich zbiorach każdy miłośnik wysokiej jakości brzmienia.