Xavian Perla Esclusiva - kolumny podstawkowe

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Xavian
 • Dostępność: Na miejscu. Na miejscu.

 • Historia ceny
 • para
 • 9 990,00 zł / para
 • Niedostępny
 • Oblicz_raty_duckblue

Xavian Perla Esclusiva - kolumny podstawkowe z linii Xavian Natura, z litego dębu włoskiego. Cena za parę.

System bass-reflex, port z przodu
Pasmo przenoszenia (-3 dB na osi referencyjnej): 53 - 20000 Hz
Impedancja nominalna 8 omów
Czułość (2,83V / 1m) 88 dB
Zalecana moc wzmacniacza 30 - 120 W
Wymiary (WxSxG) 315 x 190 x 236 mm
Waga netto (1 szt) 7,7 kg

 

Xavian Perla Excluisva

"Naturalność we wszystkim jest dobra dla wszystkich”, Hipokrates

Xavian Perla, nasz najlepiej sprzedający się kompaktowy głośnik, został doceniony przez profesjonalistów i konsumentów na całym świecie od jego premiery w 2015 roku. Po wyprodukowaniu ponad 200 par jego następcą jest - Perla Esclusiva.

Na pierwszy rzut oka może się nie wydawać, że jest to nowy model, ale ważne zmiany są w środku. Pierwsza zmiana polega na tym, że korpus jest teraz wykonany z litego włoskiego dębu, który jest jeszcze bardziej wytrzymały i trwa dłużej - dlatego każda obudowa jest o ponad 10% cięższa.

Perla Esclusiva jest wciąż bardzo miłym dwudrożnym głośnikiem z przednim bassreflexem, teraz sztywniejszym i połączonym ze zwrotnicą wyposażoną w najwyższej klasy kondensatory Mundorfa, co pozwoliło nam dostroić głośnik nawet nieco niżej, aby uzyskać jeszcze pełniejszy dźwięk, absolutnie niesamowity głośnik tej wielkości i ceny.

Wystarczy dotknąć Perli Esclusiva, poczuć dąb mozaiki, spojrzeć na nowe masywne terminale z naszych droższych modeli lub skupić się na ozdobnej sztucznej perle, która mieści się na tylnym panelu - Perla Esclusiva to nasza zmaterializowana miłość do muzyki.

Ten model jest nadal przyjazny dla instalacji w każdym domu, wyjątkowej klasy zwrotnica utrzymuje idealną fazę, a niestandardowe sterowniki AudioBarletta wyprodukowane we Włoszech według naszego projektu tworzą harmoniczne i muzyczne brzmienie, które nie ma konkurencji w swojej klasie.

Perla Esclusiva, to fascynacja muzyką i euforią w słuchaniu.

Perla rozpoczyna nową serię głośników Xavian o nazwie Natura - naturalność w języku włoskim. Wybraliśmy tę nazwę, ponieważ wierzymy, że naturalność jest podstawą w odtwarzania muzyki. Tworząc Perla możemy udowodnić, że możemy zrobić niemożliwe.

Perla to kompaktowy głośnik dwudrożny w obudowie bas-refleks z portem z przodu. Obudowa wykonana jest z litego włoskiego dębu, ze strukturą, którą nazywamy "mozaika". Magia Perla wciąga. Chcesz ją podziwiać i dotknąć. Fascynacja staje się euforią, kiedy zaczyna grać muzyka. Wyrafinowane strojenie zwrotnicy w całej serii, wyselekcjonowane podzespoły, prostota konstrukcji i ekskluzywny wygląd tworzą przepis na głośnik, któremu trudno się oprzeć. Xavian Perla Exclusiva.


Specyfikacja techniczna:

 • Głośnik nisko-średniotonowy 150 mm skonstruowany na specjalne zamówienie Xavian, wykonany zgodnie z naszą specyfikacją. Specjalna membraną z polipropylenu z miękką nasadką, wytłaczany kosz.
 • Głośnik wysokotonowy również na specjalne zamówienie Xavian - 26 mm cewka miedziana
 • System bass-reflex, port z przodu
 • Pasmo przenoszenia (-3 dB na osi referencyjnej): 53 - 20000 Hz
 • Połączenie 1 para pojedynczych terminali Xavian
 • Impedancja nominalna 8 omów
 • Częstotliwość podziału 3000 Hz
 • Czułość (2,83V / 1m) 88 dB
 • Zalecana moc wzmacniacza 30 - 120 W
 • Wymiary (WxSxG) 315 x 190 x 236 mm
 • Waga netto (1 szt) 7,7 kg

"...To kolumny, które znikają z pomieszczenia i to znikają absolutnie..."

"...Xaviany otwierają przed nami okno do innego wymiaru. Dźwięk nigdy nie dochodzi z nich i nawet jeśli instrument został przez realizatora umieszczony skrajnie w którymś kanale, to wydaje się nam, że dźwięk odzywa się gdzież za kolumnami, a nie w nich samych. Szczególnie dobrze tę ich właściwość słychać przy nagraniach monofonicznych. Między kolumnami kreowana jest wówczas przestrzeń z dużymi źródłami pozornymi, mocnymi wokalami, sięgająca daleko w głąb. Ale i przy stereo przestrzeń jest obezwładniająca, ponieważ wypełnia szczelnie obszar między Xavianami..." - Wojciech Pacuła, HighFidelity.pl

 

Xavian Perla Exclusiva w HighFidelity.pl

 

Poniższe recenzje dotyczą poprzedniej wersji Xavian Perla w obudowie z Orzecha.

"...To granie z sercem. Instrumenty mają gęstą fakturę, ale kiedy słyszymy gitarę akustyczną, to ma ona twardy atak i jest dźwięczna...

...A rozdzielczość kolumn jest ponadprzeciętna. Chociaż wcale nie jest ona manifestowana mnóstwem detali, szczegółów itp. Kiedy jednak Glen Gould mruczy i podśpiewuje, kiedy Hollis delikatnie frazuje swój śpiew, kiedy wreszcie śpiewacy Stilo Antico przekazują sobie „pałeczkę”, słyszymy to jako naturalne przedłużenie muzyki, jako jej część, a nie „detal”.

...Przydaje się to również z płytami, które zwykle nie brzmią tak, jak powinny – w tym przypadku z elektroniką Tangerine Dream, jak i z Pink Floyd z ich finalnego albumu The Endless River. Obydwie nawet na niewielkich systemikach brzmią przyjemnie, jednak ze zgaszoną dynamiką. Ta zależy od tego, jak dobrze system radzi sobie z rozdzielczością i cieniowaniem detali. Z Perlami obydwie zabrzmiały pięknie, bo miały i rozmach – kiedy trzeba – i skupienie – kiedy trzeba..."

Więcej na HighFidelity.pl

 

 

Xavian perla na blog.PCLab.pl

"...Xavian Perla to brzmienie ponadprzeciętnie spójne, gładkie i przyjemne. Mało znam skrzynek, które potrafią w tak świetny sposób połączyć ze sobą pasmo w całość. Co więcej, brzmią cholernie gładko. To już nie jest dźwięk ocieplony i obły, ale naturalny, zaledwie muśnięty przydającym naturalności ciepłem. Firmowa temperatura barwowa zelżała nieco, koloryt ustąpił miejsca wierności w gładkim i koherentnym wydaniu. Jak pisałem, balans tonalny jest wzorowy, wyjąwszy skrajne częstotliwości. Jeżeli to połączy się ze znakomitą barwą i, po raz kolejny, gładkością, dostanie się dźwięk wciągający niczym pląsanie po bagnach..." - Dawid "Violator" Grzyb - blog.PCLab.pl

blog.pclab.pl Dawid Grzyb